Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Kérem! Ti mire...

Mi a bajom? Kérem! Ti mire gondoltok, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy alapból rohadt szorongós vagyok, pánik beteg voltam, és OCD-s is... Talán most durvább, OCD-m utoljára 13 évesen volt kb másfél évig, aztán következett a szorongás, fóbiák és pánik. A gyerekkoromat nem írom szét, csak annyi, hogy bántalmaztak (és anyám érdekes szellem/természetfeletti szertartásokra vitt engem!). Nagyon féltem, mert mindenki az ún energiákkal foglalkozott, meg a vonzással stbstb. Most 20 évesen az van velem, hogy félek bármilyen negatív dologra gondolni, elképzelni, nézni, hallgatni, érzékelni, mert megijedek. És addig kell gondolnom hirtelen valami szépre, ameddig nem érzem úgy, hogy már jó, már elég. Pl ha hirtelen egy balesetre gondolok, akkor gyorsan muszáj elképzelnem, hogy minden a megszokott és nincs semmi baj...sajnls ez gyakran 15x-re sikerül, és néha kínzom is magam, hogy nagyon rövid intervallum alatt kell valami szépre gondolnom, mert ha nem, akkor gondolhatok arra, hogy semmi baj, baj lesz, mert nem gondoltam át ezt addig, ameddig nem fogtam meg a kilincset, ameddig nem mentem el az ablakot kinyitni...elég durva, tudom. Aztán gyakran félek a szörnyektol, azt hiszem, hogy befolyással lehetnek rám, pedig nem léteznek, de mintha elhinném! Ekkor is muszáj valami normalisra gondolnom, vagy feldolgozni, vagy többször rituálézni egy dolgon ameddig nem érzem jónak. Nem értem, miért félek. Kérlek segítsetek. Tudom, hogy nem léteznek ilyen baromságok, de mégis elhiszem, ez kegyetlen, mert félek, hogy valami rossz fog történni pl a mesefigúra kijön a tv-bol és elvisz a saját világába, a tudatom korlátozott lesz, megbabonáznak, stb. Nekem ez durvább mint egy sima OCD. Mi lehet ez???
2016. febr. 4. 01:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, az OCD. Ebbe tartozik a kényszercselekedetek és a kényszergondolatok is.

Az OCD önmagában is okozhat pánikot, szorongást, depressziót is.

Pszichoterápiával igen jelentős javulást lehet elérni.

Ha a pszichiáter csak gyógyszert ad, attól nem fog az OCD rendeződni, javulni. Kérj tőle vagy a mellette dolgozó pszichológustól intenzív pszichoterápiát.

Az a beteg, aki nem kér, nem kap erre való segítséget, azoknak sok esetben annyira romlik az állapotuk, hogy akár gondnokság alá is kerülhetnek vagy a kórház pszichiátriáján töltheti le a fél életét, kapcsolatai igen-igen beszűkülnek és így tovább.

Már most elég nagy a gond, de van esélyed a jobb, boldogabb, szorongástól mentes életre, de ehhez intenzív pszichoterápiát kérj (tb-re is van, tehát ingyen) és csináld is végig. Gyógyulást kívánok.

2016. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!