Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Butulás? Vagy csak beképzelem?...

Butulás? Vagy csak beképzelem? 15 L

Figyelt kérdés

Iskolát váltottam.

Na ez eddig nem nagy dolog, viszont: Gimnáziumból Szakközépbe.

Okait most nem mondanám, nem annyira.. lényegesek.

Azt érzem, butulok.

Szerintem a betűket is el fogom felejteni hamarosan.

Egyre kevesebbet tudok

Az évszámok kirepültek a fejemből, a vegyjeleket elfelejtem, a fogalmazásaim kuszák és szerteszéjjel ágaznak... Szörnyű

A nap szinte minden pillanatában rettegek, hogy elbutulok.

Nagyon nem szeretem a buta embereket.

És fejemet teszem rá, hogy egyre retardáltabb vagyok...

Próbálok többet olvasni, utánanézni, mélyíteni a témákat a netről, Wikipédiát olvasgatni stb stb stb.. Nem segaít semmit sem.

Toldalékolni sem tudok, szép, értelmes definíciókat is elfelejtettem képezni, nem tudom a szakszavak mint régen, nem tudok képzőket helyesen alkalmazni.

Még megmaradt pár szófordulat és kapcsolat, azokon élek, de érzem, ezek is hamarosan "elfelejtődnek" és akkor olyan buta leszek, hogy a régi énem kinevetne.

Segítsetek!

Nem bírom!

Már az öngyilkosság gondolata is eszembe jutott, sőt.. egyre jobban foglalkoztat.

Egyszerűen nem tudom leélni az életem BUTAként!

Bárkit kérdezek, vagy akár nem is kérdezem felőle azt mondja, OKOS vagyok.

Akkor méginkább elkeseredem, mert látom, hogy aki engem okosnak tart, milyen értelmi szinten van, ilyenen leszek hamarosan én is. Vagy már azon is vagyok, nem tudom. Ha okosnak gondolnám magam, talán azon lennék.


Folyamatosan csak azzal találkozom, milyen mérhetetlenül sok tudást kellene még felhazlmoznom ahhoz, hogy egy valamirevaló ember legyek... Unatkozom a Szakközépben. Plusz feladatokat végzek el, és hozzátanulok az anyagokhoz. De ez akkor sem ugyanaz, mint ami a hatosztályosban volt -ahol volt egy barátnőm is. VOLT. De ez egy másik történet....- és fizikailag érzem a butulást.

Megy össze a fejem.

Az agyam, egyre kisebb, kotyog a fejemben.

Hiába az "Évszámok" alkalmazás meg a "Capitals" és a "Helyes-e?"... Ugyanolyan vadbarom vagyok.


Elég hosszan fejtettem ki.. Ezer és egy hála annak, aki végigolvasta.

Én talán nem olvastam volna végig.


Köszönöm a válaszokat is (már ha lesznek persze) !



2016. jan. 15. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, olyan gyorsan írtam, hogy néhol kimaradnak mondatrészek...?


*segít


*szakszavakat úgy, mint régen

2016. jan. 15. 11:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
semmi gond, csak gyenge neked a szakközép. A legjobb lenne ha visszamennél a gimibe :D
2016. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Szakközéptől mit vársz?
2016. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan hülyék járnak oda...?
2016. jan. 15. 11:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán egy kicsit megfelelési kényszered van, nem? Mármint magaddal szemben.

Szerintem mindenkinek vannak "elbutulós" időszakai.

Legalábbis én ezt látom... Magamon is. Érdekes, de volt egy olyan korszakom, amikor a lehető legegyszerűbben fejeztem ki magam és néha még az se ment. Konkrétan összeakadt a nyelvem, mindent elfelejtettem pár perc/óra után... De valamiért elmúlt.

Ja, és nyugodj meg. Biológiailag szinte lehetetlen, hogy 15 évesen elkezdj elbutulni. Esetleg keress fel egy pszichológust, hátha tud segíteni.

2016. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Járok már pszichológushoz...

Értem. Tehát azt mondod elmúlik?

Ugye elmúlik?

2016. jan. 15. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus segíthet, a megfelelő alvás, étrend is nagyban hozzájárul a pszichikai képességeidhez. 15 évesen nrkem is volt egy olyan korszakom, hogy szinte öregembernek hittem magam, mert 5 perc alatt képes voltam elfelejteni, hogy mi történt körülöttem. Én is voltam pszichológusnál, helyre lett rakva az étrendem, odafigyeltem, hogy ne csak 6 órát aludjak, és elmúlt a probléma.

Szerintem is gyenge neked a szakközép, nem akarok beleavatkozni, hogy miért váltottál, de ha lehetőséged van rá, gondolkozz el azon, hogy átmenj egy erősebb iskolába. Azt jól teszed, hogy hozzátanulsz a tananyaghoz és képzed magad mellette. Olvass sokat, az segít a szókincseden is. Az viszont teljesen normális, hogy elfelejted a rég megtanult dolgokat, mivel gondolom jelenleg már nem használod azt a tudást. Emiatt nem kell problémáznod.

2016. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Tehát otthagytad a gimnáziumot és pszichológushoz jársz.

Újabb ember, aki azt hitte, hogy a szociális problémáit iskolaváltással lehet megoldani. A szülők meg asszisztáltak hozzá. Meg is lett az eredménye, nem tanulsz ott semmit, és magadat idegesíted. Menjél vissza a gimnáziumba.

2016. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem szociális problémákat akartunk megoldani ezzel a váltással.

Az a helyzet, hogy a szakom fontos volt, és ott tartottam, hogy abbahagyom, mert nincs elég időm a tanulásra.

Ezért váltottunk.

Mert imádok rajzolni.

2016. jan. 15. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!