Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti nem stresszeltek az iskola...

Ti nem stresszeltek az iskola miatt?

Figyelt kérdés
Folyton rágörcsölök mindenre, félek, hogy nem lesz időm megtanulni semmit rendesen. Mindig fáradt vagyok, hazaérek körülbelül 3-ra vagy 4-re, eszek, kicsit pihenek és egész estig tanulok, legalábbis próbálok. Emellett nincs semmi szabadidőm. Ha nem sikerül jól egy dolgozat, (mármint az a bizonyos szint amit elvárok magamtól, ez tantárgyanként más) akkor még jobban görcsölök és csak rosszabb lesz. Ti hogy oldjátok meg az ilyen problémáitokat?

2016. jan. 18. 20:22
 1/3 anonim válasza:

sajnos nincs más választás: fület farkat becsuksz ha rosszab eredmény csúszik be, de ne hanyagold el a tanulást, csak ne hagyd magad felidegelni! a következő jobb lesz, nem a világvége egy roszabb eredmény.

szabadidőre szükség van, leglább hétvégén próbálj ha 1-2 órát is adni magadnak a kedvenc hobbijaihoz/időtöltésedhez.

javaslom készíts egy idő besoztást táblázatban, hétvégén ha jut időd és van olyan órád tanulj kicsit előre keddre szerdára, akkor kevesebb lesz előtte és tudsz pihenni. próbálj meg zöld teát inni, nekem jól hatott, (nap közben, suliban ne alvás előtt, hiába zöld tea, koffein akad benne)

kicsit lazán vedd a dolgokat, ne annyira hogy szétcsússz. :)

2016. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igaz egyetem, méghozzá mérnökinformatikus szak, ami kicsit húzósabb, mint egy középsuli, de úgy vagyok vele, lesz ami lesz. Soha nem értettem azokat, akik rágörcsölnek így valamire. Te is tedd ezt, ha nem akarsz majd gyomorfekélyt 20-on akárhány évesen.
2016. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felesleges görcsölni. Inkább vedd lazábban a dolgokat! Vidd lejjebb az elvárási szintedet, ha úgy érzed nem tudsz elégszer a szerint teljesíteni.


Amúgy, ha nem változtatsz a hozzáállásodon később mi lesz veled? A munkahelyeden pl? Így hamar gyomorfekélyed lesz. Gondolkozz kicsit, és lazíts!

2016. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!