Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miféle érzelmi problémám lehet?

Miféle érzelmi problémám lehet?

Figyelt kérdés
Nos, lényegében az a problémám hogy az érzelmi világom nem igazán tudom hová tenni. Konkrétan szeretet semmi és senki iránt nem érzek. Boldog, és szomorú sem szoktam lenni, körülményektől függ a hangulatom. Embergyűlölőnek nem mondanám magam, nem igazán érdekelnek az engem körülvevő emberek. Apám valószínűleg idén, vagy jövőre meg fog halni, és egy osztálytársam szóbahozta hogy milyen könnyen, érzéketlenül beszélek róla. A gyengébbik nem iránt is csupán testi vonzalmat érzek, addig érdekesek számomra, amíg el nem érem azt, hogy belémszeressenek/nagyon megkedveljenek, ha egy metaforával kellene ezt jellemeznem, akkor kiéheztetem őket a szeretetemre, csontot dobok eléjük, és mikor ráharapnának, elhúzom előlük. Afféle lelki bántalmazás, de engem szórakoztat. Nos nyilvánvalóan nincs rendben velem valami és azt szeretném tudni hogy mi. Ha esetleg egy kedves válaszoló tippet tudna adni, hogy mi lehet velem, szívesen fogadom.

2016. febr. 29. 18:25
 1/6 anonim válasza:
Hm, javaslom egy pszichológus felkeresését. Nagyon jó jel, hogy kérdezel. Viszont e közönség válasza semmiképp nem lehet szakszerű.
2016. febr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szociopátia, szadizmus?
2016. febr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szadizmust nem zárom ki, gyakran fantáziálok kínzásokról és nagyon sok technikát ismerek, közömbös vagyok az erőszakra. Szociopátia is lehetséges, mivel apám gyermekkoromban örömmel lelkibántalmazott és sokat ivott. Pszichológushoz nem igazán szeretnék menni, csak szeretném tudni, hogy mi is a problémám, hogy tudjam hogy kezeljem.
2016. febr. 29. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát te sehogy. Mit gondolsz, mért tanulnak a pszichológusok 5+X évig, ha te képes vagy magadat kezelni. Pszichopata, sziopata, lehet választani, [link] szerintem a leírás alapján inkább pszichopata, viszont arra azt írják, hogy öröklődik, a tied pedig környezeti. Mindenesetre a saját és a környezeted érdekében meg kell célozni a változtatást.
2016. febr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajistenem, itt annyi pszichiáter van....

Elolvasnak vamit a neten és akkor az biztos.

Azt, hogy valaki pszichopata lenne, még egy-két szaképzett ember, vagy team sem mondja ki azonnal.

Nyilván nem lehetett fényes gyermekkorod, és nem érzed jól magad, azért kérdeztél. Hidd el a pszichológusok, pszichiáterek segíteni akarnak, ha te is változni akarsz. Nem kell gyógyszeres kezelésre gondolni, a probléma gyökerét feltárni és azt viselkedéssel, pozitív önkép kialakításával orvosolni.

2016. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3: Akkor az szimpatikus segítség volna, ha könyveket ajánlanék és beszélgetnénk kicsit, hogy jobban eltaláljam, merre indulj a kutakodásban? De ha ez nem jó neked, akkor te magad is be tudod ásni magadat a könyvtárba.:)
2016. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!