Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Romolhat a mentális egészségem...

Romolhat a mentális egészségem az iskola miatt?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok. 3. éve átmentem egy másik iskolába. Amióta átkerültem nagyon romlott a memóriám. Folyamatosan elfelejtem a szavakat, néha még az alapszavakat is és azt is ami történik velem..Pl. egy pár perc alatt képes vagyok elfelejteni, hogy mi volt reggelről vagy a mai nap, illetve miket beszélgettem barátnőmmel vagy miket mondott. Ez napi szinten történik meg velem. Először azt gondoltam, hogy figyelmetlen vagyok, de rájöttem, hogy mégsem. Mindig próbálom magam figyelmeztetni, ha valami fontosat kell megjegyezni, de állandóan elfelejtem. Tanulni is nagyon nehéz ez mellett.

A rossz memória mellett egy kicsit depressziós, önbizalom hiányos,paranoiás is és sokszor ingadozik a hangulatom. Mindig egyedül vagyok az iskolában, mert az osztálytársaim nem igazán szeretnek velem lenni. Gondoltam már, hogy velem van a baj és ezért megpróbáltam mindig más lenni, de nem javítottam rajta. Még mikor átmentem, akkor összebarátkoztam két lánnyal, akik azt mondták, hogy a barátaim, majd rá egy évre lekoptattak azzal, hogy szerintük állandóan nyomulok rájuk (azt hiszem akkor mondhatták, mikor kikísértem őket egy buszmegállóba). Rajtuk kívül van még 3 lány az osztályban, akik mindig azt mondták, hogy a barátaim, de mikor oda megyek hozzájuk mindig elmennek másfelé. A fiúkkal viszont azért nem akarok barátkozni, mert túl durvák.

Otthon általában folyton megy a vita, ami szintén fokozza a depressziót. Anyum mindig morog valamiért és már kisbaba korom óta nekem mondogatja, mivel apumnak nem meri elmondani. Van egy kis probléma a családomban, amit nem szeretnék kifejteni.

A paranoiát úgy értettem, hogy mindig félek és aggódok. Aggódok, hogy mit fognak ma rólam gondolni, időben felkelek e, szól e a telefonom ébresztője, elérem e a buszt, a jegyek miatt is aggódom és rettegek az iskolától. Éjszakánként állandóan hangokat hallok és mindig úgy érzem, mintha valami figyelne és ott lenne az ágyam mellett. Néha úgy is érzem, mintha megfogná valami a vállamat stb. Szerintem ezt csak beképzelem, de akkor is rossz.

A hangulatingadozást pedig úgy értettem, hogy gyorsan változik a hangulatom. Valamelyik reggel nagyon szomorú voltam, majd mikorra a buszmegállóba értem, addigra meg vidám. Miután leszálltam, hirtelen az is elszállt. Az iskolában depressziós hangulatom lett, majd ideges lettem, bárkit megbírtam volna ölni és hirtelen megint jól éreztem magam. Ez minden egyes nap így van. Nem tudom, hogy az új iskola miatt van vagy sem, de azt tudom, hogy akkor kezdődött mikor átmentem.

Mellesleg nem tudom, hogy ez számít-e, de reggelről fél 5-kor kelek és általában 17.30-18.00-ra érek haza. Azután tanulok egy fél órát, mert többet nem bírok. Nincs rá erőm. Majd lemosdok és megyek aludni. 7 órát, ha alszok egyáltalán és a szüleimmel se tudok lenni, húgommal(2 éves) se tudok játszani, ami kicsit aggaszt.

Lehetséges, hogy az iskola miatt van vagy valami más bajom van? Ez valami betegség lenne vagy mi? Valaki segítsen, kezdek beleőrülni :(


15/L

/utálkozók hagyjanak\



2015. nov. 8. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is sajnos így voltam, szerencsére inkább csak 9.-ben. Sajnos az első benyomásban sokat számít a külső... Nem kéne, hogy így legyen, de így van. Te külsőre milyen vagy?

2015. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mellesleg nem tudom, hogy ez számít-e, de reggelről fél 5-kor kelek és általában 17.30-18.00-ra érek haza."

Igen,ez lehet a baj forrása! Semmi időd, hogy csak úgy "legyél" bámészkodj, rajzolgass, csinálj, amit kedved tartja!

A memóriád védekezésből ejti ki a dolgokat,

a hangulatingadozás életkori sajátosság,

a"paranoia"érzés (nem az)- pedig a túlzott beszorítottságtól, túl sok elvárástól van.

Az "új iskola" is a sok újdonságával ezeket fokozta.


Fontos lenne, hogy minden nap min egy félórát csak azt tegyél, amit Te akarsz, amit szeretsz. Ha az bambulás, semmittevés, akkor azt. Ebbe ne szóljon bele senki - ez alatt pihensz, építkezik a lelked. Meg kellene találnod azt a kifejezésformát, ami örömmel tölt el, amit szeretsz csinálni -ének, rajz, festés, tánc, színjátszó, zene: mi lenne az??? - és azt csinálni (ezt az iskolában lenne jó, ha már olyan sokáig ott kell lenned) ez visszatáplálja az energiát - akkor könnyebben veszed azokat a dolgokat, melyeket muszáj, ha tudsz azzal foglalkozni, ami lelkesít.

Írj naplót! minden nap írd le pár sorban a gondolataid, érzéseid -ez rendezettebbé teszi a lelked, és nagyon fejleszti a memóriát is.

2015. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bob the builder ***** válasza:

"A paranoiát úgy értettem, hogy mindig félek és aggódok. Aggódok, hogy mit fognak ma rólam gondolni, időben felkelek e, szól e a telefonom ébresztője, elérem e a buszt, a jegyek miatt is aggódom és rettegek az iskolától. Éjszakánként állandóan hangokat hallok és mindig úgy érzem, mintha valami figyelne és ott lenne az ágyam mellett. Néha úgy is érzem, mintha megfogná valami a vállamat stb. Szerintem ezt csak beképzelem, de akkor is rossz."


Ez nem paranoia hanem pánikbetegégnek a tünete inkább.

2015. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

1.-nek: Molett testalkatú vagyok. Tépett, vörösesbarna hajam van oldalfrufruval, kék szemem van és szemüveges vagyok. Nem igazán tudom megmondani a személyiségem, ezen a téren össze vagyok zavarodva. De szüleim szerint egyedi, úgyhogy egyedi a személyiségem. :D

2# Már kipróbáltam párszor a naplóírást. Kb. 2-3 napig tarthatott. Onnantól elfelejtettem, mikor pedig eszembe jutott, akkor meg már lusta voltam hozzá. De megpróbálom újra. :D :)

3# Eh, pánikbeteg lennék? Nem tudom melyik a rosszabb.. ;.;

2015. nov. 8. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól, és kedvesen írsz. Jól is fogalmazol. Szerintem nincsen neked semmi bajod, csak most vagy kialakulóban. Ebbe a korban mindenki bizonytalan egy kicsit. Kívánok neked további stresszmentes életet, jó egészséget.
2015. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
minta ha csak magamat olvastam volna:)
2015. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!