Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz ellen mit ajánlanátok?

Stressz ellen mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nehezen viselem a stresszt és az idegeséget erre kéne valami megoldás

2015. okt. 31. 10:55
1 2
 1/12 Titusztitusz ***** válasza:
Pl. azt lehet ajánlani, hogy gyakrabban menj kirándulni a természetbe, többet sportolj, és legfőképpen, olvass sokat...(Viszont a tévénézést és filmek nézését amennyire lehet, próbáld kerülni, mivel azok bár úgy tartják, hogy jó "kikapcsolódásélményt" tudnak előidézni, valójában nagyon fárasztó, és további stresszhatást kiváltani tudó tevékenységek...)
2015. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:D,már kezdtem unni hogy az éjszaka közepén felkelek állandóan.
2015. okt. 31. 11:17
 3/12 Titusztitusz ***** válasza:
Az éjszakai felébredések nem biztos hogy a stressztöl vannak...Lehet hogy túlságba teleetted-teleittad magad lefekvés előtt, vagy éppen valami fronthatás van a légkörben, vagy lehet hogy csak szexre vágyol tudat alatt, meg ezer egyébb oka is lehet az időnkénti éjszakai felébredésnek...
2015. okt. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet attól hogy 1x felkelltem éjszaka közepén és ez berügzült az agyamba és igy mindig felkellek pontosan ugyanabba az időpontba?mert 3körül mindig
2015. okt. 31. 11:45
 5/12 Titusztitusz ***** válasza:
Igen, lehet az is...Nálam is szokott időnként ilyesmi előfordulni, főleg mostanában, amióta megint rángatni kellett az óramutatókat...Hétközben álltalában megszoktam az eddigiekben a reggeli 6 órai felkelést, viszont most hiába lehetne egy órával többet aludni, az ember automatikusan még mindig a régebbi időszámítás szerint ébred, éshát még egy hét letelte után is felébredek egy órával korábban, és már nemis tudok ilyenkor visszaaludni...Szóval a megszokás nagy úr, éppen ezért önmagában még az, hogy éjszaka felébredel többször is, még nem a stesszes életmód jele...Miért érzed úgy hogy stresszes az életed? Vannak még egyébb, a stresszre utaló tüneteid is?
2015. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Általábba kis dolgokon is már idegeskednek,minden hülyeséget bebeszélek magamnak.
2015. okt. 31. 12:06
 7/12 A kérdező kommentje:
mindig a legroszabbra gondolok.
2015. okt. 31. 12:07
 8/12 Titusztitusz ***** válasza:
Ó...Hát a fentebb megemlített dolgoknak valszeg nincs köze a "stresszhez", inkább ilyen az idegrendszered felépítése...Kicsit bizonytalan személyiség lehetel, aki nem igazán bízik önmagában és a képességeiben...Éshát meglehetősen konfliktuskerülő alkat...Nos? Eltaláltam?
2015. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen el :D
2015. okt. 31. 14:16
 10/12 Titusztitusz ***** válasza:
Na...Annak örülök akkor ha eltaláltam a dolgot...Azok a tünetek ugyanis amiket írtál, elég beszédesek...Már csak az a kérdés, hogy miért nem bízol magadban? Mondjuk jó-jó, nem mindenkinek lehetnek erős idegei, (Pl. nekem sincsenek, ugyanis nekem meg szokásom minden apróságon bosszantani magam, pedig tudom, hogy ez nem egy túl jó dolog...)nade azért ettöl függetlenül nem kéne ennyire "visszahúzódnod" a problémák elöl, ugyanis a helyzet az, hogy a dolog idővel ÍGY csak egyre rosszabb lesz...Próbáld meg erősíteni egy kicsit az énképedet, és az önbizalmadat...Mi az ami miatt úgy érzed hogy nincs sok esélyed az örökös problémákkal kapcsolatosan? Ha gondolod, írd meg hogy MIÉRT nem bízol magadban...(Ez már csak azért is kicsit hihetetlen állapotnak tűnik a számomra, mivel az itteni írásod és stílusod egy meglehetősen szimpatikus, kedves, un. "társasági ember" típusu illetőre enged következtetni az esetedben...Akinek egyáltalán nem okoz gondot a "társaságbeli szereplés", és az élettel kapcsolatos problémák megoldása...Hát akkor most hogy van ez? Az ember el se hinné ha nem írtad volna meg, hogy OLYAN mentális problémáid szoktak lenni, mint amiket leírtál kicsit fentebb...Én az itteni stílusod után egy "vidám, kedves, magabiztos" illetőnek gondoltalak volna pedig, aki KÖNNYEDÉN veszi mindig az életben felmerülő problémákat...Érdekes dolog ez a kettősség akkor az esetedben...Szerinted nem így van?)
2015. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!