Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszociális személyiségzavar?

Antiszociális személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézni a Dexter című sorozatot és azt vettem észre, hogy nagyon sok hasonlóság van bennünk. Utána néztem a szociopátiának, antiszociális személyiségzavarnak és elég sok minden megegyezik.

(Pl.: szeretetképtelenség [család kivétel],

hajlam az unalomra,

csalás/hazudozás,

becsület/szégyenérzet/empátia hiánya,

érzelmek szegényessége, emocionális mélység hiánya, másokkal való törődésre való képtelenség,

jó intellektus [ez kifejezetten így van].)

Viszont vannak távoli céljaim, elég nagyok és tudom, hogy ezen másokon is àt kell gázolni. Öngyilkosságra nincs hajlamom, inkább felfordulok tőle. Viszont nem vagyok magambazárkózva, megjátszom, hogy érdekelnek mások is. És partnereimet sem váltogatom, ez annyira nem érdekel.


Ez mi lehet?


2016. márc. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nincs személyiségzavarod. Az antiszociális személyiségzavar ennél sokkal bonyolultabb.
2016. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel bonyolultabb? Akkor ez micsoda?
2016. márc. 14. 21:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy érdekes példa...mikor közeli családtagjaim (nagyszülők) strokeot kaptak és korházba kerültek, szüleim teljesen kivoltak én pedig azt vártam, hogy mikor fog meghalni, hogy végre történjen valami. Ez kétszer fordult elő. Soha nem sírtam, soha nem éreztem együtt, inkább szánalmasnak tartottam, hogy nem tudják feldolgozni.

Illetve vannak elég durva gondolataim, de szüleim haláláért azt hiszem ém is sírnék,

2016. márc. 15. 12:38
 4/6 anonim válasza:
Nem hinném hogy erről lenne szó. Ez egy tipikus olyan eset, mikor megpróbálsz azonosulni egy általad kedvelt filmbeli karakterrel, ezért hasonlóságokat keresel. Attól még hogy nem visel meg egy haláleset, vagy leszarod az embereket, még nem leszel muszáj mellényes gumiszoba szökevény.
2016. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként már egy ideje erre gondoltam, ezért is kezdtem el nézni magát a sorozatot.
2016. márc. 15. 14:51
 6/6 anonim válasza:

Szerintem csak önző vagy.

(magadnak akarsz csak jót, és így mindenki mást leszarsz)

Ennyi és ez igazából konkrétan MINDEN állításodat megmagyarázza.

2016. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!