Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő, ha sehogy sem...

Mi a teendő, ha sehogy sem akarok terápiát?

Figyelt kérdés

Pszichiáternél voltam. Ő természetesen javasolta a terápiát is, de látta, hogy azt nem nagyon akarom. Sőt hányingerem van a terápiáktól, mert eddig mimdegyiken csak tapogtunk egy helyben, nem segített. Ami megoldás maradt az a gyógyszeres kezelés, viszont a gyógyszereket mindenki/sokan ellenzi/k.


Az orvos szerint az önbántalmazás eléggé eldurvulhat, és a visszatérő öngyilkos gondolatok sem jók.


Szerintetek? Jó ötlet lenne megpróbálni gyógyszereket?


Bövebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__7..



2015. nov. 27. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem javultál a terápiától, valószínű, hogy nem megfelelő helyen voltál. Egyáltalán kiképzett terapeuta volt aki kezelt? Milyen módszerrel?

Tudni lehet, hogy az integratív terápia a leghatékonyabb.

2015. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Kiképzett terapeuta volt, ahova legutobb jártam. Azt nem igazán tudom, hogy érted azt, hogy milyen módszer. Nem ismerem ezeket. Tanultam meditációt, autogén tréninget. Meg olyanokat is kellet csináljak, hogy a fotel apám, és beszéljek hozza, meg levélírások. Ilyesmik.
2015. nov. 27. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Az autogén tréning jó, de nem elég. A meditáció, ha guru nélkül, helytelenül csinálod, káros is lehet.

Az integratív terápia hipnózisban alkalmazott módszerekről,és eljárásokról ismeretes.

Azon is múlik, hogy a terapeuta mennyire szakszerűen végzi feladatát.

2015. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán repdesel ezektől. A hipnózissal is úgy vagyok, hogy mi értelme? :-(
2015. nov. 29. 07:38
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres kezelés MELLETT kell a pszichoterápia. Adj egy esélyt a dokidnak és magadnak. Még mindig jobb, mint a vagdosás és az öngyilkosság, nem?
2015. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem állok úgy anyagilag, h hetente járjak pszichoterápiára. Ezért nem merek kísérletezni, h vajon beválik vagy sem. Ott lenne még kiadásnak a gyógyszerek és az ellenőrzés havonta az orvosnál (szerintem az nekem elég lenne).
2015. nov. 30. 19:15
 7/9 anonim válasza:

A gyógyszeres kezelések többsége garantált függőséget és csak tüneti kezelést adnak. Egy életen át szedhetsz antidepresszánsokat, ha egyszer elkezded, amiktől vigyorogsz, mint a tejbe tök. Meggyógyulni nem fogsz a gyógyszerektől, az egyszer biztos. Kicsit utána kell járni, hogy milyen anyagi hozzájárulásokat lehet igénybe venni, ebben nem tudok segíteni, illetve egy valódi tapasztalt és motivált jó pszichiátert kéne keresni (ami nem egy egyszerű feladat)

Ne add fel!

2015. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam újra az orvosomnál. Azt mondta, ha be is vallalnám a terápiát, úgy is kellene gyógyszert szedjek átmenetileg.
2015. dec. 8. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Saját territóriumra van szükséged, ahova nem jön be senki!

Ha ez nincsen meg, neurotikus lesz az ember.


Két felnőtt nő egy háztartásban nem fér meg, ahogy a magyar szólásmondás állítja.

Bejön a szobádba, amíg alszol... jujj.

2015. dec. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!