Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hete diagnosztizált...

Pár hete diagnosztizált pánikbetegség. Munkahelyemen hogyan értessem meg, hogy nem vagyok "őrült"?

Figyelt kérdés

Sajnos a második pánikrohamom a munkahelyemen tört rám (akkor még nem szedtem gyógyszert, aznap estére volt időpontom dokihoz, akkorra már sejtettem, mi a baj, sajnos családban van más pánikbeteg, felismertem magamon a "jellemzőit") és szerencsétlenségemre ennek 3 kolléganőm is szemtanúja volt. Egyikőjük profi módon kezelte a helyzetet, elvonult velem beszélgetni, lenyugtatott. A másik kettő viszont eléggé meglepődött, utána kérdezgettek is, hogy mit hisztériáztam? Én elmondtam nekik, hogy ez egy roham volt, most már jól vagyok, és úgy éreztem, ezzel pont került a történet végére.

Aztán egy hétig táppénzen voltam - háziorvos javaslatára, amíg "szokom" a Xanax-ot, meg szerinte rám fért a stressz-mentesség - de mióta visszajöttem nagyon távolságtartóak velem a közvetlen kollégáim. Pont, mint az óvodában: kirekesztenek a híresen nagy reggeli kávézgatásból, valamint a délutániból is, nincs közös ebéd, kérdezgetik, hogy "De ugye ma nem lesz HISZTÉRIÁS rohamod?", pedig mióta szedem a Xanax-ot, sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, a stresszt is jobban viselem. Ha próbálok valami poénosat mondani, akkor azt vágják vissza, hogy be vagyok gyógyszerezve, azért mondok ilyeneket.

Nem hittem volna, hogy egy gyenge pillanatom ilyen lavinát indít majd el. Próbáltam velük megbeszélni, hogy mi a probléma, de elzárkóznak a témától. Imádom a munkámat, imádtam itt dolgozni. Felmondani NEM fogok!


Ötletek és tanácsok arra vonatkozóan, hogyan értessem meg a munkahelyi környezetemben, hogy nem vagyok pszichopata, dühöngő őrült? Igyekszem nem stresszelni ezen, de bánt, hogy másképp tekintenek rám, mint ezelőtt.(És itt újra ki szeretném hangsúlyozni, hogy a családom és barátaim inkább pozitív változást látnak rajtam/bennem, nem pedig negatívat...)



2016. febr. 16. 12:24
 1/7 anonim válasza:
Ezt sajnos nehéz megértetni, mert valamiért manapság is teljesen félvállról veszik az ilyen problémákat (is). Az a fontos, hogy te jobban érzed magad, a családod, barátaid is így látják. És az a kolléganőd, aki segített? Esetleg megpróbálhatnád megkérni, hogy segítsen megint beilleszkedni (beszélhetne velük, ha rád már nem hallgatnak, vagy hívhatna ő is a kávézásokra). Ha viszont mégsem javul a helyzet, gondolj arra, hogy szereted a munkádat és nem szabad, hogy pár ilyen értetlen barom miatt rosszul érezd magad. Hátha idővel amúgy is elfelejtik.
2016. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Egyenlőre én is abban reménykedek, hogy idővel majd felengednek, és felejtenek. Az a kolléganőm, aki segített, változatlanul kedves, ő beszélget is velem a kávézások közben. De hiányzik, hogy részese lehessek a közösségnek.
2016. febr. 16. 12:45
 3/7 anonim válasza:
Persze, megértem, de legalább nem vagy teljesen egyedül. Mindenesetre sok sikert. c:
2016. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Buta emberekkel nincs mit kezdeni, levegőnek kell nézni őket.

Sosem fogják megérteni a problémád.

Sajnos tapasztalatból mondom.

2016. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor fáj a fejük/derekuk/folyik az orruk stb táposaknak kell őket nevezni és folyton elhessegetni őket, hogy biztos ragályos.

Sajnos buta emberek ellen csak a saját módszerükkel lehet harcolni.

2016. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is! Igen, igyekszem levegőnek nézni őket és úgy viselkedni, mintha semmi sem történt volna. Azt hiszem, valóban ez az egyetlen megoldás most. Idővel hátha észreveszik, hogy igazából én még mindig én vagyok.
2016. febr. 17. 09:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Végül is elmentél a pszichiáterhez? Vagy maradt a dolog a háziorvosi szinten? Mert akkor ez nem diagnosztizált pánikbetegség. Meg nem is betegség, amit egy kis xanax meggyógyít. Vagy kaptál antidepresszánst is?
2016. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!