Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl sokat álmodozok?

Túl sokat álmodozok?

Figyelt kérdés

Sokszor, pl. egy sorozat vagy film megnézése után azt képzelem, hogy én is egy szereplő vagyok és hogyan élem az a szereplőként a mindennapjaimat. Ezek általában csak pár hétig tartanak.

Viszont mostanában egyre többször van az, hogy nem más helyébe képzelem magam, hanem magamat képzelem el egy másik helyen mondjuk. Pl. nem rég megismertem egy fiút neten és azóta elképzelem, hogy én is ott lakok, ahol ő és osztálytársak vagyunk (ő egyébként ilyen fiú iskolába jár, az egész sulijukban van kb 4-5 csaj, az ő osztályában nincs is egy se) és népszerű vagyok és mindenkinek tetszek az osztályból...

Ez azóta tart, mióta azzal a fiúval beszélgetek, szóval kb 2 hónapja. És valamiért olyan érzés néha, mintha az lenne az igazi életem, nem akarom elfogadni, hogy igazából egy lúzer vagyok, aki olyan ronda, hogy örülhet, ha egy fiú egyáltalán szóba áll vele. Ráadásul nem is érzek késztetést, hogy leálljak ezzel az álmodozással, hanem belül valahogy azt remélem, hogy ez teljesülni fog vagy nem is tudom. És mindig erre várok.

Olyan, mintha az igazi életem csak egy átmeneti állapot lenne, ameddig nem kerülök valami véletlenül folytán abba a városba, ahol az a fiú lakik és nem leszek népszerű. Meg szép. A valódi életemben csak elmegyek reggel az iskolába, ott túlélek egy napot, persze óra közben ott is állandóan elkalandoznak a gondolataim és erről ábrándozok, aztán hazajövök és akkor kezdek el igazán "élni", gondolatban.

Ez nagyon gáz? Valami komoly gond lehet velem?..


2015. nov. 8. 17:35
 1/2 anonim válasza:
Nekem is hasonló dolgaim vannak. Csak én egy lánnyal vagyok így, akit ugy szeretek hogy beleszakadok de semmi nemlehet belőle. Szerintem nem normális de kinek mi. Szerintem ahogy énis, teis szeretethiányos vagy enyhén és kevés az önbizalmad.
2015. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezek teljes mértékben igazak rám :(
2015. nov. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!