Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióm miatt nem tudok...

Depresszióm miatt nem tudok már dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

több éve kezelnek depresszióval, pánikbetegséggel fiatal korom ellenére sok munkahelyem volt, mert mindig olyan pánikok törnek rám, hogy nem tudok megmaradni egy helyen sem.

Jelenleg dolgozom, de az apró egyszerű feladatok is borzasztó nagy terhet jelentenek, nem tudok koncentrálni, állandóan ideges vagyok, megy a hasam és hánynom kell.

Attól tartok, hogy ha innen elküldenek (ami nem lenne csoda, mivel képtelen vagyok normálisan dolgozni) nem tudok már elhelyezkedni. Busszal közlekedni, boltba stb ismét nem tudok menni, mert olyan erőd pánik tör rám a gondolatától is, hogy inkább nem megyek sehova. Mitévő legyek?



2016. jan. 22. 12:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én depressziós vagyok és innen nézve, nekem te inkább pánikbetegnek látszol, mint depressziósnak. De az is lehet, hogy a depresszió a " motor " a félelmekhez.

Ha így van, akkor a motort kellene kikapcsolni. Szerintem pontosan tudod, mitől vagy depressziós.

2016. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
depressziós és pánikbeteg is vagyok, viszont nem tudom miért vagyok az. Gyerekkorom óta velem van ez az egész szorongás, csak egyre elviselhetetlenebb, pedig csodás gyerekkorom volt
2016. jan. 25. 23:54
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

Nem hiszek a külső ok nélküli depresszióban. A szorongásban igen, mert a puszta lét féltésével kapcsolatos és már az állatok is tudnak félni. A félelem olyan, mint a fájdalom: segít túlélni. Életmentő. Na de azért jóból is megárt a sok... :-)

Ha olyan szép gyermekkorod volt, mégis mitől féltől? Semmi konkréttól, általános, tárgy nélküli szorongás volt?

2016. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
A genetikai, más néven endogén depressziót hová sorolod, külső oknak vagy belső oknak? A hormonális betegséghez köthetőt hová sorolod?
2016. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A sok év alatt egyszer sem jutott eszedbe, hogy bogyók helyett a gyógyulást válasszad, a pszichoterápiát?

Ha megfelelő, mélylélektani terapeutát (aki KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, stb. módszerekkel kezel) találsz, 2 - 4 hónap alatt meggyógyulhatsz!

2016. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
pszichoterapeutához is járok kedves gyógyszerellenes netes doki
2016. jan. 30. 17:42
 17/20 gömbicica ***** válasza:

pszichoterepautád van, több éve kezelnek depresszióval, pánikbetegséggel.


szerinted mennyire hatékony ez az általad vázolt terápia, ha még mindig nem jöttél rendbe?


valami már irányba kellene tapogatóznod a jobbulásod felé.


"A depresszió mély belső szomorúságot takar olyan elfojtott érzelmek felhalmozódását

jelenti, amelyek konfliktust okoznak a test és a lélek között."


ezt tudja a terepautád vajon?


"A depresszió gyakran egy igen fontos mérföldkő az életünkben (például fiatalkorban), mert arra kényszerít, hogy szembenézzünk önmagunkkal. Mindenáron egy másik életet szeretnék"

2016. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az a helyzet, én is teljesen egyet értek Gömbicicával!

Ha több éve kezel egy pszichoterapeuta depresszióval, pánikbetegséggel és intenzív tüneteid vannak, ami miatt rosszul érzed magad folyamatosan és már kimozdulni otthonról is nagyon nehezedre esik, akkor szakmailag kijelenthető, nem hatékonyan kezel téged! Lehet, a terapeutád kedves, aranyos, megértő.......de nem hatékony, nem kezel helyesen!

Annyi lehetőség van a terapeuta kezében, hogy ha szakmailag helyesen járt volna el, már évek óta nem lennél pánikbeteg és a depressziód is meggyógyult volna vagy javult volna.

A saját gyógyulásod érdekében most két dolgot tehetsz (vagyis azt teszel, amit Te gondolsz): a mostani terapeutáddal megbeszéled, hogy pl. intenzív / aktív spec. pszichoterápiát szeretnél vagy elmész másik pszichoterapeutához.

2016. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én semmiképpen sem javaslom a gyógyszer elhagyását mert tovább romolhat az állapotod, megvonási tünetet okozhat a hirtelen elhagyás (pszichés és testi). Csökkentéshez, elhagyáshoz orvosi felügyelet szükséges. Ezt jó állapotban érdemes csak elkezdeni.


Terápiát javaslok. (Egyéni vagy csoportos, esetleg Thalassa, Tündérhegy stb). Gyógyszerátállítás is segíthet.

Jobbulást!

2016. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A gyógyszereket tényleg nem szabad csak úgy elhagyni! Mindenképpen a pszichiáterrel szükséges erről beszélni, mert a nem szakszerű csökkentése / elhagyása súlyos állapotokat is eredményezhet.
2016. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!