Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kortól függ a depresszió?...

Kortól függ a depresszió? Milyen hatásai vannak?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! nem szeretnék senkit se untatni de nagyjából körülirnám a helyzetem (15/F) A tanulmányi eredményem kiválóról csak átlagosra romlottak és már igazából nem is érdekel, az anyám eladna egy szál cigiért ha a heti pasijának éppen az kellene, apámat alig láthatom és ha érzelmi téren ez nem elég több évet szenvedtem egy lány miatt, bár most van valaki más, aki hihetetlenül megért, de sosem hittem a lelkitársban és önbizalmam a 0 és a 0 között van főleg a "torz" külsőm miatt, (legalább is én igy látom magam)


Gondolkoztam elég sokat az öngyilkosságon de csak legvégső megoldásként jutott eszembe elsősorban psziciháter. Gyakran tapasztalom hogy szédülök, olyanokat mondok amire nem is gondolok. Illetve volt hogy már el is ájultam. Mit tegyek? Irassak fel antidepresszánst, vagy csak járjak terápiára, vagy legvégső, szerintetek?


2010. márc. 17. 18:45
 1/9 anonim válasza:

biztos ,hogy nem függ attól , körülbelűl én is ilyen helyzetben vagyok...


14/F

2010. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kedves fiatal! Tudod én nagyon sajánlom, amikor a szülő a gyerekét semmibe veszi, vgy úgy bánik vele mintha nem is az övé lenne. Én lányos szülő vagyok, már kiröppent a lányom, de még a háttérben fogom a kezét, de nem szólok bele az életébe.A szülő azért van, vagyis lenne, hogy azt a gyermeket akit megszül felelősség tartozik iránta, és annak a szerencsétlen gyermeknek nemmindegy milyen körülmények között nő fel, és hogy induljon neki az életnek. Azt a lányt meg felejtsd el, aki neked szomorúságot okozott, ő már a múlt. A jelennek éljél, és tanuljál, a mostani barátnőd, ha jó hozzád, te is viszonozd. Anyádra ha meg ilyen legyintsél, mást nem tudsz csinálni. Tanulj, mert csak úgy lesz belőled valaki, mutasd meg saját magadnak igenis erős vagyok, és megtudom csinálni. Váláskor az a legborzalmasabb, ha az apa nem is törődik a gyerekével, érdekes pedig ő is ott volt,amikor te megfogantál, tehát közös lenne a felelősség, még akkor is ha különváltak a szüleid. Azt vettem észre 15 évesen érett vagy és azt is felismerted valami nincs rendben nálad.A másik igen a pszichológus valamelyest tud segíteni, de ahhoz anyukádnak kellene egy olyan hátteret biztosítani, amiben nyugodt körülmények között élnéd a fiatal éveidet. Az öngyilkosság gondolata ilyen idős korban bizony előfordul még azoknál is akik kiegyensúlyozott családi életben vannak. A hormonok kavalkádja érzékenyebbé teheti a fiatalt és én úgy látom érzékeny fiú lehetel. Próbálj meg mától másként élni, tanulni, beszélgetni. Biztosan vannak osztálytársaid akikkel jó a kapcsolatod. Járj el egy kicsit kondizni, jól püföld meg azt a box izét, add ki a mérgedet, a keserűségedet, az összes rossz gondolatodat. Próbálj meg anyukádhoz közeledni, üljél le vele, mond el neki, legyen közöttek egy baráti viszony. Mond el neki neked mi fáj, mit szeretnél, és te cserébe mit vársz el tőle. Lehet tudol majd hatni rá. Ha mégsem boldogulsz inkább pszichiáterhez menjél, de semmiképpen ne az öngyilkosságot válaszd. Sok sikert és jó egészséget kívánok hozzá! Ja és még valami el is ájultál, nem ártana a háziorvosodat felkeresni, aki csináltatna egy vérképet nálad.
2010. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az esetleges helyesírási hibákért elnézést kérek, de időközönként beragad a billentyűzetem.
2010. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát bizonyos értelemben igenis korfüggő. A legrosszabb korban vagy, ha vígasztal, a tinédzserkor szinte mindenkinek borzalmas, főleg amíg tisztába nem jön a saját értékeivel. Én órákat képes voltam bőgni azon, hogy milyen csúnya vagyok, aztán azóta hatalmas sikereket értem el férfiknál, olyanoknak tetszem most is, amiről tinédzserként nem is álmodtam volna...Arról nem beszélve, hogy egy 14-15 éves fiú mennyit fog változni mire férfivá lesz. Vagy tényleg azt gondolod, hogy örökre ilyen maradsz:DDD Dehogy!

A családi helyzeted szomorú, hogy ilyen, bizony nagy baj, ha nincs egy erős családi háttér, amikor a gyerek a legnehezebb korszakát éli meg. Ez szomorú, erre nem tudok mit mondani.

Az ömgyilkosság hülyeség, eljön az a halál magától is, nyugodj meg, nem fogod megúszni!

Én gyógyszerellenes vagyok. A szédülés mitől van? Lehet hogy ahogy kamaszodsz, egy teljesen természetes dolog, én is mindig elszédültem tinédzser koromban, ha hirtelen álltam fel. Az ájulás is a növekedés miatt is lehet. Most azért akarnál nyugtatófüggő lenni, ami teljesen normális testi változás minden tinédzsernél - ha kellemetlen is?

Ez akkora ökörség!!!!!!!!!!! Inkább menj el egy kutyamenhelyre, és nézd meg, mi az igazi kilátástalanság.

Akkor leszel felnőtt, amikor már nem a saját sebeidet nyalogatod, hanem azon dolgozol, hogy kicsit jobb legyen ez a világ. Én ha újrakezdhetném, nem lennék depresziós tinédzser, hanem kutyákat sétáltatnék a menhelyen a szabadidőmben. Ha már szar az élet, legalább másoknak tedd széppé:)

Puszi

2010. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! rendesek vagytok :) túl fogom élni az egészet. Remélem.
2010. márc. 17. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Első voltam! Nagyon szívesen. Túléled ne félj! :)
2010. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utolsóhoz még annyit hozzáfűznék hogy voltam a kutyamenhelyen, elég erősen állatvédő vagyok és félvegetáriánus.
2010. márc. 17. 19:29
 8/9 anonim ***** válasza:
látom szar a helyzet ha a legvégső esetre gondolsz akkor már nagyobb lehet a gond ezért azt tanácsolom hogy menj el orvoshoz. amit még tudok tanácsolni hogy keress magadnak egy lányt akivel szeretitek egymást, az sokat dobhat a hangulatodon.
2010. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, csak kamaszkor, mindenki átéli, elég csúnya egy betegség, nagyjából 18-20 éves korodra elmúlik, jönnek helyette nagyobb gondok.
2010. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!