Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Burnout szindróma esetén...

Burnout szindróma esetén közegváltás nélkül hatástalan a terápia. És ha az a közeg épp a munkahely amiből élek akkor közegváltás hogy lehetséges? De anélkül meg értelmetlen az egész.

Figyelt kérdés

Burnout szindrómával kerültem pszichoterápiára öngyilkossági szándékokkal (is). Az orvos első sőt inkább nulladik utasítása: ott kell hagyni de azonnal a burnout-ot okozó közeget. Csakhogy ez a közeg ahogy többnyire lenni szokott épp a munkahely. Oké ott kell hagyni a munkahelyet. Na de állj, hát abból élek! Hagyjam ott? És miből éljek? És miből fizessem a terápiát mert az is fizetős ám!

Az orvos csak a kezeit tárja szét ő erre nem tud mit mondani de azt megmondja hogy azonos közegben maradva a burnout állandósul és semmi változást nem érhet el a terápia.

Oké ezt értem és logikus is. Na de a kérdés akkor is áll: most mi legyen? A munkahelyet ott nem hagyhatom ez fix, mert zéró esély másikat találni amit meg találnék mondjuk gyári szalagmeló az meg még csak fokozná a burnoutot.


2016. febr. 10. 08:45
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Mit dolgozol husi?
2016. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Pedig meg kell próbálni otthagyni, kerül, amibe kerül.

A burnout ennél csak súlyosabb következményekkel jár.

Tapasztalat. Persze a választás továbbra is a tiéd.

2016. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kerül amibe kerül: nos az orvos is épp ezt mondta én meg mondtam neki amit neked is: oké otthagyom a munkahelyet.

Ennek első következménye hogy nem tudom fizetni a terápiát.

Úgyhogy no munka = no terápia. Így gondolkozzon ő is.

És akkor miről is beszélünk?

2016. febr. 10. 10:46
 4/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy no munka = no terápia, de ugyanúgy

no idegileg kiborító munkahely = no burnout.

Nem azt mondom, hogy most azonnal hagyj ott csapot-papot - de hosszú távon mindenképpen a váltás mellett gondolkozz szerintem, különben rámegy az egészséged.

2016. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

no idegileg kiborító munkahely = no burnout.


Na ez a nagy tévedés! Ugyanis ha már a burnout állapotában vagyok onnan nem elég az hogy ok megszüntetése. Az a kezdet de édeskevés már! A tej már túlforrt és kifutott! Most már hiába zárod el a gázt már késő.


Nem azt mondom, hogy most azonnal hagyj ott csapot-papot - de hosszú távon mindenképpen a váltás mellett gondolkozz szerintem, különben rámegy az egészséged.


Az egészségem már ráment. Mindenféle valós szervi ok nélküli pszeudoszomatikus tüneteim vannak, amik még adott szakorvost is néha megtévesztenek. És ez nem hipochondria. Bár csak ez lenne!

2016. febr. 10. 12:23
 6/22 anonim ***** válasza:

"Na ez a nagy tévedés! Ugyanis ha már a burnout állapotában vagyok onnan nem elég az hogy ok megszüntetése."


Lehet, én nem vártam ezt meg, és úgy-ahogy helyrejöttem. Mire vársz még? Hogy a végén leszázalékoljanak?

2016. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Hogy a végén leszázalékoljanak?"


Mivel? EZZEL? Ne röhögtess!!!


És mire várok? Hát mire várnék?? Semmire.

CSak leírtam hogy két opcióm van

a) ülök a süllyedő csónakban. Úszni nem tudok így ha elsüllyed nekem végem

b) Kiugrok még süllyedés előtt. Na de úszni nem tudok!


Ennyi. Vagy nem hagyom itt a munkahelyet és akkor diliház vagy koporsó vagy itthagyom és akkor hajléktalanság éhhalál és koporsó.

Ezek az alternatívák.

2016. febr. 10. 12:35
 8/22 anonim válasza:
Miért nem tudod megírni, hogy mit melózol? Mihez ragaszkodsz annyira?
2016. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mit melózok? Önkormányzat szoc osztályán vagyok előadó.

Van Államig Főisk diploma + PPKE kieg diploma + ZSKF kieg szakképzés + PPKE kieg képzés. Annyi diploma meg szakképzésem van hogy leszakad a fiók.

És mit ér ez? Annyit mint egy szaros WC papír. Semmit.

Hova lehet ezekkel elmenni? Sehova. Ide.

Még bolti eladónak se.

2016. febr. 10. 12:52
 10/22 anonim válasza:
Mennyit keresel tisztán?
2016. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!