Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió? Vagy mégsem?

Depresszió? Vagy mégsem?

Figyelt kérdés
A tesóm egy ideje kb 2 hónapja nincsen jól,pontosabban nem tud aludni,nincs kedve semmihez,nem tud senkivel beszélgetni,nem érdekli semmi,nem tud nevetni,vidám lenni. Ezeket ő saját maga mondta el a családnak..nem élek vele egy háztartásban,csak telefonon mondta el,hogy mit érez,volt hogy sírva hívott fel.Sajnos keveset beszélünk. Amit tudni kell róla,hogy 25 éves,van barátnője vele él.( a barátnő szüleinél) dolgozik,elég sokat! Ez előtt a mentális probléma előtt soha semmi baja nem volt,életvidám,bulizós,jó fej átlagos viselkedésű ember... Hirtelen jött ez az egész... Háziorvosnál volt,aki egyetlen laborra küldte,ami negatív lett,és pszichiáterhez,aki antidepit írt fel neki... ez kb másfél hete volt. Azóta se változott semmi! Nagyon szeretnék neki segíteni,tudnátok tanácsot adni?

2015. dec. 28. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdte szedni az antidepresszánst, annak idő kell, míg kiteljesedik a hatása. Nekem anno 3 vagy 4 hét volt, amikor már azt mondhattam, hogy: "jobban érzem magam".

Bár az a baj, hogy a pszichiáterek előszeretettel írják ezek a sz@rokat minden pszichés problémára, a kiváltó okokkal nem is foglalkoznak. Tehát én tesód helyében a kiváltó okokra koncentrálnék! Az is lehet, hogy a munkahelyi stressz váltotta ki ezt nála. Pszicihiáter helyett pedig pszicológushoz kellett volna fordulni, aki megtanítaná, hogy hogyan kezelje ezeket a helyzeteket. Gyógyszerek helyett inkább homeopátiát alkalmaznék, gyógynövényeket, aromaterápia. Továbbá relaxáció, sport, meditáció.

Sajnálom, hogy az orvosok rögtön gyógyszerrel tömik. Én 7évig voltam rabja különböző antidepiknek, elég könnyű a rabjává válni. Reméljük azért, hamar kilábal tesód!

2015. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1-essel értek egyet.
2016. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Korai még markáns hatást várni a gyógyszertől. Én is terápiát javaslok, fontos a kiváltó okokat megkeresni és azokkal foglalkozni. Nem tartom hibának, hogy pszichiáterhez ment, a kettő nem üti egymást. Terápiát pszichiáter és pszichológus is tarthatja. Gyakran, ha valaki pszichológust keres fel, az továbbirányítja orvoshoz, hiszen ő hivatott eldönteni, hogy szükséges-e gyógyszer.
2016. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, ahogy az előttem szólók írták, gyakran írnak fel a pszichiáterek gyógyszert, mert azzal viszonylag gyors, látványos változást lehet elérni. A mai diagnosztikai kritériumok szerint (rá is kereshetsz, ha érdekel, DSM V.)akkor lehet a betegséget igazándiból tartósnak nevezni, ha legalább fél éve áll fenn. Általában a gyógyszeres kezelés és terápia kombinálását szokták ajánlani, de simán lehet, hogy tesódnál elég lenne a terápia is, hiszen írtad, hogy nem rég jött elő a dolog, és hogy korábban nem volt ilyen, és egészséges személyiség alapvetően. Én is ajánlom a terápiát. Bár drága, de tartós állapotjavulást lehet elérni vele, főleg ilyen esetben, amikor nem évek óta áll fenn ez az állapot. (Egy pszichológushallgató)
2016. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!