Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek gyávaság, hogy...

Szerintetek gyávaság, hogy nem merem megenni a lelki gondokra lévő gyógyszert, amit a pszichiáter felírt nekem?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóján le van írva egy csomó ijesztő mellékhatás, én meg kicsit hipochonder is vagyok emellett. Ezenkívül azt hallottam, hogy eleinte még rontana is az állapotomon, mielőtt egy idő után talán hatna is valamit. Ilyen depresszió szerű dologról van szó egyébként, ingerültség, feszengés, rossz hangulat, és depresszió szerű tünetek, erre kaptam gyógyszert. De azon gondolkodok inkább lemondom a pszichiátert és lemondok a gyógyszerről.
2016. márc. 10. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
én is így tennék- a gyógyszarokra csak rászokni lehet, semmit nem oldanak meg. A pszichiáternek nincs ideje rád, hogy kibogozza a lelki gubancaidat,ezért egy elnyomószert ad- ez a gyakorlat. Ai megszokássá lesz és egyre erősebb és erősebb szerrel kell elnyomni. Amerikai milliomosok járnak évekig analízisre - és talán egy kicsit javulnak, de általában maguktól tudják a legjobban megoldani az emberek a problémáikat, vagy szerető, figyelmes barátok segíthetnek azzal, hogy meghallgatják - tanácsadás nélkül. Ha már beszélni tudsz róla, elindul a javulás is. Ha gondolod kezd el mondani, mi bántja a lelkedet, bár a személyes meghallgatást nem tudja pótolni.
2016. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Természetes módon, gyógynövényekkel és vitaminokkal próbálkoztál már? Megértem, hogy aggódsz a gyógyszer miatt, én is ilyen vagyok, ahhoz csak akkor nyúlnék, ha már kilőttem minden más lehetőséget. Sajnos van, amikor kell, van ilyen ember a családomban, de neki komolyabb gondja van, mint depresszió.
2016. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Épp ellenkezőleg, bátor vagy. Nem nyomod el a tüneteket, miközben a probléma kezeletlen, hanem szembenézel vele és küzdesz, így kell ezt. Most gondolj bele, az a gyáva, aki elmegy a fogorvoshoz és megcsináltatja a beteg fogát, vagy az, aki fájdalomcsillapítókkal elnyomja a fájdalmat, de a foga közben tovább rohad?
2016. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a hipochonder ellentéte vagyok, ezzel együtt nem enném meg... Igaz, egészséges orvos-, kórház- és gyógyszerfóbiám van. Kizárólag sok órás fájdalomra veszek be valami szolidabb gyógyszert, mert szenvedni se jó.

A hangulatom tuti, hogy nem szerektől javul meg, eleve nem hiszek bennük, a mellékhatásokból pedig akkor sem kérek, ha 1000000 emberből 1-nél jelentkeznek, s ez egy hipochonder s eleve depressziós embernél különösen nagy súllyal eshet latba... Lehet, hogy ha megennéd, akkor a tudattól lennék rosszul, hogy bajod lehet. Nem fog közérzetet javítani, ha félsz tőle...


Persze nem ismerem a gyógyszert és hatásait.

2016. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Valóban így van. 2 hét, mire beáll a gyógyszer.Addig rosszabbul is lehetsz. A gyógyszer semmit nem old meg, viszont nagyon hamar rá lehet szokni. A pszichológus jobb lenne, ahol kibeszéled magad, és nem gyógyszeresen kezel.
2016. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Hosszú éveket dolgoztam pszichiátrián. Pszichológiai területen végeztem és ennek tudatában én sem ajánlom a gyógyszereket! Nem azok fogják megoldani a gondjaidat, konfliktusaidat, hanem valamilyen önsegítő könyv vagy / és pszichológus támogató segítsége és saját magad.

A pszichiáternek szólj, hogy pszichoterápiás segítséget szeretnél. Vagy ő magához fog adni időpontokat vagy nagy valószínűséggel a mellette dolgozó pszichológus fog irányítani.

Tb-re van, tehát ingyenes.

Ha azt mondja a pszichiátered, hogy ott nincs ilyen, akkor kérd meg, irányítson oda, ahová mehetsz tb-re.

Ha azt mondja a pszichiátered, szedned kell a gyógyszert, mert csakis ez segíthet, akkor neki egyáltalán nem érdeke, hogy hatékonyan segítsen neked. Neki könnyebb gyógyszereket 5 perc alatt felírnia, mint törődni veled, hatékonyan segíteni neked (kevés kivétel azért van, de csak kevés).

Nem vagy gyáva! Kérj pszichoterápiát és ne hagyd magad lerázni! Sok sikert!

2016. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem innen a mentális egészség rovatból senki sem fogja követni a példádat. Majd írjál pár sort néhány hónap után...
2016. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Néhány hónap után? Ugyan már! Depresszióról van szó, kérlek, ősszel vagy télen ne írj ki olyan kérdést, hogy Lehetek öngyilkos? Addig kevésbé fogsz erre gondolni.

Sétálj, kirándulj, a legjobb gyógyszer a tavasz.

2016. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!