Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek türelmesebb?...

Hogyan legyek türelmesebb? Hogyan változtassak, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

A probléma elég összetett. Nem tudom, mi állhat pontosan a háttérben, csak tippjeim vannak. Lassan már nem bírom elviselni az emberek hülyeségeit: pl. sietek valahová, richtig előttem toporog valami hülye, hogy ne lehessen tőle elférni (sztem ez senkit nem tud annyira felidegelni, mint engem). Nagyon nehezen ismerkedem, tartok az emberektől. Nem arról van szó, hogy nem válaszolok vissza, vagy nem beszélek hozzájuk, de sokszor azt gondolom magambanón, hogy ne szólj hozzám kérlek :/ Félek kapcsolatot kialakítani, mert úgy érzem, úgyis otthagyna, meg furán néz rám, stb (Van barátom, de barátaim nincsenek, így nem párkapcsolatról van szó.)

Tudom, hogy ezzel pszichológushoz kéne fordulnom, de magánra nincs pénzem, gyűjteni pedig nem tudok suli mellett, kérni senkitől nem fogok stb. SZTK-shoz meg nem tudok menni, mert bp-től többszáz km-re lakom, így nem tudok hazajárni hetente, bejelentett lakcím pedig nem pesti. Hogyan tudom egyedül megoldani a problémáimat, ill. hogyan kezdjek neki? Az önismereti könyvek érnek valamit? :D


2016. febr. 25. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az önismereti könyvek segíthetnek, de ne attól várd a csodát. Elolvasni biztos, hogy érdemes őket, de csak akkor használnak, ha a bennük leírtakat alkalmazod is. Pl. megpróbálsz rájönni, hogy miért félsz az emberektől, attól, hogy otthagynak, hogy furán néznek rád, stb. Miért félsz attól, hogy beszélned kelljen velük? Értem, ha "rákényszerülsz", megteszed, de akkor is... A barátoddal nem félsz beszélgetni? amikor megismerkedtél vele, mi volt más, mint a többi emberrel?


Nem azért teszem fel ezeket a kérdéseket, hogy nekem válaszolj, hanem főleg magadnak. Szerintem a sport két dolgon is segíthet: levezeted a feszültséget, és sportolás közben szabad a gondolatáramlás, ezekhez a válaszokhoz is közelebb juthatsz.

2016. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!