Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ha valaki skizofren?

Mit tehetek ha valaki skizofren?

Figyelt kérdés
Krónikus kezelt skizofreniæban amikor a negativ tünetek dominælnak mit lehet tenni ha a beteg zàrt állapotban van?Hogyan lehet ebből kihozni?Vagy vàrjak míg elmūlik és magátõl kijön belőle?Vagy érdemes óvatosan próbálkozni?
2016. márc. 7. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
A barátnőm skizofrén. Amikor zárt állapotban van és küzd a belső hangjaival, akkor is szoktam hozzá beszélni, ha megengedi. Van hogy elküld, akkor ezt tudomásul veszem, de volt már rá nem is egyszer alkalom, hogy beszéltem hozzá, azt hittem, semmit nem hall, nem érzékel belőle és amikor jobban lett, mindent visszamondott nekem.
2016. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kései Sirató ***** válasza:
Kérj időpontot pszichiáterhez, ezután mondd a lánynak, hogy nagyon beteg vagy, és orvoshoz kell menned, ő csak kísérjen el. Amikor már ott vagytok, az orvossal együtt győzzétek meg, hogy engedje, hogy megvizsgálják. Ismerősömnél ez a módszer több alkalommal is bevált. Magától nem fog kijönni belőle, gyógyszeres kezelésre van szükség. Mielőbb lépj, mert az állapota csak romlani fog és a helyzet egyre rosszabb lesz.
2016. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Természetesen pszichiáterhez kell mennie, vagy vinni, mert mindenképpen orvosi kezelést igényel. Még a kezelések mellett is előáll sokszor az az állapot, amit leírtam, én arra értettem.
2016. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kezelés alatt áll és aki nem ismeri annyira ,észre sem veszi,hogy zárt állapotban van vagy nem foglalkoztatja őket,mert látszólag rendben van,nincs vele zűr,az alap dolgokban nincs változás.Amúgy is zárkózott és nem nagyon enged közel magához senkit.A gondom az,hogy ilyenkor nincs reakció a kezdeményezéseimre és nehéz belőni azt a szintet,amikor a próbálkozások inkább teherré válnak,mert nem ez a célom.Az is nehéz,hogy nekem nagyobb az igényem a társaságára,neki meg gondolom kevesebb,ha meg zárt üzemmódban van,gondolom semmi.De ezt nem tudom megbeszélni vele.
2016. márc. 7. 15:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt látom,hogy vannak ilyen visszahúzódó időszakok,amikor kívülről nézve üressé válik,de ebből ki szokott jönni magától.Én mégis aggódom és szeretnék segíteni neki,hogy könnyebb legyen.De még azt sem tudom,mi törtėnik ilyenkor benne.Leponexet szed,ez állítása szerint kiüti.Az eddigi válaszokat meg köszönöm mindenkinek.
2016. márc. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!