Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen pszichiátert hova...

Az ilyen pszichiátert hova lehet feljelenteni vagy mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

szóval addig nem volt gond, amíg nem tudta, hogy meleg az illető, már évek óta jár pofavizitre, mert a munkája miatt kötelező évente. kiderült, hogy valami nagy hittérítő a nőszemély, így amikor megtudta a melegséget, először csak kitalálta a nemi identitászavar vagy mi a frász betegséget, most meg egyre durvábbakkal dobálózik már (a pániktól kezdve a szorongáson át a skizofréniáig, mindent kitalált már), és csak nem hagyja bégén, hogy kérje isten segítségét na meg az erős gyógyszerekét persze és meg kell változnia, hiszen ez így nem élet szerinte.

Eleve én azon akadok fenn, amikor a pszichiátriát / pszichológiát valaki összekutyulja a vallással, de akár vallással akár anélkül, mit lehet egy ilyen nőszemély ellen tenni, főleg ha kellően erőszakos is? Hát a végén még tényleg pszichiátriai beteget csinál belőle meg szedet vele egy raklap gyógyszert, csak mert meleg ... az eszem megáll.

Szerintetek?



2016. jan. 25. 18:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
És miért nem választ másik pszichiátert?
2016. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Kicsit gyanús.Pszichiáter nem szokta belekeverni a vallást, nem is lenne szabad neki.
2016. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Az intézmény igazgatójánál lehet panaszt tenni. De ahogy elnézem a leírtakat, én nem tenném meg. Tudod, egy orvosról kimondani, hogy vallásos vagy egyéb okok miatt állapított meg ilyen olyan betegséget, hát nagyon vékony jégnek tűnik. Lehet a beteget megvizsgáltatják egy másik szakorvossal, és mi van, ha ő is ugyanazt állapítja meg? Akkor minden orvos beteges, vagy mi? A tényeket pedig el kell fogani, ha kellemetlen is. És a betegségre a gyógyszert szedni kell. Vagy el lehet menni máshova...
2016. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Más pszichiáterhez kell menni. Ez egyértelmű. Én soha többet nem mennék vissza hozzá, ha beteg lennék.

Ha helyileg nincs más, akihez fordulhat, akkor a legközelebbi kórházat érdemes felkeresni, ahol van pszichiátria és ott megmondják, hogyan tovább.

Ha nincs helyileg semmi lehetőség, akkor a Budapesten lévő Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán (Bp. VIII. Balassa u. 6. 061/2100330/pszichiátriai ambulancia vagy betegfelvétel) lehet segítséget kérni.

Van még más lehetőség is, de szerintem a fentiek valamelyike tud segíteni.

Fordulhattok a betegjogi képviselőhöz is (a váróterem falán ki van függesztve), de ez nem biztos, hogy jó megoldás, mert "csak" szóbeli bizonyítékok vannak. Viszont, ha egyértelmű a diszkrimináció, a helytelen bánásmód, műhiba, a gyógyítás/segítés elmulasztása pl., akkor én bizony elmennék őhozzá. Nem egy esetben már fegyelmivel, kirúgással, feljelentéssel zárult már pl. hasonló történet is és végre a szakrendelés kapott egy normális orvost. Sok sikert kívánok és egészséges életet.

2016. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
De miért szedi be az illető a raklap gyógyszert, ha tudja, hogy csak azért szedeti vele a doktornő, hogy kigyógyítsa a melegségéből?
2016. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Melegség ellen nincs gyógyszer.Akkor már egyébként az imákkal többre mész.
2016. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Bármilyen eü. területen is előfordul a vallási környezetet is alkalmazó hozzáállás a gyógyításban. Már én is találkoztam ilyennel betegként, de eü dolgozóként is.

Senkit nem lehet rávenni, rákényszeríteni, megfélemlíteni stb. semmilyen téren sem. Lehet erről beszélgetni a gyógyítás alatt, ha a beteg ezt szeretné, igényli, de ha nem, akkor bizony a kezelő nem terhelheti rá a betegre az elképzeléseit ezen a téren sem.

2016. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én pl. hetero vagyok és eü-s is. De így is elmondhatom, a homoszexualitás nem betegség, hanem beállítódás.
2016. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

dehogy szedi be, csak a nőszemély akarja. de látom, van itt olyan is, aki rögtön beteggé is nyilvánította már, és amúgy tényleg ez a gáz, hogy nyugodtan elmehet még 3 másik orvoshoz, egyetlen kollégája se fog neki ellentmondani. most nem? nem is tudom, hogy lehetne erre megoldást találni, hiszen ha meg másik városba megy, hát azzal kezdik, hogy miért és kitől és honnan, azaz ugyanott lesz :-)

az ész megáll komolyan. elég egy ilyen bigott némber, és megkeseríti az életet, és nem igazán lehet mit tenni ellene, ha egyszer a fejébe vette, hogy havonta más a baja, akkor nehezen szabadul, de meglátjuk. az a baj, hogy azért veszélyes játék a pszichiátria, főleg ha ilyen komoly betegségekkel is dobálózik a vakvilágba. a végén még a jó nagy semmi alapján kényszergyógykezelést rendelnek el, mondván, nem együttműködő, és csak nem akar heteró lenni. teljesen vicc az egész.

2016. jan. 25. 19:11
 10/25 A kérdező kommentje:
még itt a gyógyszerszedésre: hát annál rosszabb, hogy megmondja, nem hajlandó beszedni asok .art, mert kapásból ő a nem együttműködő beteg. anyám ..., de azért az érdekes, hogy eddig egész jól elvolt így melegen is, amíg nem ütközött ebbe a hittérítőbe.
2016. jan. 25. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!