Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki nagyon komolyan aszociális...

Aki nagyon komolyan aszociális, az hogy tud ebből kigyógyulni?

Figyelt kérdés

pl: nem megyek utcára, alig mozdulok ki a lakásból mert szégyellem magam az emberek előtt a magasságom miatt (170 cm ) ha ki is mozdulok, próbálok úgy eljutni ahova megyek, hogy minél kevesebb emberrel találkozzak, nem nézek az emberekre mert kinevetnek mert alacsony vagyok, lefelé nézek mindig. Próbálom minél hamarabb a dolgomat elintézni, és sietek haza, mert nem bírom ki ,hogy ilyen alacsony vagyok és szembesülök vele, hogy selejt lettem. Mire haza érek már halálvágyam van.


Nem tudok már kommunikálni az emberekkel, mert egyből leveszik, hogy vmi bajom van.


Hogy tudok ebből kigyógyulni ?


28/F


2015. nov. 19. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

én is 170 vagyok.

iratkozz be harci sportra.

2015. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Az a 170 azért nem olyan alacsony...
2015. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Molyember ***** válasza:
Ember, ha ez mind így igaz, akkor a magasságod még messze a legnormálisabb tulajdonságod. Sürgősen költs pszichológusra, komolyan mondom.
2015. nov. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én most nagyon szerelmes vok egy srácba, aki kb. 167 cm, én 170 cm, és még fiatalabb is nálam pár évvel. Akkor ő mit szóljon a cm-re és az évekre? Tudom, hogy nem megoldás a másikkal példálózni, én sem szeretem az ilyet hallani - vedd most kivételnek.


Nekem az jutott az eszembe, hogy állj az ablakba vagy ülj le az utcán vmi padra, ahol sok ember van. Nézelődj, keress hasonló magasságúakat, nézd őket, hogy hogyan járnak, hogy viselkednek. Fogsz látni 170 alattiakat is, és magasabbakat is. És biztos vagyok benne, hogy találsz hasonló embereket, akik szintén a földet nézik, begubóznak, de nem a magasságuk miatt, hanem más miatt, amit nem tudunk.

Szóval, nem vagy egyedül a magasságoddal, de nem tartozol a tömeghez sem, akik az 170 miatt aggódnak.

2015. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először is az önképzavarodtól, önbizalomhiánytól kell megszavadulnod mert attól vagy aszociális.
2015. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én meg folyton hülyeségeket mondok, amikor meg viccelődni próbálok senki se érti.. aztán meg basztatnak h miért vagyok ilyen csendes

Na ezt csak le akrtam írni h nem csak te vagy ilyesmi helyzetben.

Próbálj barátkozni legalább 1 emberrel és vele ha elmész valahova ak már könnyebb lesz folytatni

2015. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Láttam már 160cm-s pasit is, aki nagyon ott van. A magasságod nem határoz meg, nem kéne tőle rosszul érezned magad.

Csináld úgy mintha lenne önbizalmad és lesz is, húzd ki magad, ha mész az utcán, ha találkozol egy ismerőssel nézz a szemébe, és úgy köszönj, mert így csak elherdálod az életed a szociális szorongásoddal. Próbáld meg jól érezni magad, és ajánlom neked Szabó Péter - A boldogság tanulható (vagy valami ilyesmi) című videóját, fent youtube-on.

Ha így se sikerül még ott van pszichológus. De ez a te döntésed, csak rajtad áll. Sok sikert!:)

2015. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

#7: tényleg lehet csinálni az önbizalmat, én azt teszem. Munkahelyen a béka hátsója alatt van az enyém, de ha látnál, azt mondanád, hogy ennek a csajnak akkora önbizalma van... Olyan színésznő vagyok, hogy néha még csodálkozom is magamon...

Persze ez sem jó, de jobb, mintha meg azért bactatnának, hogy de csendben van.


Kedves kérdező: az lenne a legjobb, ha a másik szemébe néznél és úgy beszélnél velük. Férfiként az 170 cm eléggé rendben van. Nézz szét a 40-es, 50-esek között, közöttük is van bőven 170 cm magas.

2015. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
170 az nem alacsony.
2016. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem sértelek meg vele, itt lehet, hogy tudnának segíteni Neked, sok hasonló lelkiállapotú embernek segítettek már: [link]
2016. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!