Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Transznemű lennék? Nagyon nem...

Transznemű lennék? Nagyon nem vagyok biztos magamban és szeretném tisztán látni ki vagyok.

Figyelt kérdés
20 éves biológiai értelemben véve lány vagyok.13-14 éves korom óta tisztában vagyok azzal hogy a lányokat is vonzónak találom,és tudok lányba szerelmes lenni.Ez sosem okozott problémát,elfogadtam magamban rögtön,ha valaki rákérdezett sosem tagadtam le.Több lánnyal jártam eddig mint fiúval,ennek főleg az az oka,hogy volt az életemben egy elég nagy törés, ami miatt "félek" a hímnemű embertársaimtól (ez kb. annyi,hogy amíg nem ismerem meg -szokom meg a jelenlétét- ami olyan 2-4 hét,addig kellemetlenül érint az illető közelsége,már az is ha egy szobában vagyunk,és ha beszélgetnünk kell,nagyon nehezemre esik válaszolni).A kapcsolataimban mindig dominánsan viselkedek (én vagyok a "fiú",én fizetek,nyitom az ajtót a partnerem előtt,veszek virágot,stb.),ez a lányoknak általában nem jelent problémát,a fiúk viszont nem sokáig,vagy pedig egyáltalán nem viselik el.Pedig nekem rettentő kellemetlen amikor valaki fizet helyettem,vagy ajtót nyit nekem és hasonlók,tiszta "cikinek érzem".Kiskoromban voltak lányos és fiús játékaim is vegyesen.Főleg apukám ruháit,ingeket és nyakkendőket csórtam el amikor felnőtteset akartam játszani,de néha anya cuccait is elbitoroltam.Bölcsiben a dajka anyukámnak olyanokat jegyzetelt le,hogy főnökösködő vagyok,de szeretnek játszani velem,főleg egy kislány van aki szereti azt csinálni amit mondok.De a bölcsire nem igazán emlékszem,szóval ebben csak a dajka néni szavaira tudok támaszkodni.Az oviban nagyrészt csak fiúkkal barátkoztam,csak egy lány barátom volt.Általánosban ez megfordítódott,gimiben pedig már meg volt a "félelmem" a fiúktól,szóval csak 1-2 sráccal tudtam haverkodni.A gimi első 2 évében fiúsan öltözködtem,aztán már kicsit lányosabban.Nagyon önbizalom hiányos vagyok,ha valaki azt mondja rám hogy szép,szinte mindig nagyon bunkón reagálom le,mert zavar ha ezt mondják.De ha azt mondják rám hogy helyes,vagy jóképű arra eddig csak pozitívan reagáltam,és jól is esett.Kinézetet tekintve van hogy lánynak öltözök,van hogy fiúnak,de általában,farmer-pulcsi-tornacsuka-hátizsák van rajtam,ami ugye uniszex.Sminkelni mindig sminkelek,mert szeretek tollászkodni,és szeretem ha egységesnek tűnik a bőröm.A szexuális életem mondhatni megfelelő,de nem szeretem a vaginális szexet,sem ujjal,sem pénisszel,sem semmivel.Nem vált ki jó érzést,inkább olyan "felőlem csináld ha annyira akarod" dologként működött az eddigi barátaimnál.Az anális szexet és a csikló izgatását viszont élvezem.Már nagyon régóta foglalkoztat a transzneműség gondolata.Néha úgy érzem,hogy csak azért nem merem bevallani magamnak,mert túl sok szenvedést kellene megélnem miatta.Értem ez alatt a család elvesztését (bigott,keresztény anya + homofób apa),a tesztoszteron hormon miatti változásokat (pl. lehet tiszta pattanás lennék,meghíznék,vagy egyszerűen nem lennék "elég jó" fiúnak),hegeket a mellkasomon,és persze a tény hogy egy bizonyos helyen úgysem lennék működőképes férfi.Láttam képeket transzfiúk péniszeiről,és a phalloplasty-val készült péniszek konkrétan nagy többségben olyanok mint egy darab odavágott hústank,ráadásul nagyon hülye megoldásnak tartom,hogy a csikló meg miegymás attól még ott van alatta.A metoidioplasty gondolata már jobban tetszik,nagyon szép eredményeket láttam,de egy 4-6 centis pénisznél megint ott a probléma,hogy azzal nem lehet mit kezdeni,nem tudnám,hogy is mondjam,bedugni senkibe,úgy hogy a partneremnek is jó legyen.És még egy nagyobb dolog ami visszatart bármilyen változástól: szeretnék zenélni,énekléssel foglalkozni,egyetem után ha összejön.Persze erre nincs garancia hogy sikerül,de most jó hangom van (nem egóból mondom,ismeretlenektől is szinte csak pozitív visszajelzést kaptam),de ha elkezdenék egy tesztoszteron kúrát,megváltozna természetesen a hangom is,és lehet hogy egyáltalán nem is maradna használható énekhangom.Szóval lényeg a lényeg,nagyon össze vagyok zavarodva.Bocsánat a kusza gondolatokért,csak sok minden jutott hirtelen eszembe és így sikerült megfogalmazni.Negatív,sértegető megjegyzéseket köszönöm nem kérek,magamtól is utálom magam,erre nem kell külön felszólítani.

2016. febr. 23. 05:08
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Az alapján, amit leírtál, nem jelenteném ki egyértelműen, hogy transz nemű vagy. Lányos ruhákban is jársz, fiúkkal is jártál, annak ellenére, hogy ahogy írtad, több lánnyal, és sminkelsz mindig, szeretsz "tollászkodni", ahogy írod. az lehet, hogy biszexuális vagy, ahogy az is, hogy félsz a nőiességtől, pont amiatt, ami miatt félsz a férfiaktól, bár nem írtad, hogy mi az oka. Szerintem amíg nem vagy 100 %-ig biztos magadban, nem érdemes, és nem is szabad belevágni egy ilyen kezelésbe. Próbáld ki, milyen lenne csak " fiúként", nem veszel fel lányos holmikat, nem sminkelsz, stb., vagy milyen lenne csak lányként, ami ennek a fordítottja, és mindezeket huzamosabb ideig, pár hét, egy hónap, hátha könnyebben döntesz.
2016. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A transzneműség tudtommal az jelenti: hogy nő vagy férfi testben, vagy férfi női testben. Tehát a kérdés az, hogy férfinek érzed-e magad? Az meg, hogy melyik nemhez vonzódsz nem számít a dologban.
2016. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

A végső választ csak pszichiáter szakorvos képes és hivatott megadni, kérlek, ilyen problémákkal fordulj inkább hozzá! (Ajánlom Dr. Simon Lajos professzor urat, ha Bp.-i vagy.)


Ezt különösen azért ajánlom Neked, mert félsz a hímnemű embertársaidtól, és a vaginális szextől, ebből gyanítható, hogy valaki Veled erőszakoskodott, molesztált, illetve megerőszakolt. Ezt kérlek tisztázd le magadban, mielőtt ilyen mértékű átalakulásba belevágnál. Ilyen sebeket hordozni önmagában veszélyes, méginkább átvinni egy ilyen átalakuláson.


E mellett, ha az átlagosnál mélyebb a hangod, esetleg szőrösebb vagy, ajánlott megnézetni magad nőgyógyásszal, a PCOS gyakran okoz transzneműséghez hasonló érzéseket női testben élő embereknek.


Amíg női testben élsz, addig inkább jó, ha valaki veszi a fáradságot, és ajtót nyit neked, illetve virágot vesz. Ha mélyebb ismeretségről van szó, ezt a pároddal tisztázd le, e mellett mindig ajánld fel, hogy a számla felét szeretnéd állni, ha irritál az, hogy helyetted fizetnek.


Tesztoszteron kúra után énekelni nem fogsz tudni, a hangod mélyül, de főleg folyamatos gyakorlással vannak még csodák. Az interneten rengeteg videó kering arról, hogy transzszexuális nők hogyan edzzék a hangukat, pedig bennük nagyobb kárt okozott a tesztoszteron, mint a Te hangodban valaha is fog. Nem kizárható, hogy bár mélyebb hangon, de énekelhetsz. E mellett azt javaslom, hogy próbálj meg felállítani egy B tervet, ha a zene nem jönne össze Számodra.


A hímvessző mérete felnőtt kapcsolatokban, a közhiedelemmel ellentétben nem olyan fontos, mint az aktív partner technikája, különösen férfi - nő kapcsolatban. Ebben, gondolom az előnyöd bőven kompenzálni fogja az egyéb hátrányaidat. Amennyiben azt pároddal nem érzitek elegednőnek, különböző segédeszközök állnak a párok rendelkezésére.


Ám természetesen megértem, hogy ott valami hiányozni fog világéletedben, bár, reménykedjünk, hogy addig fejlődik a technológia, és szebb phallo eredmények fognak születni, amire Te odajutsz (~ 10-20 év...) A meta eredménye pedig erősen függ a tesztoszteron-kúra hatásaitól.


Az FtM-ek hitelesség szempontjából általában jobban néznek ki, mint a másik oldal, és nagy valószínűséggel, ha csak nem vagy kifejezett cicababa-formájú, te is hiteles férfi lehetsz később. Amennyiben a melleid nem túl nagyok (< D kosár), úgy Rozsos Dr. úr meg tudja csinálni ún. "kulcslyukas módszer" segítségével is, bizonyos mennyiségű tesztoszteron-kúra, és súlyvesztés, esetleg izmosodás után. Annak az előnye, hogy a hegek nem fognak látszani. Ha definiált mellkasi izmaid vannak, akkor a téged műtő sebész szebben el tudja tüntetni a mellkaskorrekció hegeit, tehát ez ne legyen a döntésedben fő visszatartó erő.


A sminket, lányos öltözködést ffi. testben FELEJTSD EL.

Biszex ffiként nehezebb dolgod lesz, mint most biszex "nőként" van, mivel a melegség, biszexualitás férfi társaságban kevésbé elfogadott, mint uaz. nők között. A szexuális orientáció a nemi identitástól különböző, tehát nyugodtan lehetsz biszex vagy meleg férfi is. Ellenben megjegyzem, hogy van olyan pszichiáter, aki F64.00 szakvéleményt csak hetero embernek állít ki. Így a biszexualitásodat lehet, hogy titkolnod kell, főleg, ha szakvéleménynél rezeg a léc.


A kiskori emlékekre, és az egész éjszakai fennmaradásra (nyomasztó, aktuális probléma) diagnózist fel lehet építeni, tehát előfordulhat, hogy transzszexuális vagy. A történetedben nagyon nem találtam olyasmit, ami alapján fiúként Téged nem tudnálak elképzelni.


Kérlek, fordulj pszichiáterhez.


Amennyiben az átalakulással kapcsolatban lenne valami kérdésed, tőlem nyugodtan kérdezhetsz.

2016. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Szeretnék csak férfi ruhákat hordani,de itthon és a suliban nem merek.Csak buliba szoktam.Lánynak öltözni szándékosan csak azért szoktam ha tetszeni akarok valakinek.Nem érzem magam sem férfinak igazán,sem nőnek,de a viselkedésem/hobbijaim inkább férfiasak,és magabiztosabbnak is érzem magam ha férfiként vagyok,vagy hogy mondjam.Szeretnék is pszichiáterhez/pszichológushoz menni,de egy férfinak nem tudnék megnyílni,túlságosan be lennék -bocsánat de- sz@rva tőle.Esetleg egy doktornőt nem tudsz ajánlani?Ami a régi törést illeti: Nem fizikai inkább csak lelki erőszakról volt szó,hosszú bonyolult sztori (ha esetleg érdekel,privátban leírom).A PCOS-el kapcsolatba: mélyebb a hangom,szőrös vagyok mint a jeti télen,és évi max 3-szor menstruálok,akkor viszont 5 napig haldoklom.Voltam emiatt már több orvosnál,de mindenhol úgy éreztem,hogy le vagyok ejtve.Ultrahangon aki vizsgált azt mondta nagyobbak a petéim,de nem gondolja hogy PCOS.Egy másik kedves (nem mellesleg kb 150 kg-s versenysúlyú) doktornő pedig azt mondta,hogy a kemény 6,5 kg-s súlyfeleslegem az oka mindennek.Köszönöm a tanácsokat,van B tervem,sőt még C is :) Igen ez igaz,amúgy ha lenne már valami fejlettebb technika,lehet biztosabb lennék a dologban.A mellem nem túl nagy,inkább olyan mint amikor a fiúknak nő meg betegség miatt (gynaecomastia).A lányos öltözködés elfelejtése abszolút nem lenne probléma,de a sminkelést nem nagyon hagynám el,a férfi külsőm olyan koreai popsztáros (ez most biztos nagyon hülyén hangzik :D) és azoknak az embereknek akik engem érdekelnek ez be is szokott jönni.Szeretem ha a hajam,az arcom,az öltözékem,egyszóval minden toppon van amikor fiúnak öltözöm.Igen tudom,hogy a férfiak kevésbé elfogadóak,szerencsére azok a pasik akikkel jóban vagyok, nagyon toleránsak mindenkivel.Viszont volt már problémám a férfi ruhás bulizásból (kötekedés-lökdösődés abból hogy "fiú vagy-e vagy lány" és "hogyha már férfinak öltözöl legalább ne b*zinak öltözzél",de szerencsére nem vagyok túl gyenge,úgyhogy nem ijesztettek meg).Honnan tudtad hogy egész éjjel fent szoktam lenni?Még egyszer külön is megköszönném a tanácsaidat,kedves 3. válaszoló,nagyon hasznosak!
2016. febr. 23. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesti doktornőt 3-at tudok, de ők mindhárman fizetősek.

Ha szeretnél biztosabb lenni magadban, akkor mindenek előtt Dr. Csides Katalint ajánlanám. Neki van egy stílusa, tehát érzékeny lelkületűeknek nem ajánlott. Ő pszichológus, szakvéleményt nem adhat ki.


Ha már szakvéleményre (is) lőnél, akkor ajánlom Wéber Katalint (klinikai szakpszichológus) és Dr. Tolnai Valériát. Az utóbbi időben bekeményítettek, de még mindig két kézzel szórják a szakvéleményt. Ha csak beszélgetni szeretnél, akkor természetesen megteheted, ebben az esetben, kérlek jelezd feléjük, hogy "tét nélkül" mész.


Bár a férfiaktól, főleg transzszexuálisoktól elvárható, hogy bármilyen fizikai, érzelmi nyomás hatására identitásukat képesek legyenek megvédeni. Eléggé erős diagnózisról van szó.


PCOS: Egyértelműen van neked. Ezt bizonyítani fogja az endokrin labor is. A nőgyógyászod azért mondta, hogy kezeld a túlsúlyt, ill. mozogj többet, mert a PCOS-nek tünete lehet cukorbetegség, és PCOS-t alakíthat ki/súlyosbíthat túlsúly. Mondjuk nem 6,5 kg, az tény. (Kérdés, hogy 65 kg zsírról, vagy izomról beszélünk?)


Elmondásod alapján átestél már egy fél férfi pubertáson, tehát helyzeti előnyyből indulsz, ez jó hír hitelesség és hang szempontjából is. Ha szeretsz kenekedni, akkor számíts arra, hogy a tesztoszteronkúra elkezdésével zsírosodni fog a bőröd, tehát eggyel zsírosabb bőrre való készítményeket vegyél, ez segít majd csökkenteni az aknét. E mellett számíts M-alakú kopaszodásra is, ajánlott rövidre nyírni a hajad, hosszú hajjal nem biztos, hogy jól fog állni. Valamint a mellkaskorrekció is a te méreteidel triviálisan egyszerű lesz, A-B kosárka általában nyom nélkül eltüntethető. Az annál sokkal nagyobb esetekben van nyoma (ld. heg)


PCOS-sel két lehetőséged van:

Bármelyik irányba indulsz, kérlek, szokj le a dohányzásról (ha dohányzol), tartsd fenn, esetleg sűrítsd a rendszeres edzést (mondtad, hogy nem vagy gyenge, erő magától nem keletkezk) (ffinak és nőnek is jól áll), és menj el endokrinológushoz kérni labort (női irányba tudják kezelni a magas tesztodat, férfi irányba meg kell, hogy kiszedd a szürke/legális hormont).


Női irányba:

Androcur 25 mg reggel étkezés után, ill. MPA-alapú fogamzásgátló (ha fogamzásgátlót nem szedsz!), pl. Provera. Annak rendszeres menstruációt kellene indukálnia, az endokrinológián kezeltesd magad.


Férfi irányba:

Rendszeres testmozgással segíts rá a mellkaskorrekcióra, és a tesztoszteron-termelődésre, majd mihamarabb Főengedély, kisműtét (kétoldali petefészek -és méh eltávolítás), hogy elejét vedd a rákos folyamatoknak. Kisműtét előtt ne nagyon hormonozz, az csak rontana a helyzeten. Tudok egy pár PCOS-es srácról, tehát ha nagyon nem bírod ki, akkor csináld, de szerintem jó indoka van a dokiknak, hogy visszafogják ilyen esetben az embert.


A férfiak pedig nem egyszerűe kevésbé toleránsak. A férfi nemi szerep nagyon merev, főleg a nőihez képest. Ha férfiként szeretnél lenni, akkor, kérlek, ne az androgün koreai popsztárokhoz mérj, mert azzal irritálod a többieket. A férfiasságodnak mozgásban, beszédben, viselkedésben is látszódnia kell. E mellett próbáld magad férfi társaságban feloldani. Tudom, ahhoz nagyon sok időnek el kell telnie, vagy egy jó barátnak, barátnőnek kell segíteni feldolgozni, de egy férfinak férfiak között lazának kell lennie.


A SMINKET FELEJTSD EL.


U.i.

A kérdést hajnal 5:08 perckor írtad. Feltételeztem, hgy aki korán kel, az a reggelét nem fogja a Gyakorin indítani, valamint hogy a kezdő baglyok nem bírnák az egész éjszaka fenn maradást. Nyugodj meg, ezzel sem vagy egyedül ;)

2016. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az nem baj ha fizetősek.Érzékenynek érzékeny lelkületű vagyok,de talán el tudnék viselni némi építő kritikát :) Szakvéleményért még olyan 3 hónapig tuti nem mennék senkihez,akkor fogok elköltözni itthonról,addig amúgy sem léphetnék semmit az ügy érdekében,nehogy észrevegyék.Rendszeresen (heti 3-szor) járok kondiba,amolyan idegnyugtató célzattal kezdtem el eredetileg,de természetesen meg van az eredménye.A túlsúlyom szerintem legalább 70%-ban izom.Régebben jelentős (konkrétan 50 kg) túlsúllyal küzdöttem,ebből már csak a hasamon maradt egy kis zsír,de ez az istenért sem akar megszűnni.Lehet nem is zsír csak bőr felesleg.Régebben volt egy durván pattanásos korszakom,tudnám kezelni szerintem.Na igen,a kopaszodás még egy elbizonytalanító tényező.Nagyon szép dús hajjal áldott meg a sors,(már most sem hosszú,nem ér az államig sem) és biztos megőrülnék ha kopaszodni kezdenék.Dohányzok,de leszokóban vagyok.Ez a PCOS a legfőbb tényező ami miatt nem tudom ki vagyok.Mert mi van ha csak ez okozza azt az érzést hogy nem érzem jól magam nőként?Mi van ha kezelik,és utána már nő akarok lenni?Tisztában vagyok vele hogy a nemváltás nem játék.Nem szedek amúgy fogamzásgátlót.Ettől a méh és egyéb belső szerv eltávolítástól is tartok.Van lehetőség ilyenkor olyanra,hogy a petéimet fagyasszák le és raktározzák el (akár fizetősen is) ?Megmondom őszintén,hogy az életem során a legnagyobb pofonokat (köztük olyat is ami miatt szinte gyerek fejjel végezni akartam magammal,és mai napig viselhetem a nyomát) férfiaktól kaptam.Tehát nem érdekel különösképp a többi férfi véleménye.Aki elfogad,annak megköszönöm,aki nem annak nem kötelező kedvelnie.Akinek pedig annyira nem tetszik a létezésem,hogy belém köt,vagy bántani akar,nos,már nem ijedek meg senkitől.Ha magamat férfiként képzelem el,mindig egy androgün fiút látok,nem egy nagydarab szakállas macsót.Azt a stílust meghagyom apámnak :) Engem sosem érdekeltek a társadalmi szerepek,szerintem mindenki éljen úgy ahogy neki kényelmes,ne úgy ahogy a többi ember kötelezővé teszi.A mozgásom sosem volt nőies,nem vagyok egy s*ggrázósan közlekedő típus.A beszédemre mindig megkapom hogy lány létemre kicsit erős.Viselkedés ügyileg pedig határozottan férfiasnak tartom magam,és ezzel egész biztos,hogy a környezetem sem szállna vitába.Próbálok oldódni amennyire tudok,amíg nem hagynak kettesben egy ismeretlen férfival,addig szerintem senkinek nem tűnik fel ez a probléma,csak annak aki tud róla.A sminket ne úgy képzeld el hogy cuki rózsaszín pirosító meg rúzs meg szemhéjpúder,csak színezett hidratáló,átlátszó púder,némi halvány kontúr,szemöldök por (sajnos anno sikeresen túlszedtem és nem nőtt vissza),meg egy vékony szemceruza alulra.Elég sok férfi sminkel ennyire,még a nyugati celebek közül is.

Jó megfigyelő vagy,sajnos mostanában szinte minden éjjelem netezéssel/tvzéssel/psezéssel telik.

2016. febr. 25. 02:02
 7/8 anonim válasza:
100%
De megismernélek kedves kérdező! 23/F
2016. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező, azon nem gondolkodtál, hogy esetleg genderfluid vagy? :) Jómagam is annak vallom magam, bár a biológiai nememnek megfelelően többnyire a női énem dominál, de nemritkán öltözködöm én is férfiként. Sok hasonlóságot véltem felfedezni közted és köztem a leírásodban.
2016. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!