Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek? Kétségbe vagyok...

Mit tehetek? Kétségbe vagyok esve. Édesanyám valószínüleg skizofrén.

Figyelt kérdés
Én már nem vele élek és tehetetlennek érzem magam. Testvérem még vele él, ő is látja hogy nagy baj van de nem akar velem együttműködni. Már nem képes a munkáját sem ellátni, azt hiszi figyelik, meg akarják ölni. Összefüggéstelenül beszél, nincs betegségtudata. Mit tudok tenni, hogy megfelelő kezelést kapjon? Kérlek segítsetek!
2016. febr. 9. 14:27
 1/5 anonim válasza:
Ha orvos nem látja, milyen állapotban van, nem nagyon tudsz mit tenni.
2016. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen, rajta már nem segíthetünk, annyira benne van, hogy bentlakó a pszichiátrián, de sokáig próbáltunk, 10-12 évig, de csak szélmalomharc volt.

Rá kell beszélnetek, és el kell vinnetek egy pszichiáterhez, a gyerekeire csak hallgat. Csak el kell valahogy csalnotok, és ha jó a pszichiáter, akkor ő már tudja kezelni az ellenkezést is mondjuk a befekvés ellen. Nem tudom, hova valósiak vagytok, de pl. a kalocsai pszichiáter főorvos nagyon jó.

Házi orvoshoz hiába viszitek, stresszhelyzetben kitisztul a feje, az nem tud vele mit kezdeni.

Sajnos erőszakkal nem lehet benntartani, hacsak nincs gyámság alatt, így nektek kell rábeszélnetek, hogy jobb így. Nehéz lesz, de lépjetek, mielőtt ön és közveszélyessé válik.

2016. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos nem hallgat senkire, sem a gyerekeire sem másra. Ezért vagyok kétségbe esve.
2016. febr. 14. 15:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor amíg ön- vagy közveszélyessé válik, nem tudtok mit tenni, mivel törvény tiltja a beleegyezés nélküli gyógykezelést. Nagyon sajnálom.

Volt egy rokon néni, nem volt gyereke, a férje meghalt, csak testvérei, távoli rokonai maradtak. Depresszióba esett, amit skizofrénia követett, és elüldözött maga körül mindenkit, mondván, hogy mindenki csak az örökségre hajt, senkire sem hallgatott. A vége öngyilkosság lett. Senki sem tehetett semmit.

Neki is akarnia kell meggyógyulni, még ha nincs is betegségtudata. Próbáljátok orvoshoz vinni, ez az egyetlen lehetőség. Sok sikert!

2016. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudsz mit tenni. Próbálj meg beszélni a háziorvossal, hogy menjek ki hozzá, és utalja be a pszichiátriára, aztán hátha bemegy. Ott kap gyógyszert, amit nem fog beszedni.

Ha van elég pénzed, akkor egy nagyon jó pszichiáter talán jobban "segíthet."

2016. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!