Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmatlanság okozhatja ezt,...

Kizcar kérdése:

Álmatlanság okozhatja ezt, valaki ilyen cipőben volt már?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Általában 8 órát aludtam régebben.


Már három hónapja nagyon rosszul alszom. Rémálmaim is vannak valamikor.

Egy hónapja neurológus írt fel Frontin 0.25 mg nyugtató, szorongásoldó gyógyszert napi 3x1 adagolással.

Elalvás előtt csak kicsit szoktam ideges lenni, de valamikor nyugodt vagyok.

Erre szoktam bevenni a gyógyszert, és egész könnyen el szoktam aludni.

De nem úgy mint régen, hogy direkt módon oldalrafordultam és 15 percen belül elaludtam.

Most már ha oldalrafordulok és becsukom a szemeim, akkor egyszerűen az agyam nem tud kikapcsolni, folyamatosan cikáznak a gondolatok a fejemben.

Ezért mindig filmet, vagy sorozatot nézek háton fekve, hogy ne járjon az agyam, de még így is könnyen elkalandozik.


Változóan napról napra felkelek éjjelente 2, 1, 3 órakor és csak rá másfél, két, három órára tudok visszaaludni.

Viszont ezeket az alvásokat is felületesnek érzem. Nem úgy kelek mint régebben amikor jól aludtam.

Másfél hónapja zsibbadást, bizsergést, most már enyhe nyomást érzek a fejemben a fejem búbjától kicsit hátrébb, kb ahol a haj forgó tájékán. Valamikor erősebben érzem, általában amikor délelőtt van.


Egy hónapja depressziós is lettem. Volt, hogy nagyon életunt voltam, öngyilkosság gondolata volt a fejemben, mellé sírtam is. Ez kb 5 alkalom volt. A többi napon meg "csak" szimplán kedvtelen vagyok, enyhén, de általában délután kettőtől öt óráig intenzívebben.

Néha olyan érzésem van, mintha nem abban a világban volnék mint amiben fél éve voltam, amikor még jól éreztem magam.


Kétféle álmosság szokott rámjönni mostanában. Az egyik a normál esti, ilyenkor olyan furán érzem magam, mintha szédülnék kicsit. Lefekszek az ágyba, és enyhén ideges leszek valami miatt, szaporább lesz a normálnál a légzésem, a szívem pedig érzem ahogyan dobog. Nem dobog gyorsan, inkább csak erősen lüktet.

Hogy ne érezzem az erős szívdobogást, rázogatom a bal lábam.

A másik pedig a nappal rámtörő álmosság, akkor is lényegében ugyanez, csak valamivel erősebben.

Amikor elmúlik az álmosság, átmegy rajtam, akkor a tünetek is megszűnnek.


Két alkalommal amikor éjjel felkeltem, elég rosszul éreztem magam. Remegtem, fáztam, nagyon ideges voltam valamitől, hasmenés jött rám. Ki tudtam volna menekülni a világból. WC után úgy húsz perc elteltével elmúltak ezek az érzések, aztán pedig olyan fél óra alatt vissza tudtam aludni.


Olyan is volt, hogy elfelejtettem bevenni gyógyszert, és mégis jól éreztem magam, de akkor előző két nap jól aludtam. Egyik nap kilenc és fél órát, a másik nap hetet, és ezek utáni napon voltam viszonylag egész jól. Még aznap talán depresszív hangulatban sem voltam.

De hiába mert újra elkezdtem rosszul aludni.

Ez a jó alvás volt már három hete.


Három napja a sürgősségire kellett mennem mert ugyanolyan rosszul éreztem magam mint két alkalommal éjjel, de mégrosszabbul voltam.

Reggel fél nyolckor kezdődött bennem termelődni az ideg, szapora légzésem volt.

Tizenegyig bírtam, aztán felmentem a sürgősségire.

Már annyira felment bennem az ideg, hogy remegés mellé, zsibbadtak a végtagjaim, eszméletvesztés közeli állapotban éreztem magam. Totál le voltam gyengülve. Úgy éreztem mintha forogna az agyam a fejemben.

Majdnem másfél óráig vártam a sürgősségin.

Járkáltam fel alá, mert ülve csak szarabbul éreztem magam.

Mire sorra kerültem, addigra már jobban voltam, csak a szívrm dobogott erősen.

Sztetoszkóppal megvizsgáltak, még a vérnyomásomat sem mérték. Azt mondták pszichiátriára érdemes volna elmenni.

Csak a rosszullétet mondtam el az orvosnak, a depressziót nem.


Egyébként még soha nem voltam elájulva. Egyszer még 10 éve jött rám ilyesmi, de akkor hirtelen, és nem voltam ideges, csak rosszul lettem, és totál elsötétült a világ úgy 20 másodpercre, aztán minden visszajött, és egy kis pihenő után rendben voltam.


Január 22. megyek pszichiáterhez


Valakivel volt már ilyesmi?



2013. dec. 21. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem generalizáltak nálad szorongást?
2013. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De igen. Anxietas is volt a státusznál.
2013. dec. 29. 08:12
 3/3 A kérdező kommentje:

Az álmatlanság okozta a problémáimat. Azóta írtak fel gyógyszereket, elmentem három és fél hét szabira, otthon sokat aludtam, és már sokkal jobban vagyok.

Szóval a kialvatlanságtól elég szarul lehet lenni ha hosszútávú.

2014. jan. 26. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!