Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudják hogy nem leszek...

Honnan tudják hogy nem leszek öngyilkos?

Figyelt kérdés

Szóval,18 éves lány vagyok,a szüleimnek nagyon sokáig nem is mondtam, hogy miken gondolkodok, de aztán egyszer kiborultam és mondtam anyának, hogy nem akarok élni, hogy oldható meg. Választ nem kaptam. Akartam pszichológust, vagy valakit akivel beszélhetek. Semmi válasz.

Honnan tudja, hogy nem teszem meg?

Magam sem tudom néha. Volt már olyan kiborulásom, mikor már csak sírtam az erdőben egy kicsent késsel a kezemben.

Nem szoktam sírni de akkor tényleg kiborultam.

Ő vele csak össze vesztünk, meg a bátyámmal is (ő is rá tett).

Nem aggódnak értem? Nem akarnak segítani rajtam, ha látják, Hogy baj van? És ha ezek az én segélykiáltásaim?


2015. dec. 14. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Aki itt kérdezi ezt meg, az 99% hogy nem lesz az.
2015. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Soha ne legyél öngyilkos!Ne is gondolj ilyenekre!

Neked még lehet szép életed,ne ad el!!!

2015. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Caerus válasza:
Kérdező, miért nem akarsz élni, miért akarsz öngyilkos lenni?
2015. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Eselteg volt már felmérés erről itt? Vagy ez valami provokatív hozzászólás akart lenni #1? Te is voltál már így,itt? Nem tudhatod, kinek mi jár a fejében, és ki mennyit bír, mennyit áldoz, és mire.
2015. dec. 14. 20:44
 5/16 anonim ***** válasza:
18 évesen még előtted az élet. Soha ne gondolj az öngyilkosságra
2015. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Depressziós lehetsz. Mivel már 18 éves vagy, elmehetsz önállóan az orvoshoz. Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót az Ideg osztályra! Ott kaphatsz ingyenes kezelést pszichoterápiát. Sportolj, és szedj idegre ható vitaminokat. Ne a szüleidre várj, vedd kezedbe a saját sorsodat!
2015. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne reagáld túl, szerintem minden érzékenyebb embernek előfordul az életében. Nekem is néha eszembe jutnak a mai napig, bár inkább csak játszok a gondolattal. A tudat hogy ezzel fájdalmat okoznék a szeretteimnek nem hagy kétséget.

A kulcs a türelem. Ne hagyd senkinek és semminek hogy felhúzzon, maradj nyugodt, mikor ordíthatnékod vagy sírhatnékod van, csak mosolyogj és nevess a helyzeten, mert lehet.

2015. dec. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A kérdésedből és a kommentedből arra következtetek hogy elég öncentrikus ember lehetsz, amivel nincs is probléma, csak ha veszekszel a családoddal jusson eszedbe hogy talán nekik sem könnyebb az élet. Egyetértek az előttem szólóval hogyha türelemmel fordulsz feléjük, ők is úgy fognak (normális esetben, nem ismerem a családod, de a helyesírásod alapján rendes helyről jössz).

18 évesen még csak kezded az életet, nem tudhatod mi vár, mit hagynál ki, mindezt pár kamaszkori problémáért és családi veszekedésért? Ezek mindenhol előfordulnak.

2015. dec. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, honnan is tudhatnák? Beszélgess velük, hallgasd meg az ő problémáikat, mondd el a sajátodat, kommunikáció nélkül az ilyesmi csak rosszabb lesz.
2015. dec. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#3

Úgy érzem, hogy sokszor nem jön össze semmi amit akarnék, még ha teszek is érte akkor sem. Vagy ha igen, nincs mennem elég kitartás, hogy végigcsináljam. Ez minden problémra vonatkozik.

A motiváció már egy ideje hiányzik az életemből.


Igazából nem is konkrétan öngyilkosságra gondoltam, hanem "balesetre". Persze mások bevonása nélkül.


Egy szóval kilátástalannak látom a helyzetem, még ha nem is az, csak lehet, hogy már elegem lett. Hogy mit tettem ellene? Az elején(kb. 14 évesen) még igyekeztem, de az érzelmi intelligenciám -26 volt. Most sem sokkal több, de próbálom magam fejlesztgetni, hátha valami adna egy lökést bármerre viszont már nincs kedvem az egészhez.

2015. dec. 15. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!