Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ér valamit a pszichológia?...

Ér valamit a pszichológia? Azzal lehet valamit kezdeni ha önmagam ellensége vagyok?

Figyelt kérdés

MI van ha olyan személyiség vagyok akin nem lehet segíteni és ami rosszabb,hogy ő sem tud magán?

Marad a szar élet vagy a torokmetszés?

Azzal lehet valamit kezdeni ha önmagam ellensége vagyok? Igazi önsorsrontó?


Szar az életem és leginkább azért mert nem tudom megváltoztatni.

Nem szeretem magam. Szar személyiség vagyok.Rossz jellem.

30f



2016. márc. 2. 18:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Szar dolog ide írni,de nincs pénzem magánrendelésre és kétséges az,hogy csinálnak bármit is és az nálam,nekem is jó,működik.
2016. márc. 2. 18:36
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel a házi orvosodat és érdeklődj ingyenes pszichológus szakember igénybevételéről :) Egyébként nem arról van szó, hogy nem lehet veled mit kezdeni, hanem arról, hogy te ezt hiszed. Ez az, amin változtatni lehet, de csak akkor, ha neked is megváltozik a hozzáállásod. A pszichológus nem varázsló, nem tud csodát tenni, és az életedet sem hozza rendbe helyetted. Csak segít abban, hogy magadon segíteni tudj... Neked pont az a problémád, hogy kishitű vagy, kóros önértékelési zavarral, önbizalomhiánnyal. Igen, önsorsrontó vagy, de csak a te képzeted az, hogy nem lehet rajtad segíteni, és te sem tudsz magadon. Ha igazán akarnál, tudnál, hidd el... Ha nem változik a hozzáállásod, akkor senki sem fog tudni segíteni neked és csak rosszabb lesz ennél is. Te beletörődtél a szarba, beletörődtél abba, hogy szar vagy és szar az életed, elfogadtad ezt és kész. Kényelmes, csak már kezd unalmas lenni, erről van szó, nem? Ha egy kicsit is akarnál tenni ellene, akkor tudnál, de te félsz, a könnyebb út az, hogy úgy csinálsz, mintha neked semmi felelősséged nem lenne a saját életed alakításában, egyszerűen "ilyen szar a személyiséged és kész". Ez nem így van. Amíg ezt nem fogod fel, addig se te, se más nem fog tudni mit kezdeni veled.

Olyan nincs, hogy nem tudod megváltoztatni az életedet. Van, hogy az ember a körülmények áldozata, de ez nem egy egész életre vonatkozik, csak bizonyos élethelyzetekre, és nem is olyan gyakori, mint amilyen gyakran mögébújnak az emberek.

2016. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tudod biztos van amibe belekényelmesedtem,de van ami a személyiségem, a jelleme miatt nem jó.


Lehet,hogy a hozzáállásom változásához siker kellene azokon a területeken ahol gond van,de, hogy legyen ott sikerem ha 1, meg sem próbálom,mert áh úgy sem sikerül 2, ha kevés vagyok hozzá,buta,nem tudom megtanulni,stb.


Ez is két szálon fut.


Arról nem is beszélve,hogy mi van ha sikerül és rádöbbenek,hogy eddig is összejött volna és már előrébb tarthatnék azon a területen. Még jobban utálnám magam

Na ez már tényleg a pszicho része.


Nem tolom a felelősséget másra. Az életem azért olyan,mert nem tettem semmit.

Az más kérdés,hogy miért lettem ilyen.


"Neked pont az a problémád, hogy kishitű vagy, kóros önértékelési zavarral, önbizalomhiánnyal"

Ezen, hogy tud egy pszichológus havi 1 60 perces találkozóval segíteni? Csak,mert ezt javasolták nekem.


Nem kell helyettem megoldani a dolgokat. Nem várom el. Csak azt erősítené bennem,hogy gyenge vagyok (az is vagyok) és az életem azért lett olyan,mert más belenyúlt és nem én alakítottam olyanra amilyenre. Mint ha kifogná a szelet a hálómból és a sikert nem magamnak köszönhetném.

Vezessen rá a probléma gyökerére,magyarázza el miért lettem olyan amilyen, azon hogyan és mivel lehet változtatni,alakítson a gondolkodásomon, a hozzáállásomon,magyarázza el, hogy miért alaptalan amitől félek, stb.

Ilyesmit elvárhatok?

2016. márc. 2. 21:57
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

A pszichológus biztos foglalkozna veled, de a problémádat nem oldaná meg. Elmondaná, amit már eddig is tudsz, és felírna valami hangulatjavítót.

Szerintem egy hozzád közel álló, megfelelő példaképet kellene választanod, aki hasonló tulajdonságokkal rendelkezik mint te, és mégis sikeres az életben. Lásd meg azokat a kiskapukat, amik a sok hátrányos jellemvonásaid között a boldog és sikeres élethez vezethetnek. A sikert ne keverd össze a látszat sikerekkel. Olyan távlati célokat válassz, amik tényleg boldoggá tesznek.

2016. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha ezekre a kiskapukra hívná fel a figyelmem, megmutatná mik azok az már jó lenne.
2016. márc. 4. 10:13
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy tisztában vagy a negatív tulajdonságaiddal, de ne legyél túl szigorú magaddal. Kell hogy legyenek használható jó képességeid. Ezért is érdemes elmélyülni az Istenhitben, mert helyes önismeretre tanít.
2016. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mégis milyen hangulatjavítóra gondolsz, kedves válaszoló, tekintve, hogy a pszichológus nem orvos és semmilyen módon nem tud semmiféle gyógyszert sem felírni. Az a pszichiáter. Ne keverjük a szezont a fazonnal, mert nagyon más dolgot csinálnak.
2016. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

#7

A két szakma nem ugyanaz, de gyakran egy ember a kettő. Pszichológus és pszichiáter egyben.

2016. márc. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8: Nem gyakori, hogy valaki pszichiáter és pszichológus is egyben, ezt nem tudom, honnan szedted. Az USA-ban elég gyakori, de itthon nem igazán. Aki pszichiáter, az orvosit végez, és ha még van ereje-ideje-pénze a rohadt hosszú képzése után, akkor még válhat terapeutává, ez igaz, de azért nem valami megszokott dolog.
2016. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről konkrétan ez jutott eszembe:


[link]


Aki önromboló azon csak azon a ponton lehet segíteni, amikor feltárják rajta, hogy miért olyan és miért van maga ellen, esetleg a páciens is megérti, mint visszafordítható effektust, és nem sorsának könyveli el pl. senki sem születik magától egészen így, hanem lehet, hogy valami erős negatív benyomás érte, attól lett ilyen, és ezeket a helyzeteket bonyolíthatja a végletekig sok minden, pl. ha a betegnek elfojtásai vannak, ami teljesen kiismerhetetlenné teszi a lelkivilágát, stb. ez esetben talán nehezen, vagy sehogy, a pszichológustól is függ, van aki annyira jó a szakmájában, hogy tudná kezelni, természetesen olyan is van, aki a túl bonyolultabb bajokat nem tudná helyrehozni.


"Vezessen rá a probléma gyökerére,magyarázza el miért lettem olyan amilyen, azon hogyan és mivel lehet változtatni,alakítson a gondolkodásomon, a hozzáállásomon,magyarázza el, hogy miért alaptalan amitől félek, stb.

Ilyesmit elvárhatok?"


Igen. Alapból úgy kell felfogni (talán mintha eleve türelmetlenül viszonyulnál a dologhoz), hogyha részt vennél egy hatásos pszichoterápián, akkor egy kis idő után valamennyire változna a gondolkodás módod is (nem egyből változna meg varázsütésre!) és lassacskán más gondolkodás módból teljesen más perspektívából néznél, nem úgy ítélkeznél mint most, lassacskán kifordulva magadból és valamely negatívumaidból másképp látnál az életre én önmagadra, hogyha meg pozitívabban hatnál rá, akkor az is pozitívabban hatna vissza, ami még inkább jót tenne, stb.

2016. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!