Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Milyen mentális...

Ez mi lehet? Milyen mentális betegség tünetei ezek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel kapcsolatban írol aki sajnos semmilyen segítséget nem hajlandó elfogadni.. Kb 2-3 éve hullámzik az állapota, most jelenleg ott tartunk, hogy:

- szinte semmilyen feladatot nem lehet rábízni, munkaképtelen, egész nap csak a szobájában fekszik

- folyamatosan jár az agya, magának generál problémákat, amik nem létezőek vagy ha léteznek is, közel sem olyan komolyak mint ahogy ő azt magában elképzeli és ezeken stresszel folyamatosan

- retteg a betegségektől és az éppen aktuális betegség tüneteit 1 az 1ben produkálja saját magán (pl mikor a szívinfarktustól félt, volt, hogy 180as pulzussal vitte el a mentő, mikor valami neurológiai problémától, akkor volt hogy hetekig erös fejfájása volt, zsibbadtak a végtagjai, fájtak a lábai, stb)

- elég gyakran hazudozik, de én arra gondolok, hogy ő már elhiszi, hogy az a hazugság a valóság

- képtelen döntésr hozni, vagy ha mégis, akkor azt később úgy megbánja, hogy hetekig, sőt néha hónapokig is ostorozza magát miatta


Tudom, hogy itt senki nem pszichológus és pszichiáter, de ő nem hajlandó segítséget kérni, így én próbálok kérdezősködni, kutakodni a neten.



2015. dec. 31. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Depresszió mi más lehetne..
2015. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!