Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy törhetnék ki a jelenlegi...

Hogy törhetnék ki a jelenlegi életemből?

Figyelt kérdés

Nagy nulla vagyok.

Nem hiszek magamban.


A szüleim segítség nélkül nem megy.

30 vagyok és lúzer.

Eddig is a nyakukon élősködtem.

Önerőből semmit sem értem el,semmit nem tudok felmutatni.

Bezzeg az unokatestvéreim.

Alig adtam nekik bármit is.Büszkék sem lehetnek rám. Inkább csak púp vagyok a nyakukon.

Mindig önállótlan voltam.

Kifizetnék a jogsim. Mert nincs !!

El tudnék menni külföldre, de nincs pofám 1000-1500 eurót kérni tőlük, hogy elindulhassak.

30 éves koromra ennyi pénzt sem tudtam összerakni.

Az egész életem értéktelen.

Nem tudom mit csináljak.



2015. nov. 23. 10:15
1 2
 11/18 anonim válasza:
Én már akkor hatványozottan boldogabb lennék ha összeszednék egyet, milyen kár hogy nem hiszek a csodákban.
2015. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%
egy 30 eves gyerek vagy. azert nem vagy boldog mert mar eg felnotte kellett volna valnod de ez nem sikerult. nem tudom mi a vegzettseged de keress munkahelyet es gyujts egy kis penzt ha meg van a penz vagy menj ki kulfoldre vagy vegyel ki egy alberletet. a tobbi majd jon magatol
2015. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
Ez neked biztos nem vigasz, de én még nálad is idősebb vagyok és ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te. Egy önállótlan senki vagyok, semmit nem értem még el az életben. Ja és én mentálisan se vagyok százas... Én 15 évet pazaroltam el az életemből. Beszéltem szakemberrel (pszichológus) ő mondta, hogy a családom is meg én magam is tehetek erről. A családom nem hagyott felnőni, mindent rám hagyott, mindent mogoldott helyettem, én meg lusta voltam. Itt az eredmény: egy örök vesztes, egy szánalmas ski. De még reménykedem és mindent megpróbálok, nem adom fel. Talán még van kiút... Te se add még fel!
2015. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
szánalmas senki
2015. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

12-igazad lehet.


Utálom is magam.


barátnő... a gödör akkora, hogy ha belebámul egy lány az gyorsan hátat fordít.


Épp van munkám. Meg valamiféle jövedelmem eddig is volt csak nagyon kevés. Hol legálisan hol meg nem.


A munkával az a baj,hogy én tényleg azok közé tartozom aki nem ért semmihez. Nem hogy az iskolában, de még az életben sem szedtem magamra hasznos tudást. Olyat amivel dolgozhatnék.


Az egészen nem segít, hogy vesztesnek érzem magam.

Más vagy talpra esett vagy kitartó. Én egyik sem.

Csak sodródom.

2015. nov. 24. 12:22
 16/18 anonim válasza:
Pszichológus -> Elküld pár hónapra bentlakásos helyre ott tényleg segítenek, csak együtt kell működnöd velük. Ez az ára.
2015. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem könnyű a helyzeted, de nem is reménytelen. Rengetegen vannak ebben a helyzetben, mint te, valóban gyakran az elhibázott nevelés stb. az oka. De most ne ezen rágódj, hanem azon, hogyan oldhatnád meg ezt a kérdést. Rengetegem kényszerülnek gyökerestül megváltoztatni az életüket nemhogy 30, de 40-50 évesen is. Van valamilyen végzettséged, vagy mit lehet konkrétabban tudni rólad? Én csak azt tudom mondani, amit én tennék a helyedben. Keresnék másik munkahelyet, vagy valami részmunkaidős állást a jelenlegi mellé, hogy tudjak pénzt gyűjteni. Szétnéznék képzések után, hogy mi kifizetődő manapság, mivel lehet egy rendes munkát megfogni, ha nem otthon, akkor akár külföldön. Nem mindegyik ilyen munka diplomás ám, sőt, nagyobb a hiány a szakképzettségekből, melyekhez gyakran 1-2 éves képzés elegendő.

2015. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Fiatalabb vagyok, de hasonló dolgokat éltem át én is... Írtad, hogy van jogsid. Kocsid van? Én elmondom, mit tettem annó:

Világgá mentem. Egyszerűen nem bírtam már, nem volt munkahelyem, reménytelennek tűnt minden, de volt némi megtakarított pénzem, (ne gondolj sokra, talán 150.000 forint), fogtam, beültem a kocsiba, és csak elindultam... Nem néztem merre megyek, nem volt célom, csak hajtottam egyenesen. A Kisalföld különféle tájait jártam be. Esténként a kocsiban aludtam, pár száz forintért vettem minden nap zsömlét, felvágottat, meg ásványvizet (meg wc papírt persze) és gyakorlatilag hajléktalanként éltem több mint egy hónapig, aztán elfogyott a pénzem, főleg a benzin miatt. Mindenféle erdőkbe jártam WC-zni, fürödni nem nagyon fürödtem sehol, maximum kiautóztam egy kietlen részre, leöntöttem magam egy kevés ásványvízzel, és szappannal dörzsölgettem magam, de mivel spórolnom kellett még a vízzel is, nem voltam soha túl hatékony, főleg a ruháim voltak már igen koszosak és büdösek az idő múlásával... De ha hiszed, ha nem, az az egy hónap egy pozitív élmény volt. Végre azt éreztem, nem függök senkitől, szabad vagyok, extrém körülmények között is képes vagyok élni, és még csak nem is unatkoztam. Miután hazamentem, persze lefogytam vagy tíz kilót, és úgy néztem ki mint egy ágrólszakadt, de sokkal jobban meg tudtam becsülni azt, amim van. Egy ágyat, egy fürdőkádat, csapot ivóvízzel... Nem mondom, hogy bárkinek is ajánlanám ezt a világgá menős dolgot, mert nem mindenki olyan, mint én, és valószínűleg senki nem élvezné, de nekem ott, és akkor nagyon jót tett, önismereti tréning is volt, és azóta sokkal pozitívabban látom a dolgokat.

2016. febr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!