Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka a rossz...

Mi lehet az oka a rossz közérzetnek? Szorongás?!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, utolsó évemet taposom gimnáziumban. Ez az 5. év, mivel nulladikkal kezdtem.

Lassan 1 hónapja azt érzem, hogy elegem van az iskolából, nem akarok járni, mert mindig tételezünk, dolgozatok.. Jól akarok teljesíteni, mivel egyetemre szeretnék menni, de ez a dolog szerintem az egészségem rovására megy lassan.

3 hete kezdődött, hogy egy hétfő reggel rosszul ébredtem: szédültem, fájt a fejem, hányingerem volt (1x hánytam is napközben itthon), fájt a gyomrom (valószínűleg a savtól). Azon a héten nem mentem suliba, jött az őszi szünet. Ezekben a napokban javult a helyzet, szedtem gyógyszert a gyomromra és segített.

Szünet után jártam suliba 1 hetet, de gyakran éreztem akár 3. óráig is, hogy a közérzetem nem jó. Émelyegtem, fájt a fejem..

A héten hétfőn voltam suliba, most megint nem járok, mert reggelente szörnyen érzem magam... Ha bebeszélem, hogy nem lesz baj, jól vagyok, hamar eltelik a nap, akkor sem javul a helyzet. Általában enyhülnek a tünetek, napközben el is múlnak többször is, de nagyon kellemetlen már nekem.

Aggódom, hogy vajon mi lehet a baj, már szorongásra gondolok. Eddig sosem volt ilyen, voltam már nyelvvizsgázni többször, érettségiztem 2 tantárgyból is, de sosem volt ilyen.

Orvos csak azt mondta, hogy vírus, így kiírt, de megyek majd vérvételre.

Szorongás lehet, vagy csak bebeszélem a tüneteket?!

Bocsi a hosszú szövegért, köszi, aki elolbassa.

Előre is köszi a válaszokat.😊



2015. nov. 11. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A szorongás ellenére se add fel a sulit. Próbáld végigcsinálni a napokat. A tőled telhetőt tedd meg tanulásban, így akárhogy sikerül is tiszta a lelkiismereted.

A stresszt oldja a rendszeres sport pl. futás, séta, tornázás, ez segít az egyensúlyba hozáson.

A pszichés nehézségek elviselésében rengeteget segít ha vallásos az ember, ez saját tapasztalatom. Ajánlom a Zsoltárok könyve olvasását. Létezik gondviselés, bárcsak tudtam volna ezt huszonévesen. Csak harmincévesen jöttem rá, onnantól 180 fokot fordult a hozzáállásom az élethez, bármilyen nehézséget, kihívást elviselek és nem adok fel semmit.

Én is szorongó alkat vagyok. Szedek rá egy gyógyszert, mai szerencsére nem durva, nem hizlal. Mivel még fiatal vagy nem ajánlom a szedését. Később ha még mindig megkeseríti az életed a szorongás, ki lehet próbálni.

2015. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A sport mellett az is jót tesz ha reggel eszel pár falatot.Akármilyen nehéz is.Alapból reggel,éhgyomorra szorong leginkább az ember.Valószínűleg a túlzott teljesítmény kényszer miatt jött elő ez a dolog.
2015. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak az zavar, hogy ilyen hirtelen jött elő. Voltak már stresszesebb napjaim is, akkor semmi probléma nem volt.

Próbálok mindig harapni valamit reggel, tényleg segíteni szokott.

Remélem, elmúlik majd ez.. mert nem vagyok ez a stresszelős fajta..

2015. nov. 11. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig az voltam.Így nem ismerem a másik oldalt :)

2-es

2015. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem eddig semmi bajom nem volt, most hirtelen mindentől stresszelek és ez szörnyű érzés. Félek, hogy elvesztem önmagam vagy az álmaimat.

Elkezdem szedni a Valeriana Relaxot, remélem segít.

2015. nov. 12. 07:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a sok stressz hozta ki belőled.

Próbáld lazábban felfogni a dolgokat.Gondold végig a félelmeidet.Attól,hogy görcsölsz még nem sikerül jobban az érettségid.És mi van ha nem lesz a legjobb?Semmi.Halasztasz egy évet és javítasz abból ami gyengébben sikerült.

Mindenre van megoldás :)

Kezdetnek jók ezek a gyógynövényes készítmények.

A Nervenpflege-t is nagyon dicsérik.

2015. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából tudatosan sosem érdekelt, hogy az érettségim kimagaslóan jó legyen, meg nem is számítok erre. Tanulni sem nagyon szoktam, ami órán rám ragad, azt tudom. 4-5-ös tanuló vagyok még így is, persze néha tanulok az órán hallottakhoz egy kicsit.

Nem tudom, lehet tudat alatt izgulok az érettségi miatt. Inkább az a baj, hogy már belefáradtam ezekbe a minden napos fárasztó órákba. Csak az elvárásokba ütközöm, egy nap 1-2 doga, felelés, mindenből igyekszem tartani a szintet, de kezd kicsúszni a talaj.

Reggelente fáradt vagyok, aztán mégvtársul hozzá a fejfájás, hányinger, néha már zsibbad az agyam is..:D

Remélem ez a Valeriana segít.:)

Köszi a válaszod, aranyos vagy.😊

2015. nov. 12. 09:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :)

Szedd rendesen és mozogj sokat ebben a szép időben!

A sport is sokat segít.

2015. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!