Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres fogmosás. Milyen...

Kényszeres fogmosás. Milyen mentális probléma okozhatja?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdődött, de most rádöbbentem, hogy már nem normális, amit a fogmosás körül művelek. Régen is figyelmet fordítottam a szájápolásra, szóval napi 2 megvolt (ha olyat ettem nap közben, akkor 3), mostanában viszont szinte sterilizálom a számat minden étkezés után vagy csak úgy is, ha húst eszek akkor pedig képes vagyok nagyon-nagyon sokat sikálni... :S

Milyen probléma lehet a háttérben?

L24


2016. jan. 12. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Kényszeres zavar, kosztól való félelem, elmúlástól való félelem (a végleges fog elvesztése sokszor jár halálfélelemmel) ... ilyesmik.


Doki kéne hozzá. És jó gyorsan, mielőtt a nagy sikálásban tönkreteszed a fogsorodat.

2016. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minél többet mosod a fogad annál jobban úgymond kopik az egész a fog is olyan mint egy anyag,szóval nem jó ha sokat mosol fogat 1 nap! Idővel elkopik és akkor kilyukad mikor te épp erre fordítasz nagy figyelmet,elég nagy szívás lenne :S Legyél lazább ne aggódj miatta a túl sok fogmosás is gond.
2016. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És ha fogkrémet is tennél rá?

Akkor már egy mosás is levinné.

2016. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!