Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha csak egy gombot kellene...

Ha csak egy gombot kellene megnyomni, hogy öngyilkos legyél, megnyomnád?

Figyelt kérdés

olyan lenne mint pl: a TV, megnyomod és kikapcsol.


Ez is olyan lenne, fájdalom mentes, csak megnyomod és kész. Meghaltál. Nem éreznél semmit.


2016. jan. 16. 22:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak úgy, ha azzal a gombnyomással kitörlődnék az ismerőseim emlékeiből, mintha sosem léteztem volna.
2016. jan. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 szamo77db ***** válasza:
100%
Idős apámmal élek együtt. Minden rokonom meghalt már. Amíg apám él, nem nyomnám meg. Kölcsönösen szükségünk van egymásra. De ha magamra maradok, az első a gomb megnyomása lenne. Nem lesz kiért, miért élnem tovább!
2016. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem nyomnám meg.

Gyerekkoromban én is gondolkoztam a halálról, mert nem szerető, nem törődő közegben nőttem fel.

Aztán egy kórházban újraélesztettek egy allergiás reakció miatt. Csodálatos érzés volt. Kimondhatatlanul jó dolgok történtek velem, amikor se légzésem, se keringésem nem volt. Jó darabig csak az járt a fejemben, vissza akarok oda menni, mert ott van az "otthonom".

Egy idő után felfogtam, mindannyiunknak dolga van itt, ezért születtünk meg.

Hogy könnyebben elfogadjam az itteni stresszel, frusztrációkkal, betegségekkel teli helyzeteket, segítő foglalkozást választottam. Aztán jöttek az itteni jó érzések is, mert jó érzés volt segíteni, önzetlenül is, jó érzés volt átélni mások gyógyulását, boldogságát, kapcsolatai rendeződését.

Most már tudom, nem véletlenül vagyok én sem itt, mert még mindig tanulhatok, segíthetek másoknak.

Ha meg meghalok, attól már nem félek, de magam nem nyomnék meg gombot, mert tudom, úgyis addig tart itt az élet, amíg önmagunknak, másoknak szükséges, hogy itt maradjunk.

Azóta amikor kórházba kerültem baleset miatt, megtaláltam az értelmét a hasznát, mert volt neki, nem is egy.

Amikor lebetegedtem, a gyors gyógyulási tapasztalatot át tudtam adni másoknak és többeknek azóta jobb lett az élete.

Amikor valaki igen súlyos lelki mélyponttal is felkeres, jobban értem őt, mert én is átéltem. Már látom, mennyi minden segített, hogy most itt tarthassak ahol..

Szóval semmilyen lelki és semmilyen testi fájdalom miatt én nem nyomnám meg a gombot, mert tudom már, nagyon sok alternatíva van a nem könnyű élethelyzeteinkben és közben sok-sok embernek is lehet könnyebbé tenni az életét.

Elfogadom, ha jön a halál és azt is tudom, fantasztikus érzésem volt "odaát" de nem leszek öngyilkos, mert nem véletlenül vagyunk itt, az értelmét az életlen olyan jó megtalálni, megoldani.

Választhatnánk pl. az önsajnálatot, a világ fájdalmát, az összezuhanást, de minek ezt tenni, minek rosszabbá tenni az életünket, ha van lehetőségünk a felszabadultabb életminőségre? Én pl. fél napig sem hagyom, hogy bármilyen pesszimizmus eluralkodjon rajtam.

A pozitív látásmód tanulható! Nekem is tanulnom kellett ezt és sikerült.

Könnyebb lenne, ha lenne egy halál gomb? Valószínűleg, de akkor már régen elnéptelenedett volna, kihalt volna ez a világ. Rossz időszakunk van, fájdalmaink, konfliktusaink vannak? Pff. Jöhet a gomb és kész. Akkor nem tanulnának, nem dolgoznának sokan, többen követnének el kriminális cselekményeket, mert tudják, bármikor eltüntethetik magukat végleg, akkor nincs is értelme sok dolognak. Ezt káoszt eredményezhet. Ennél azért logikusabb az élet és a halál témaköre.

Szóval választhatunk: rossz testi, lelki közérzetben maradunk és ez által önmagunk és a környezetünk helyzeteit is tovább romboljuk vagy keressük a pozitív megoldásokat, és persze gyakoroljuk is ezeket és jobbá tesszük így az életünket, mások életét is.

2016. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
41%
Hülyeség. Ha ezekre gondolsz ne a világban keresd a hibát hanem magadban. Ha valami nem megy harcolsz érte. Ez az élet
2016. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
17%
Ennyi beteg vesztes egy rakásra.
2016. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert van kiért élnem, és mert nem vagyok önző. Szeretem a családom, a párom, és szeretnék gyerekeket, be akarom fejezni sikeresen az egyetemet és karriert szeretnék! Ha ez lenne a végső megoldás és em lenne senkim maximum akkor... de még akkor is fájó szívvel... szeretek ezen a világon élni ... pedig 13 évnyi tartós betegséggel kezdődött az életem, amiből kigyógyultam! Nem fogom tán feladni MOST, ha akkor nem adtam fel.
2017. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, szeretek élni, de senkim nincs. Ha nem járna semmi fájdalommal, lehet, hogy megnyomnám.
2017. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
64%

Úristen, ez nekem is mennyiszer eszembe jutott már, kérdező! :)

És a válaszom igen. Réges rég megnyomtam volna...

2017. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
20%
Én megnyomnám a sok életunt hülyegyerek helyett a sajátját...
2017. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
Azonnal!
2018. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!