Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizotíp személyiségzavar,...

Skizotíp személyiségzavar, borderline, mérékelt depresszió és enyhe kényszeres gondolatok, viselkedések. Ezek jelentkezhetnek mind egyszerre?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban az, hogy lehetséges-e az, hogy valakire ezek mind értelmezhetőek legyenek egyszerre. Sokat foglalkoztam vele és úgy érzem, hogy, bár nyilván valójában én egyik sem vagyok konkrétan, mint ahogy senki se, csak más - nem hiszek a modern pszichológiában és elvetem embertelenségét és rettentő felszínességét, de azt elfogadom, hogy lehet hatása, haszna is néha, még ha nem is a megfelelő irányban, homályosan, elnagyolna kezelnek valamit, belenyúlhatnak olyan dolgokba, ami aztán valamelyest működik -, de hogy rám leginkább ez lenne állítható a rendszerük szerint, ide sorolnának be.


Az utóbbi napokban egyre rosszabbul vagyok, állandóan feszült és minden teendőm nehezen megy. Kicsit el is hanyagoltam magam, hetek óta nem tudok aludni és nem is eszem rendesen. Gondolkozom azon, hogy megpróbáljak segítséget kérni.


Mindenki a legjobban csak magának tud segíteni, mivel más helyett nem lehet meggyógyulni, bár én szerintem nem is vagyok beteg, csak nem találom itt a helyem. Annyi kéne csak, hogy jobban tudjak alkalmazkodni ehhez a világhoz.

A változást magunkban kell megteremteni, de van, hogy a megvalósítása egyedül már nem megy, elkél egy másik kéz. Ezért gondolkozom most ezen, de nem merek senkihez se fordulni. Szánalmasnak, nyomoréknak érezném magam. De talán már most is, akkor meg csak erősebben lenne így. Meg lehetséges, hogy igazából semmi bajom, csak kicsit stresszes vagyok és túlbonyolítom.


Egyedül nagyon nehéz. A magányosság keserít el a leginkább, és ez sokszor csak még jobban nehezíti új kapcsolatok kiépítését, akár egy ördögi kör. Sajnos egyáltalán nincsenek se barátaim, se párom, akik társaságában, támogatásában boldog lehetnék, az segítene igazán, közös örömök, gondolatok, érzések, akkor talán már rég nem lennének ilyen gondjaim. Igen.


Ennek a szak embereitől nem várok viszont semmit, legfeljebb azt, hogy egy másik nézőpont segítségével hatékonyabban igazodjak ki magamon és tudjak fejlődni, de sokszor sajnos még ez sem működik, még rengeteget ronthat is a dolgokon, azt meg nem szeretném, hogy szétszedjenek és bomlasszanak különféle kontárok. Eddig mindig rosszabb lett, kínosból pokollá változtatták az életem. De valamiféle változás mégis kell most.


Nincs sok opcióm, ugye se barátaim, de pénzem se, így tényleg kevés a lehetőségek száma. Ti mit javasoltok?


2016. jan. 22. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez és szedd a gyógyszereidet rendszeresen!
2016. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hova, mivel? És biztosan nem szeretnék gyógyszert szedni, egyszer már majdnem tönkretettek. És a válasz a kérdésemre?
2016. jan. 24. 12:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nem lehet. Kétféle személyiségzabarod nem lehet egyszerre.

Ha skizotíp személyiségzavarod van akkor nem lehet Borderline személyiségzavarod is , és ugyanez fordítva is igaz. A kettő üti és kizárja egymást. Mérsékelt depresszió jelen lehet főleg a borderline szem.zavar esetében.

Kényszeres gondolatok, cselekedetek is lehetnek bár ezek sem a skizotíp sem a borderline szemelyiségzavarra nem jellemzőek.

Ne diagnosztizáld magad vagy másokat, inkább fordulj pszichológushoz.

2016. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!