Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió testi és...

Mik a depresszió testi és lelki tünetei? Étvágytalanság, hasmenés, stb?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 16:54
 1/1 anonim válasza:
48%

Saját tapasztalataimat írom le.

Semmi nagy trauma, veszteség nem ért a kezdete elött. Mindig szomorú vagyok, sokat sírok, utálom magam, úgy érzem folyton elbukom, csalódást okozok és jobb lenne nélkülem mindenkinek. Semmi nem okozos elégedettséget, büszkeséget, izgatotrságot és örömöt. Fáj a lelkem, érzem ahogy a keserűség szétmarja, felemészti. Szabadulni akarok ettől és ha eléri azt a szintet amit már sehogy sem tudok elviselni, megölöm magam. Igen, rengeteget gondolkodom az öngyilkosságon de egyelőre még nem tudnám megtenni. Azért néha elfog a kéztetés, hogy felvágjam az ereimet és ilyenkor nagyon sz#r mert muszáj ellent mondanom. Vagdosom magam mert segít elviselnem a fájdalmat. Félek magamtól, a gondolataimtól, az érzéseimtől, mert néha tényleg úgy vagyok vele, hogy "jólvan, ezt most fejeztem be, kész, vége, ennyi, most öngyilkos leszek", de nem merem megtenni. Igazábol nem akarok meghalni, csak a fájdalmat akarom megölni.Éheztetni is szoktam magam, de egyébként sem vagyok éhes, és ha az vagyok sem eszek semmit szívesen, undorodom minden ételtől és magától a tudattól, hogy eszünk. Minden nap eszméletlenül fáj a fejem. Órákat hánykolódom az ágyban mire elalszom (23 órakor fekszem le, 07-kor kelek). Szorongok, félek, stesszelek, ideges vagyok. Minden amit csinálok komoly erőfeszítést igényel, állandóan fáradt vagyok és kedvtelen.

Hát egyszóval kib_szott sz#r ez a depresszió. Leszögezem, hogy senki nem tudja, hogy beteg vagyok, nem kapok semmi féle segítséget, de ennek nem kell mindenkinél így lennie. Remélem tudtam segíteni.

2016. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!