Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen pszichiátert hova...

Az ilyen pszichiátert hova lehet feljelenteni vagy mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

szóval addig nem volt gond, amíg nem tudta, hogy meleg az illető, már évek óta jár pofavizitre, mert a munkája miatt kötelező évente. kiderült, hogy valami nagy hittérítő a nőszemély, így amikor megtudta a melegséget, először csak kitalálta a nemi identitászavar vagy mi a frász betegséget, most meg egyre durvábbakkal dobálózik már (a pániktól kezdve a szorongáson át a skizofréniáig, mindent kitalált már), és csak nem hagyja bégén, hogy kérje isten segítségét na meg az erős gyógyszerekét persze és meg kell változnia, hiszen ez így nem élet szerinte.

Eleve én azon akadok fenn, amikor a pszichiátriát / pszichológiát valaki összekutyulja a vallással, de akár vallással akár anélkül, mit lehet egy ilyen nőszemély ellen tenni, főleg ha kellően erőszakos is? Hát a végén még tényleg pszichiátriai beteget csinál belőle meg szedet vele egy raklap gyógyszert, csak mert meleg ... az eszem megáll.

Szerintetek?



2016. jan. 25. 18:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ott kell hagyni, ha ez tényleg igaz, és azonnal! Keress másik szakit! Ez egy sarlatán.


Ha fel akarod jelenteni, akkor csak abban az esetben érdmes, ha van bizonytékod, különben hamar úgy jársz, hogy azt fogja mondani, ez csak terápiás duma volt a te érdekedben.


Egyébként feljelentheted az Orvoskamránál, a Magyar Pszichiátriai Társaságnál és magánál annál az intézménynél is, ahol voltál, a betegjogi képviselőnél. Ott kéne először panaszt tenni.


De ismétlem: ez csak akkor éri meg, ha tényleg ez történt, és tudod is bizonyítani.

2016. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Lehet, más orvos komolyan veszi. Esélyt érdemes ennek adni.

A homoszexualitás miatt én nem mennék dokihoz, mert mint írtam, nem betegség. Viszont valamiért felkereste a pszichiátert és arról a tünetről / érzésről / betegségről / állapotról biztosan jó lenne beszélni egy hozzáértővel.

A pszichiátriai igen, nem egy veszélytelen gyógyítási ágazat. Sok-sok visszaélésről hallunk és ezek sok esetben igazak is. Ezért erre az ágazatra is igaz, addig menjen a beteg, amíg nem talál egy számára jó szakembert, akinek nem a gyógyszerelés a fontos, hanem maga a beteg és a tényleges, konkrét , oki gyógyítás. Nem könnyű, de van rá esély.

Sok sikert.

2016. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
én speciel poénnak veszem már az ötletet is, hogy kezelni akarja melegségből, de ha rá aggat folyamatosan ilyen-olyan diagnózist, a végén tényleg teljesen pszichiátriai betegnek fog tűnni, pedig csak az éves szűrésre ment :-) emberek ezt nem hiszem el. vagyis az a baj, hogy elhiszem, csak mindig eldöbbenek, hol is élünk mi. feljelenteni nem lehet, ez igaz, biztosra vehető, hogy abból 10 év alatt se lesz semmi. de beszélni se lehet vele, mert ismerem én is, és hát mit mondjak, nem az eszéért szeretik ... már poénból mondtam neki, hogy mondja legközelebb, hogy isten sugallatára meggyógyult, aztán hátha leszáll róla. hogy egyem a zúzáját. ez az az embertípus sztem, aki tényleg csak pár nagy fülesből ért, semmi másból.
2016. jan. 25. 21:29
 14/25 Voyager24 válasza:
Végtelenül elszomorít hogy egy tanult, feltételezhetőleg intelligens szakember a nemi orientáció alapján állapítja meg hogy a másik ember mentálisan beteg e vagy sem. Inkább a pszichiáternek kellene elfáradnia egy komoly szakemberhez. Egyre jobban érzem hogy az ember társadalmi evolúciója vissza felé halad. Aggassunk csak címkéket személyekre és dobjuk be őket a skatulyába. Egyes személyek még mindig például a melegeket a pedofilokkal azonosítja vagy szexuális perverzióként tekint rá. Mindannyian egyéniségek, individumok vagyunk és ez alapján kellene megítélni mindenkit, és nem a nemi orientációja alapján.
2016. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Másik pszichiater, mégpedig magánorvos. Az újnak nem kell mondani semmit, csak az esetleges egeszsegugyi problémakat, ezt a sztorit semmiképpen, azért ment oda, mert ajánlottak, hogy milyen rendes, ő meg úgy gondolta, hogy orvost szeretne váltani. Vagy pl azért kezd el maganorvoshoz járni, mert itt több idő jut rá, ami igaz.

Pszichiatert feljelentgetni nagyon vékony jég, ne csináljátok!

2016. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
igazad van persze, de te egyébként miben látod a vékony jég lényegét?
2016. febr. 3. 18:58
 17/25 anonim ***** válasza:
Más, mintha egy sebeszt jelentenel fel. Keress ra pszichiatriai betegek blogjara.
2016. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
de pl miben más? és melyik az a blog? én nem tudok róla ...
2016. febr. 6. 22:31
 19/25 A kérdező kommentje:

figyeljetek, az újabb horror-sztori:


teljesen más szakrendelés (legyen belgyógyászat), köze nincs hozzá, de ugye a hír hamar terjed, ahol az orvos a következővel fogadja (nem szó szerinti, de a lényeg ez):


"ne féljen, én a pszichiátriai betegekkel is ugyanúgy tisztességesen bánok, semmi gond ezzel"


emberünk lesett nagyot aztán:

"mert, honnan jön ez a pszichiátriai bezteg-dolog?"

-

"hát hallom hogy a nemi identitásával bajok vannak, de higgye el, nincs veszve minden, ha szedi a gyógyszereket még helyre jöhet, lehet családja és élhet normális életet"

-

-"de mi jöhet helyre? miért kell kötelezően heterónak lenni?"

-

"na ne mondja nekem, hogy a melegség természetes dolog, de mondom, van még remény, nem szabad feladni, én bátorítom"


Anyáámmm, sikítsak? és gondoljátok el,, h tehát szimpla mezei melegség miatt ezek szerint elterjedt a kórház-rendelőintézetben h ez egy pszichiátriai beteg...


No comment, de ez megint csak nálunk fordulhat elő sztem. Most így visszagondolok, hogy voltam én olyan nyugati országban diszkóban, ahol két srác még csókolózott is a tömegben, és a kutyát nem érdekelte, és ilyenkor megint gondolkodóba esek, h jézusisten, hét hol élünk mi?

Fú de durva ...


Bár ha azt nézem, hogy volt nekem már olyan 21-22 éves ismerősöm, aki azzal jött, hogy már az elektroshockot is kipróbálta és az se segített neki, és nem tudja mi legyen most akkor.

Nem tudom, az ember szavak nélkül marad tényleg ... és az a gáz, hogy tehát egész egyszerűen nincs valami épelméjű felettes szerv, ahova az ilyen esetekkel lehetne fordulni. Elég egy vallási fanatikus pszichiáter és neked reszeltek, tessék íme a pszichiátriai beteg. Ilyenkor szoktam mondani, hogy na húzzon innen mindenki, amíg lehet ...

2016. febr. 13. 12:52
 20/25 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó!

Ha már ezt mondja a doki: "ne féljen, én a pszichiátriai betegekkel is ugyanúgy tisztességesen bánok, semmi gond ezzel" , ott már régen gond van! Látszólag empátiás a beteggel, de diszkriminálja őt.

Tök mindegy, az illetőnek beteg a lába, fáj a gyomra, gombás a körme, pszichiátriai beteg, mert mindenki ember, szüksége van valamilyen konkrét terápiára és nem tehetünk különbséget pszichiátriai beteg és nem pszichiátriai beteg között sem. Ellátandó / segítendő beteg emberek vannak! A homoszexualitás pedig csak akkor jelenthet gondot és emiatt kérhet az illető szaksegítséget, ha lelki problémái vannak a nem-elfogadástól, bántásoktól, és szenved a környezete miatt, nincs hatékony kommunikációs stratégiája. De ezeken lehet segíteni! Nem a homoszexualitást kell gyógyítani, mert az nem betegség, hanem az illetőnek lelki támogatást kell adni, ha szükséges.


Ettől meg a falra másztam: "hát hallom hogy a nemi identitásával bajok vannak, de higgye el, nincs veszve minden, ha szedi a gyógyszereket még helyre jöhet, lehet családja és élhet normális életet" Az a doki / eü. személyzet, aki ezt mondja, nem tisztességesen jár el és nagy gondok vannak az ismeretei terén.

Az ilyen történet megérne egy nyílt levelet, mert fontos lenni felhívni mindenki figyelmét, hogy a homoszexualitás nem betegség. Az kezelendő / támogatandó / segítendő, ha az illetőnek ebből az állapotából kifolyólag pszichés tünetei vannak, mert fél, mert szorong, mert kimarad a közösségi helyzetekből, stb. Ekkor sem a homoszexualitásból való kigyógyítás a lényeg, mert ez baromság és nem is igaz, mert nem betegség.


Régebben találkoztam Pszichiátriai betegek Érdekvédelmi Fórumával. Lehet, még most is működnek a VIII. Kálvária térnél.

Biztos van valami fórum, ahová érdemes lenne fordulni.


Én jómagam eü-s és hetero vagyok (ez ugyanolyan nem betegség, mint a homoszexualitás), de felháborít az a hozzáállás, amit biz. eü. dolgozók elkövetnek, mert betegségnek tartanak valamit, ami nem az, diszkriminálnak valakit / valamit , amit egyáltalán nem lenne szabad és etikátlan is.


Írnék egy nyílt levelet a gondolataimmal, tapasztalataimmal...ezt ajánlanám neked /nektek vagy felkeresnék érdekvédelmi fórumot.


Sok sikert és kitartást és szembeszegülés-merést, ha erre sor kerülne akármikor is.

2016. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!