Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valóban azt jelenti, hogy...

Ez valóban azt jelenti, hogy öngyilkos leszek vagy csak egy átmeneti állapot?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert egyre bizonytalanabb vagyok az állapotomat illetően, lehet, hogy valami nem okés nálam mentálisan. ... Bár a kérdésem már predesztinálja, hogy valóban nem, inkább azt nem tudom, hogy ez tartós lesz-e. Az utóbbi másfél évben az életem megindult a lejtőn. Ezt nem anyagi vagy tanulmányi szempontból értem, hanem úgy.... általában. Egy klasszikus értelemben vett egyetemista srác voltam. Barátokkal, nem voltak anyagi gondjaim, sportoló voltam, a lányokkal sem volt problémám, jól tanultam... aztán egyszer csak elromlott minden. Elkezdtem magam rosszul érezni különösebb ok nélkül. Nem cigizem, csak bulikban iszom, nem drogozok, úgyhogy nem értettem. Mindig is őszinte ember voltam, és nem tetszettek a felszínes viselkedési formák, ha bántó is volt az igazság, én gyakran kimondtam. Ebben hittem. Aztán elkezdtem őszintébb lenni, kicsit nyersebb, de jó kedélyű voltam, amikor kellett, tehát nem depresszióról van szó vagy lehangoltságról. A barátaim különösképpen megmaradtak. Ez egyre csak romlott, egyre jobban elszörnyítettek az emberek, ahogy egymással viselkednek, ahogy hazudnak, ahogy képmutatnak. Ja, mert amúgy részt vettem egy pszichológiai kísérletben, ami két alkalmas volt és kijött, hogy 94%os az érzelemfelismerésem (az átlag, pedig 68%). Mindig is vágtam, mikor valaki nem őszinte vagy színt játszik, titkolózik stb. Szóval a helyzet romlott... most nyáron már a barátnőmet is kitettem és egyre undorodom a világtól. Még mindig sportolok, suliba járok, de néha megkérdezik, hogy mi lett velem, olyan másabb vagyok. Ma majdnem elhánytam magam a villamoson, mert két ismerős találkozott és bájcsevegtek, miközben az egyik ki nem állhatta a másikat (aki valszeg ezt nem tudja). Le is kellett szállnom a következő megállónál, hogy ne rókázzak. Amit látok, amit hallok, elszörnyít, gyűlölöm ezt a helyet. Olyan, mintha elfáradtam volna, szó szerint úgy érzem, hogy megpihennék, csak fogalmam sincs, hogy mi történne, ha lemondanék az életről. Nem kívánom az emberek társaságát, közöny fog el, ha rájuk gondolok. Bár ne is gondolnék rájuk. Senkire.

Mi a franc van velem?



2015. nov. 24. 02:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Néha, amikor a szabadsághídon átsétálok azon gondolkodom, hogy le is ugorhatnék, de aztán eszembe jut, hogy kiképeztek vizimentésre, ezért megfulladni sem tudnék (ha-ha)
2015. nov. 24. 02:52
 2/2 anonim válasza:
Én is hasonló "gonddal" küzdök, kedves kérdező. Egy valamit azonban biztosra tudok neked mondani, pontosítva két dolgot is: az első, hogy ahogy már ezekből kiindulva tapasztalhattad is, nem lesz könnyű életed. Lehet tartalmas, pénzben, formás sunákban és örömökben teli életed, azonban nem lesz könnyű, mert egy átlag érzelmi intelligenciával rendelkező ember nem lát át a burok mögé, ezáltal sokkal kevesebb negatívumot vonz be a saját életébe is, nem gondolkodik annyit mint azok, akik átlátják a körülöttük folyó eseményeket. Erre mondják, hogy a tudatlanság lehet átok és megváltás is. A másik fontos dolog pedig, hogy ezzel nem vagy egyedül. Nehezebb lesz sokkal barátokat és megfelelő kapcsolatokat kialakítanod, de legalább nagyobb eséllyel indulsz, hogy igazi barátokat és megbízható párt találj magad mellé. Az egyetlen pozitívum amit mondani tudok, hogy nem fogsz mindig így érezni. Én is ugyanígy voltam egy évvel ezelőtt, és azóta van valaki akiben teljesen megbízhatok, csak nem szabad végképp feladni a reményt. Nem veled van a gond, hanem a világgal, az átlag emberek önző és csörtető természetével, a látszatkapcsolatokkal, amik egyre inkább felőrölik a valódi szeretetet és törődést egymás felé. Ha esetleg játszol pc játékokkal, vagy bármi hasonlóval, még maximum az csökkentheti ezt a felgyülemlett stresszt, mert ahogy leszűrtem neked most elsősorban egy nagy adag chill kéne, hogy legalább egy pakli terhet leránts magadról, ami az idő alatt összegyűlt. Ha most undorodsz az emberektől, picit szánj időt magadra, a gondolataidra, a saját szórakozásodra, hogy ha legalább kicsit fel tudtál töltődni, több erőd legyen a barmokhoz is. Sok sikert kívánok így ismeretlenül is!
2015. nov. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!