Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom, ha egyszerűe...

Mi lehet a bajom, ha egyszerűen félek emberek közé menni és emiatt félek munkába állni?

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy a nyáron elmegyek dolgozni, hogy segítek a szüleimnek anyagilag, de aztán azzal kellett szembesüljek, hogy még az udvarból se merek kimozdulni. Nagyon megnehezíti a mindennapjaimat, az iskolában is folyamatosan stresszelek,pánikolok.
2015. nov. 12. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget a szüleidtől, tanáraidtól.
2015. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ankap1975 ***** válasza:

Ez szociális fóbia, a gyógymódja a kognitív viselkedésterápia. Ha tudsz menj el pszichológushoz.

De a neten is olvasgathatsz róla.

Pl. itt: [link]

2015. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is ilyen problémám van. Bár valószínűleg kevésbé súlyos/jobban kezelem. Mindig visszahúzódó voltam, de áltsuliban csesztetések miatt súlyosbodott. Gimiben már kezdtem jobban lenni... de nem volt az igazi. Nem mertem egyedül felmenni a teremhez sem. igazából egyedül buszozni is alig, de kénytelen voltam. Utána egyetemen jobb volt, mert le se tojtak általában, már nem voltak kérdezz felelekes órák. Meg hozzászoktam hogy napról napra odajárok. Aztán kötelező szakmai gyakorlat megint kb rémálom. Azt is végül megszoktam. Sokat segít ha nem egyedül csinálsz dolgokat. Aztán már egyedül is megy, mert nem idegen a környezet, meg megismered a munkatársakat is. Onnantól ők se idegenek. Most munkát keresek. Nem könnyű. :) de a túléléshez kell, úgyhogy lenyeled és megszokod. Ha úgy érzed nem bírod tovább sírj. Mármint nem feltétlen nyilvánosan, de segít. Ha pedig úgy érzed nem változik sehova az érzés akkor tényleg kérj segítséget, mert egyedül nem tudod megoldani. Lehet szüleid nem fogják komolyan venni először. Sokak számára idegen ismeretlen beképzelt "betegség", meg rád fogják, hogy csak kényeskedsz. Ez ne keserítsen el, csak próbáld elmagyarázni. Vagy keress magadnak orvost. Még valami: semmiképp se zárkózz be. Ha kel barátokkal ismerőssel akárkivel szervezz valamit, mert minél hosszabb ideig vagy bezárkózva nem mész sehová annál kínzóbb lesz, amikor kell. Mert kelleni fog, nem lehet örökre egy házban élni.
2015. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is ilyen gondokkal küszködöm, sajnos nagyon félek emberek között lenni. Emiatt barátkozni sem nagyon merek, nincsenek is barátaim...

16 (lassan 17)/L

2015. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!