Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a problémám? (Voltam már pszichiáternél)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden az lenne a problémám, hogy minden nap feszült vagyok, vagy talán szorongok. Ez inkább helytálló kifejezés. Szóval ha nincs miért idegeskednem, én akkor is szorongok. Az izmaim folyton feszesek, és ha emberekkel kell beszélnem, legyen az családtag, vagy idegen akkor jön a leginkább elő ez. Na meg ha egy zárt helyen kell várakoznom hosszabb ideig több emberrel (orvosi rendelő, iskola, buszozás, családi összejövetel stb). Ilyenkor a nyakam, vagy a fejem nem is tudom pontosan beremeg. Nem nagyon tudom ezt leírni. Ez főleg akkor van, ha beszélnek hozzám. Olyankor beremeg a fejem, van hogy a szívem is nagyon elkezd dobogni, de nem mindig. A szemkontaktust sem tudom tartani. A lábam szinte folyton jár, dobolok a kezemmel stb. Szoktam kocogni, és súlyzózni, de hiába minden a probléma megmarad. Ez az állapot már nem is emlékszem mióta áll fent, de kb olyan 10 éves korom óta. Nem tudom pontosan. Pszichológussal nem szeretnék beszélni. Amúgy is zárkózottabb típus vagyok, és nincs mit mondanom neki. Semmilyen trauma nem ért, ami okozná ezt. Viszont már nagyon idegesít ez az állapot, ez a minden napi szorongás, még akkor is, ha nem tudok rá okot mondani. Már sok mindent próbáltam. Multivitaminokat folyamatosan szedem, vettem külön magnéziumot, és B6 vitamint is, ittam mindenféle teákat, valerianát, próbáltam ráerőltetni magam sokszor arra, hogy szándékosan zárt helyekre mentem még akkor is, ha nem kellett, de csak rosszabbul érzem magam. Nem segít. Egyszer voltam már emiatt pszichiátrián, ahol frontint írtak fel, de sajnos semmi változást nem érzek. Próbáltam már emelni az adagomat, bár tudom nem szabadna, de 1-2 szemmel vettem be többet, és max ásítottam egy párat, de a szorongás megmaradt. Egyedül ha kicsit becsípek, akkor nem érzem ezt. Ez viszont nem megoldás. Ki akarna alkoholista lenni? Szóval ti mit tanácsoltok? Menjek vissza a pszichiátriára és írassak valami másik gyógyszert? Olvastam, hogy hozzá lehet szokni, és nagyon nehéz lejönni róla, de én ezt nem tapasztaltam. Legalábbis 2 hónapi szedés után mikor abba hagytam semmivel nem éreztem magam rosszabbul, mint azelőtt. Szeretném, ha ez az állandó feszültség, feszült testtartás, fejremegés végre véget érne. Köszönöm, hogy elolvastátok!



2016. jan. 5. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Hagyd a frontint, ha nem segít.

Keress egy hipnoterapeutát, vagy jógaoktatót.

Az van, hogy saját magad állítod elő ezt az állapotot, kb. olyan, mint amikor egy férfi fél, hogy kudarc éri az aktus során és bizony be is következik, amit várt.

Csináld ezt párszor végig: lefekszel kényelmesen és erősen megfeszíted minden izmodat, a lábujjadtól, a fejed búbjáig. Utána ugyan így, egyenként ellazítod őket, meglátod segít. Gyógyulást neked! (N)

2016. jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A frontint ha "még" tudod dobd ki a kukba nem erre való sok orvos írja fel a semmire de ha magad nem hiszed nézz egy kicsit utána kik használják a frontint (általában drogosok, alkoholisták arra, hogy ezt nyomják az előző szerek helyett.)

Szellemileg leépít és nyomorba dönt elég sajnálatos dolog hogy fiatalon valakiből gyógyszerüggő lehet azért mert ezt szinte mindenkinek felírják akinek hasonló panaszai vannak.

Én azt tudom tanácsolni hogy ne kattogj ezen ennyit éld az életed egyél jókat járj el bulizni szerezz barátokat, a családodból pedig válassz ki egy személyt aki a legközelebb áll hozzád és mond el neki hogy mi bajod beszélgess egy kicsit róla vele.

A lábaddal való dobolás meg szerintem teljesen elfogadható énis szoktam csinálni. Azzal ne is foglalkozz. ha Fiú vagy szedj össze egy szép és rendes lányt ha Lány akkor pedig egy fiút. ne rotsd el a fiatalkorod azzalhogy ilyen dolgokon agyalsz.

2016. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Frontintól szabadulj meg. Ha rászoktál, akkor menj el az orvoshoz és beszélj vele, hogy el akarod hagyni. Jóga, meditáció sokat segít. Ha továbbra is fennáll a dolog, keress fel egy szakorvost.
2016. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

23 éves fiú vagyok egyébként. A bulizással is az a baj, hogy csak akkor tudok oldódni, ha iszok. Egyébként rosszul érzem magam. Az alkoholra meg nem szeretnék rászokni. Szerencsére a frontin elhagyása nem okoz gondot. Napok óta nem szedtem, és semmivel nem érzem magam rosszabbul. Lehet abban igazság, hogy túl sokat agyalok ezen, és azért érzek így, de akaratlanul is állandóan feszes testtartásom van. Sokszor csak azt veszem észre, hogy a lábujjam már elzsibbadt, mert úgy befeszítettem. Nem tudom, lehet ezen nem lehet segíteni. Lehet csak egyszerűen ilyen vagyok.

2016. jan. 6. 23:34
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok Attól hogy hétvégente eéjász bulizni nem leszel alkesz :) A feszes testartásra meg tényleg a jóga lehet a legjobb szerintem. egyébként én is sokat voltam feszült annyira eszültem egésznap hogy estére meg kellett masszíroznom magam. ztán összejöttem egy lánnyal egy darabig ő masszírozott aztán ahogy egyre boldogabb volta minden elmúlt. Jó tudni hogy van olyan az ember életében akinek mindent elmondhat egyfajta biztonság érzetet ad.
2016. jan. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az biztos, hogy egy aranyos lány sokat segítene, és örülök, hogy neked sikerült kilábalnod ebből! Most néztem meg az ambuláns lapomat. Diagnózishoz ez van írva: F4120 Kevert szorongásos és depressziós zavar. Erre kaptam Frontint és Tegretolt. Illetve tovább küldtek neurológiára, de nem mentem el, amit utólag már bánok.
2016. jan. 7. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem generalizált szorongásod van. Mindenképpen fordulj másik szakemberhez, leginkább pszichológushoz, lehet hogy nem szeretsz ott beszélni, de megéri!
2016. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!