Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fel kellene keresnem egy...

Fel kellene keresnem egy pszichiátert, igaz?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom depressziós vagyok már lassan vagy 2-3 éve. Az utóbbi fél évben viszont napi szinten vannak szuicid gondolataim és iszonyat erős a késztetés is hogy kárt tegyek magamban. A hangulatingadozások néha rohamszerűen jönnek és olyankor a könnyem is kicsordul annyira nyomasztóan érzem magam. Mindez teljesen független attól hogy akkor épp kellemes vagy negatív élmények értek.

Nem tudom ki tudna segíteni. A családom szeret, megértő de mégis mit mondjak nekik? Hogy pontosan elterveztem hogyan ölöm meg magam fájdalommentesen, valamint előre kiterveltem hogy a holttestemet ne azok fedezzék fel akiket szeretek, hogy a búcsúlevelem (ami inkább csak formaiság, azért hogy ne nyomozzanak a zsaruk esetleges gyilkosság miatt, meg pár tanács és adat az életem lezárásához) ott van az asztalom fiókjában? A pszcihiátertől azért idegenkedem mert aki jó az sokba kerül, és a gyógyszeres kezelés pedig a szellemi munkavégzésemet lehetetlenítené el.

26F


2015. nov. 24. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, háziorvossal utaltasd be magad. A TB alapú az nem fizetős, attól sem kell félned, hogy a vége kényszergyógykezelés lesz, mert még durván mentálisan sérült alkeszokat, akik családjukat fenyegetik, sem tud már intézetbe záratni a feleségük.


Mégis mi a gondod? Tipikusan munka, egzisztencia, jó külső, társasági, szexuális élet hiánya szokott az embereknek fájni.

2015. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bob the builder ***** válasza:

" gyógyszeres kezelés pedig a szellemi munkavégzésemet lehetetlenítené el. "

az öngyilkosság sem könnyíti meg egy picit sem

igen keres fel valakit

2015. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szoktak nyomasztani problémák de az ilyen rohamszerűen rámtörő érzésekkor nincs semmi olyan konkrét dolog amivel összefüggésbe hozhatnám a rosszullétet. Egyszerűen csak elkap - még akkor is ha valami örömteli történt velem előtte -, és szenvedek tőle.
2015. nov. 24. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja a munkádat megnehezíteni a gyógyszeres kezelés. Nem fognak teljesen lenyugtatózni.
2015. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mielőbb! Az alapellátásban elérhető pszichiáter,pszichológus. A problémád gyökerének feltárásához érdemes hosszadalmasabb,magándoki által végzett kezelés. Az antidepresszánsok nem befolyásolják a szellemi teljesítőképességet.
2015. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, és lehetőleg elég gyorsan, ha jót akarsz magadnak.
2015. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valahogy jó lenne megkerülni a háziorvost mert vele nem szívesen beszélek erről. Megnéztem a tarifákat a fizetős dokiknál és azt kell mondjam hogy inkább leszek öngyilkos semhogy annyit kipengessek nekik.
2015. dec. 9. 10:42
 8/8 anonim ***** válasza:
na mi lett? kerestél vkit? minden ok?
2016. márc. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!