Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió kezelés vélemények?

Depresszió kezelés vélemények?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok depresszióval. Elmentem a kórház főorvosának (pszichiáter) magánrendelésére. Írt gyógyszert, de közölte, hogy terápia is kell. Nem tudtam szedni, így visszamentem magánúton hozzá. Írt másik gyógyszert, és a papírra amit adott, itt is ráírta h 1 hónap múlva terápia a kórházban, ott találkozunk az sztk rendelésén, és beutal terápiára sztk alapon, még rá is kérdeztem, azt mondta ingyenes lesz. Ma telt le az egy hónap, voltam nála sztk alapon. Mivel nem hatott a gyógyszer, írt másikat. Gyanús volt, hogy nem beszélt a terápiáról semmit ezért rákérdeztem. Azt mondta, most semmiképpen nem akar beutalni terápiára, esetleg később, de nem is biztos hogy kell... Mondom mivan? Magánrendelésén végig beszélt róla, örültem is mert kellene mennem szerintem, erre ma teljesen másképp beszélt. Pedig azt mondta, h ma ha megyek hozzá, mindenképp beutal terápiára. Igazából ezért mentem, ő mondta, h sztk-ra menjek hozzá.. Vagy azért vár, hogy hasson a gyógyszer, és úgy akarja elkezdeni,? Mert igen szarul vagyok ez tény...



találkozunk az sztk rendelésén és beutal sztk terápiára. Ma vol


2016. jan. 5. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a pszichiáteredet, szinte nincs is sztk alapon terápia, erre senkinek nincs ideje, nincs sok pszichiáter, magánban tudsz terápiára járni, de ott fizetni kell. Egyébként én jártam ingyenesen terápiára az sztk-ba, de ott pszichológus rendelt, a pszichiáternél, akihez sztk alapon járok (csak gyógyszert ír fel), lehet menni terápiára, de 5 ezer/ félóra, így sosem próbálkoztam vele, mellesleg ezt a munkaidejében csinálja az sztk-s gondozóban. Szerintem egyébként nem ugyanazt értitek terápia alatt, Magyarországon a pszichiáterek gyakorlatilag csak gyógyszert írnak fel tb alapon, minden más pénzért elérhető.
2016. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na várj. A kórházban ahol ő az osztályvezető a pszichiátrián, ott van pszichológus, pszichoterapeuta. Én tőle rákérdeztem a magánrendelésén, azt mondta, a kórházban lesz a pszichoterápia, sztk alapon, és nem ő tartja, hanem pszichoterapeuta. Ezeket mindig elmondta magánrendelésen. Ezért hívott ma be sztk alapon, hogy bevigyen a terapeutához. Elmentem hozzá, és csak a gyógyszer jött szóba..
2016. jan. 5. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Rá kellene jönnöd, hogy ez így működik! A politikusok asztalán betelt a statisztikai űrlap, és már nincs szükség új betegre!

Az, hogy Te hogyan érzed magad, az másodlagos dolog!

2016. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi működik így? Az, hogy december elején azt mondja, hogy van ingyenes pszichoterápia, január elején pedig inkább nem is kell...? Semmi baj nem lenne, ha azt mondja, hogy bizony ha terápiára akarok menni, az sajnos nem megy csak magánban.. De ez így milyen már? Szóba se hozta míg rá nem kérdeztem..
2016. jan. 5. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez ilyen rosszul működik, ez van. Nem tudom miért mondott mást korábban, lehet, hogy akkor több ideje volt a pszichoterapeuta kollegának, most meg már nincs neki annyi kapacitása. Abban van némi igazsága, hogy nem biztos, hogy kell a terápia, mert sokszor nincs hatása, ha jól be van állítva a gyógyszered egyáltalán nem biztos, hogy szükséges. Nem vagyok gyógyszerpárti, de van sok tapasztalatom, a terápia sem feltétlen segít, egyénfüggő a dolog.
2016. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na de ahányszor magánban voltam mindig mondta, h kell a terápia mindenképp. Azt mondta mindig, a gyógyszer csak tünetet fog enyhíteni, azért kell terápia mellé, hogy le tudjam tenni a gyógyszert, és ne jöjjön vissza a betegség.. Rákérdeztem, hogy ez ingyenes e, azt mondta igen. Ma meg még csak meg se említette, csak gyógyszerről beszélt.. Teljesen mást mondott mint egy hónapja....
2016. jan. 5. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, az jó, ha van a gyógyszer mellett terápia, az még jobb ha valakinek gyógyszer sem kell és egy kis beszélgetéstől meggyógyul. Nekem 4 év terápia sem hozott gyakorlatilag semmilyen eredményt, persze másnak lehet jó, nekem csak annyit segített, hogy kicsit kibeszéltem magamból a dolgokat, de ezért nem fizetnék alkalmanként 5-10 ezer forintot. Szerintem beszéld meg a pszichiáterrel ezt a dolgot, hogy miért mondott mást korábban, majd keress egy másik pszichiátert, mert szerintem megbízhatatlan az illető. Vagy ne beszéld meg vele és keress egy másik pszichiátert, ha lehet magánt, ha van rá pénzed, mert úgy jobban dolgoznak, ha kicsit megtömöd a zsebüket.
2016. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nála is magánban voltam többször is, mára ő hívott az sztk -ba...
2016. jan. 5. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!