Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez indentitászavar vagy...

Ez indentitászavar vagy hipochondira? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Már egy pár napja úgy érzem mintha valaki figyelne. Múlt este például sírtam, mert féltem átmenni a másik szobába, ugyanis a küszöbről belenéztem a tükörbe, és úgy éreztem mintha valaki onnan figyelne. Aztán a bátyám megnyugtatott, majd viccelt, hogy megfordult és kiabálta, hogy "WÁÁ, KI EZ??" Az első kb 3 másodpercben még tudtam, hogy csak viccel, aztán kiesett minden és újra sírni kezdtem, jobban mint előtte. Sírás közben is tudtam, hogy csak vicc. Általában sötétben és egyedül érzem úgy mintha figyelne ez a valaki, (zöld ballonkabátos ember.. vagy szellem.. nem is tudom, akit csak vállig látok.) de ritkán előfordul a buszon is, ha egyedül utazom, és társaságban is, nappal. Tudom magamról, hogy beteg vagyok, és el akarok menni pszihológushoz, de aki elmebeteg, az úgy tudom, nem akar menni, és nem ismeri be, hogy beteg. Ebből gondolom, hogy ez csak hipochondria, de akkor miért van mégis ez a személy aki figyel? 14/L
2010. márc. 24. 16:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Ez nem identitászavar, és nem is hipochondria. Inkább fóbia, mivel félsz olyan helyzetektől, mely az elfogulatlan szemlélő számára nem tartalmaznak semmilyen fenyegetést. Érdemes orvoshoz fordulni vele.
2010. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább üldözési mánia, de pontos diagnózist szakember tud mondani.
2010. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pánikbetegségem indult ilyen tünetekkel, utána egyre rosszabb lett. Fordulj pszichiáterhez, hidd el minél előbb, annál jobb!
2010. márc. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tényleg gondod van, de ne gondolkozz ilyen fogalmakban. A hipochondria az egyébként nem létező testi betegségek beképzelése. S az, hogy úgy érzed, figyelnek, nem identitászavar. Azért lehet, hogy jó volna felkeresni egy szakembert, főleg akkor, ha a leírtál már olyan kellemetlenek számodra, hogy gátolnak a mindennapi életben. Nem mindegy, mindez milyen gyakran fordul elő veled, és milyen kontextusban. Felteszem az sem mindegy, milyenek a jelenlegi életkörülményeid, ért-e nagy stressz. Épp ezért kellene szakember. Nem minden mentális betegség minősül elmebetegségnek, és az elmebetegeknek is lehetnek olyan, tudatot tekintve tiszta periódusaik, amikben van betegségbelátásuk.
2010. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!