Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a reflux miatt...

Mit tegyek, ha a reflux miatt depressziós lettem?

Figyelt kérdés
Rég kezdődött, nagyon betartok már mindent, többször keveset, most h karácsony van megettem 1 db kisebb panirozott halat, ennyi és két napja szenvedek, kihat mindenemre. Amúgy csak zöldség levest eszek és köles golyót.Lassan lassan érzem h az, hogy nem ehetek úgy ahogy rég, elvette a szabadságom, a spontaneitást, nem beszélve, h nagyon sokat fogytam, sajnálkozva néznek és nem ehetek egy jót :(
2015. dec. 25. 21:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a tüneteim olyanok, mint egy depressziósé viszont nem magától jött, hanem emiatt, ezért nem akarok rá gyógyszert szedni. Viszont napról napra rosszabbul vagyok lelkileg és egy kisfiam is van, szóval itt nem lehet szomorkodni, egy ideig tartottam is magam, de asszem azért, mert reméltem h elmúlik :(
2015. dec. 25. 21:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne az evésből merítsd az örömöt. Feltételezem, hogy a levest meg kölesgolyót nem a reflux miatt eszed.
2015. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De igen, azért eszem. Ez energia hiányt okoz, hiányzik a reggeli. Mást is ennék ha tudnék.
2015. dec. 25. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne akarj antidepit szedni! Piszok rosszul lettem tőle. Egyébként rá is van írva, hogy nem szedhetem együtt a szívgyógyszeremmel és a gyomorfekély ellenivel sem. Ez utóbbit szeded te is a refluxodra, gondolom.

Azért egy reflux miatt nem csak zöldséglevest meg kölesgolyót lehet enni. Én is évek alatt kísérleteztem ki,hogy mit ehetek, amitől nem fogok fél napig szenvedni. Nem sok minden maradt, de azért elég: húsok, krumpli, rizs, szalámi, szalonna. Még egy kis sütit is tudok enni ebéd után vagy egy kevés gyümölcsöt.

2015. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehetsz sok minden mást is, főleg ha szeded a refluxra kapott gyógyszert, csak azokat az ételeket hagyd el, ami gondot okoz.
2015. dec. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező nem akarlak elszomorítani, de átérzem a dolgot. Én is depressziós és refluxos vagyok.. Namost. A reflux erősíti a depressziót, a depresszió pedig erősíti a refluxot. Ez egy pokoli kör.. A depresszió elleni gyógyszerek nálam förtelmes reflux epizódokat alakítottak ki, viszont a depresszió gyógyulásához kell a gyógyszer IS, ami mint írtam refluxot okoz. A reflux elleni gyógyszer viszont állítólag hosszú távon rákot okoz... És nem ér semmit az étkezés, ez hazugság. Vagy refluxos vagy vagy nem. Ha igen, hiába eszel szinte semmit, az is visszajön, ha nem akkor a rozsdás szöget is megeheted. Sajnos nekünk ezt osztották...
2015. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!