Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék pszichológushoz...

Hogy tudnék pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vok.(lány). Már sok tesztet kitöltöttem szociális fóbiával, szorongással és depresszióval kapcsolatban és mindegyik azt mutatta, hogy szenvedek ezektől a betegségektől, de én egy szakembertől is meg szeretném tudni(szt. jogosan), hogy tényleg vannak-e ilyen betegségeim és hogy milyen súlyosok(pl. depressziónál enyhe, közepes vagy súlyos), de nem merek/tudok/akarok szólni a szüleimnek, nagyon szeretném egyedül kideríteni, csak mivel kiskorú vagyok így szt. ez nem nagyon lehetséges, meg azt se tudom, hogy pontosan hogy lehet ilyen vizsgálatot végezni. Szóval a kérdéseim.:

1.Lehet-e kiskorúnak egyedül elmennie ilyen vizsgálatra?

2.És ha lehet, akkor hova(esetleg konkrét budapesti intézményeket),(ezt akkor is kérném, ha egyedül nem mehetek el ilyen vizsgálatra).

És még az a baj, hogy nem állunk túl jól anyagilag(egyik ok, amiért inkább nem szólnék a szüleimnek, mivel gondolom a „gyógyulás„ se lenne olcsó), szóval, hogy ha az egyik szülő minimálbéres, akkor lehet valami állami támogatást vagy hasonlót igényelni?(Ez lenne a 3. kérdésem.)

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 6. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus kell, hogy legyen nálatok, vagy nevelési tanácsadó a kerületben.
2016. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Amúgy iskolapszichológus meg tudja állapítani, hogy ezek a bajaim és nem pedig pl. pajzsmirigy alulműködés?

2016. jan. 6. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
nem valószínű. De útba tud igazítani. Be tud utalni. Nagyon jól kezdted. Ha végigmész az úton, akkor meg is fogsz gyógyulni. Csak akarjál.! Különben a vizsgálat ingyenes.
2016. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy alulműködést nem lehet összetéveszteni a szociális fóbiával. Ha pajzsmirigyre gyanakszol, akkor menj el a háziorvoshoz, és egy vérvizsgálattal már ki is zárhatod.
2016. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 7. 07:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok olyan helyeket mondani, ahová lehet menni vizsgálatra(mármint oyanra, hogy biztos vannak-e ilyen betegségeim?
2016. jan. 7. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy fordulj az iskolapszichológushoz vagy a kerületi pedagógiai szakszolgálat nevelési tanácsadójához. [link]
2016. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!