Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz ellen mit ajánlanátok?

Stressz ellen mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nehezen viselem a stresszt és az idegeséget erre kéne valami megoldás

2015. okt. 31. 10:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Legfőképpen azért mert gyakorlati dolgokban nem vagyok valami ügyes és ezt szeretik is tudtomra adni,és mindig azon kell vackolnom hogy már megint mintfogok elrontani.és amilyen környezet van ott nem baráti társaság.
2015. nov. 1. 10:03
 12/12 Titusztitusz ***** válasza:
Vagy úgy...Értem akkor a szitut...Sőt, némileg ismerem is, ugyanis velem is szoktak ilyesmivel bepróbálkozni "jóakaratu" ismerősök,munkatársak, viszont én az ilyen próbálkozásokon csak nevetni szoktam...Éshát paradox módon pont az ellenkező értelemben szoktam lereagálni a dolgot mint te...Ugyanis ha megfigyeled, az emberek legfőbb alaptulajdonsága NEM A JÓSÁG, MEG A SEGÍTŐKÉSZSÉG, meg hasonló dolgok, hanem az ALJASSÁG,AZ ÍRÍGYSÉG, meg a GONOSZSÁG...Éshát éppen ezért ha LÁTNAK OLYAN EMBERT MAGUK KÖRÜL, AKIT VALAMIÉRT IRIGYELNEK mondjuk, akkor MINDEN MÓDON(!!) megpróbálják az illető önérzetét, önbecsülését tönkretenni,lerontani...Ennek a viselkedésnek az EGYIK MÓDJA az PONTOSAN AZ(!!) ami viselkedést említettél fentebb...Viszont a jelek szerint te még nemismered annyira az emberi gonoszság mibenlétét mint mondjuk én, és a jelek szerint ezért nálad célt is tud érni az ilyen sunyi, aljas viselkedés...Kár pedig...Szerintem próbáld meg úgy nézni a fent említett negatív jellegü eseteket, mint ahogy mondjuk én szoktam...Engem ugyanis kifejezetten örömmel szokott eltölteni az, ha látom, hogy valaki MEGPRÓBÁLJA LEROMBOLNI az önértékelésemet-önbizalmamat pl. olyasmi módszerekkel, mint amilyeneket fentebb is említettél...Dehogyis veszem magamra a sok "negatív kritikát"...Mivel ÉN(!!) TUDOM AZT JÓL, hogy mihez értek és mihez nem, mihez van tehetségem és mihez nincs, hát ez esetben ha valakinél azt látom hogy MINDEN MÓDON igyekszik valaki lerombolni az önképemet saját magamrol, illetve a hibáimat igyekszik valaki örökösen(!!) felhánytorgatni nekem, akkor már rögtön tudom azt hogy:"Na...Itt van egy újabb irigy figura, aki a saját kisebbrendüségi érzését próbálja az ilyen visszataszító viselkedéssel kompenzálni...Ez remek...Ezek szerint ő is ÉRZI AKKOR AZT, hogy mellettem labdába sem rúghat valamilyen téren"...Úgyhogy ezek után nemhogy elgyámoltalanodnék a "sok kritikátol", inkább csak MÉGJOBBAN MEGERŐSÖDIK AZ EGÓM...Szóval így kell mások negatív energiáit felhasználni a saját egónk erősítésére...Amennyiben BELEESEL A SUNYI, ROSSZINDULATU EMBEREK CSAPDÁJÁBA, azaz "lelkedre veszed" a rosszindulatu megjegyzéseiket, úgy saját magaddal teszel rosszat, és csak az ilyen figurák ÉRDEKEINEK MEGFELELŐEN FOGOL CSELEKEDNI...Ugye értetted a fenti, kissé hosszúra sikeredett eszmefuttatás lényegét? Bízok benne hogy igen...(Amúgy a fenti válaszod némileg megnyugtatott, ugyanis úgy voltam vele, hogy valami komolyabb tényező okán vagy ennyire magad alatt önbizalom terén...Pl. rondának érzed magad, avagy butának, esetleg tehetségtelennek az élethez...De örülök neki hogy ezen utobbi dolgok szóba sem kerültek az esetedben...)Tudtam valamit segíteni az itteni szereplésemmel? Még mindig "stresszesnek" érzed az életedet? (Őszintén bízok benne, hogy mostanában már talán egy kicsit kevésbé...)
2015. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!