Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy orvosolható a komoly...

Hogy orvosolható a komoly önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Mert nekem az van.

30 múltam.

Az egész életemre rányomta a bélyegét.

-Tanulás-nem tanultam tovább,mert butának tartom magam.

Nem tudnék egy egyetemet elvégezni

-Munka-miután nem rétek semmihez és nem vagyok bevállalós,határozott,stb. szóval még munkát keresni sem tudok,nem, hogy találni.

-Párkapcsolat,szex- áh, ugyan már.

-A társas érintkezés területén is gond van.

Mit lehet tenni olyankor amikor az élet majd valamennyi területén gondok vannak és a szakember nem segít?



2016. márc. 16. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell tanulni elfogadni a helyzetet, hogy ez az állapot végleges.
2016. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
mit jelent, hogy a szakember nem segít? mivel próbálkoztál és miért nem működött?
2016. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak a tanulással kapcsolatban írok: egy egyetem elvégzése, úgy megy, hogy előszőr felvételi, ha az sikerül, akkor jön az első vizsga, majd így tovább, szóval előszőr felvételizni kell, és szép lassan jöhet a többi, de ha valaki nem teszi meg az első lépést se, akkor nem tudja elvégezni, az nem baj, ha butának érzed magad, attól még neki lehet fogni...Ja és nem kell legnehezebb szakot választani.De talán ez másra is igaz, kis célok, és azok elérése, azzal lesz némi önbizalom.Munka meg hasonló, valami legegyszerűbb meló... én is voltam olyanon a munkaügyi központ dobta, nem kellett megverekedni érte, egyszerű feladatokat adtak...ja és ott még ismerkedni is könnyű volt, mert senki se volt beképzelt stb. ....
2016. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valahogy elkéne tudnod fogadni magadat. Valtoztass! Kezdj el mozogni,sportolni,egeszsegesen taplalkozni, valtoztass magadon,kulsodon,uj ruha,haj stb.. Majd a regi kepeidet hasonlitsd a mostani allapotodhoz,jo erzessel fog eltolteni,hogy mennyit valtoztal. Csinalj valamit,főzz vagy keresztrejtvenyt, akarmit majd elegedetten dicserd meg magad! Mosolyogva nezd magad a tukorbe és az erossegeidre fokuszalj.

Legyel nagyon kedves az emberekkel es mosolyogj nekik,akarmennyire sincs kedved hozza,eloszor eroltesd majd meglatod,hogy a kornyezeted is ugy fog hozzad viszonyulni,pozitivan,ami miatt jobb lesz a kozerzeted. Bokolj es dicserj masokat,ami tetszik neked azt jelezd,hogy mas is tudjon teged dicserni:)

Azt nem ietad,hogy nő vagy ferfi vagy, de egy szerelem kezdete vagy egy barat sokat segit ilyenkor a helyzeten.

2016. márc. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

van egy csomó féle könyv és videó is az önbizalom fejlesztéséről. kezdésnek pl. ez is egészen érdekes:

[link]


sajnos az ő könyve nem jelent meg magyarul, de van sok másik, nézz körül egy könyvesboltban, vagy könyvtárban. az ilyenek talán segíthetnek valamennyit és viszonylag olcsók.


viszont egy JÓ pszichológus, coach, tréner szakember, vagy akár egy jó sport edző is szinte biztos, hogy sokkal többet tud segíteni, mert nem csak általánosságokat hallasz tőle, amik vagy bejönnek nálad, vagy nem, hanem személyreszabottan veled foglalkozik és ha látja, hogy valamivel nem boldogulsz, vagy egy módszer nálad nem működik, akkor tud máshogyan közelíteni a problémádhoz, más módszerrel próbálkozni, tud téged ösztönözni, számonkérni, mikor melyik szükséges és kívülről lát téged, így lényegesen jobb visszajelzései lehetnek, mintha önmagadat próbálod egy könyv alapján fejleszteni, mert önmagunkat nem ugyanúgy látjuk, mint mások - főleg, ha eleve önértékelési problémáid vannak, márpedig az önbizalomhiánnyal együtt járnak az ilyesmik.

sajnos jó szakembert találni sem könnyű. bele kell vágni és ha nem válik be az egyik, akkor másikat kell keresni. és itt nem csak arról van szó, hogy szakemberként hozzáértőnek kell lennie, hanem hogy nektek kettőtöknek is meg kell találni a megfelelő összhangot, hogy eredményt érhessetek el. lehet valaki akármennyire jó szakember, ha neked nem jön be a stílusa, személyisége, nem tudsz neki megnyílni, vagy valami másért nem működik a dolog...

2016. máj. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

megnézem a flmecsakét.


Jártam szakembernél!

-viszont egy JÓ pszichológus, coach, tréner szakember, vagy akár egy jó sport edző is szinte biztos, hogy sokkal többet tud segíteni, mert nem csak általánosságokat hallasz tőle, amik vagy bejönnek nálad, vagy nem, hanem személyreszabottan veled foglalkozik és ha látja, hogy valamivel nem boldogulsz, vagy egy módszer nálad nem működik, akkor tud máshogyan közelíteni a problémádhoz, más módszerrel próbálkozni, tud téged ösztönözni, számonkérni, mikor melyik szükséges és kívülről lát téged-

ez úgy nem igaz ahogy van.

Nem segített,de legalább ingyen volt a Tb által.

A magánt nem tudom megfizetni havi 1 találkozó nem ér semmit,de már fizettem és még csak foglalkozni sem akart velem.

Csak rossz tapasztalatom van és jelenleg nem tuudom mit csináljak.

2016. máj. 11. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!