Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki öngyilkossá...

Van itt olyan, aki öngyilkossági kísérletet követett el, és csak a szerencsén múlt, hogy túlélte (tehát komoly volt a szándéka)?

Figyelt kérdés
Mit éreztek most? Megbántátok? Jobban lettetek?
2016. márc. 12. 12:10
1 2 3
 1/24 Vlagyimir Rosztov ***** válasza:
100%
Privibe elmondhatom, de csak tervem volt és kozel voltam ahhoz ... de előkészitettem pár dolgot előtte de azt nem bántam meg.. volt komoly szándékom,és azt kivánom hogy sikerült volna és nem bántam meg hogy majdnem megtettem , a jozan eszem huzott vissza sajnos...
2016. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%
Velem történt ilyen. Le is írom, hogyan: egy áram alatt levő, de nem bekapcsolt hajszárítót tettem a fürdővizembe. Amint látod, túléltem... De utólag azt kívánom, bárcsak meghaltam volna... Azóta is egy rakás szar az életem, minden igyekezetem ellenére egyre lejjebb és lejjebb kerülök. Nincs miért élnem, szerintem újra meg fogom próbálni, hogy megöljem magam. Remélem, az sikerülni fog... Elegem van mindenből!
2016. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Ên sajnos még a mai napig szenvedek a csuklómon lévő hegektől. Hatalmas hátrány az ilyen! Az êleted arról szól, hogy rejtegetned kell mások elől.

Szörnyen megbántam, életem legrosszabb döntése volt.

2016. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem erdemes eldobni az eletet, sosem tudhatjatok mi lesz kesobb es mibol maradhattok ki 😊 Az en eletem is egy rakas sz.r sokszor, de tudni kell tullepni! Ha valami rossz, tegyetek ellene. Probalkozni lehet, hiszen ha ilyenen gondolkodtok, akkor mit veszithettek ha megprobaltok valami mast mashogyan tenni? 😊 A hegeket takard el egy szep tetovalassal, hidd el, jo dolog. Nekem is van, igaz nem ilyen okbol, de szepen takarja 😊 Fejeket fel, mindig lehet jobb!
2016. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Nem erdemes eldobni az eletet, sosem tudhatjatok mi lesz kesobb es mibol maradhattok ki 😊"


És mi van, ha annak a tudata is bőven elég, hogy már miből maradtunk ki? Én részben azért látom sötétnek a jövőt, mert elég csak arra gondolnom, hogy mi minden olyan van, amit már nem, vagy iszonyú nehezen pótolhatnék. Olyan lettem, amilyen nem akartam lenni. Az egészet újra kéne kezdenem, kb. kamaszkoromtól.

2016. márc. 12. 12:59
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! 2-es vagyok, kb. ugyanígy érzek, mint te. Nekem az elmúlt 10-15 évem b...ódott el. A körülményeim is meg én is tehetek róla! Sok dologról lemaradtam, amiről a kortársaim nem! Ezeket már szinte be se lehet pótolni. Utálom magam ezért, meg amivé lettem. Lassan 36 leszek és nem tudtam beilleszkedni a társadalomba, nem tudtam szocializálódni. Lehet, hogy már nem is fogok tudni... Akkor meg minek élni?
2016. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

Minden rajtad múlik az is ha szar és az is ha jó. Magadnak kell kialakítani a saját lelki békédet és megbékélni olyan dolgokkal ami nehéz ugyan, de hosszú távon kifizetődő. Igen rohadt kemény dolog, meg nagyon nagy munka de önmagadért teszed. Le kell sz.rni ki mit mond vagy szerintük most hol kell tartanod, az a jó ahogy te élni akarsz, nem az ahogy elvárják tőled. Oka van ha valamiről lecsúsztál és nem biztos hogy negatív csak te látod így mert magaddal szemben elvárásaid vannak és nem akarsz leadni belőlük. (párkapcsolat??) Az öngyilkosság meg nagyon befordult tudatállapot, ilyenkor annyira a problémádra összpontosítasz, hogy nem látod a fától az erdőt.

Én is voltam lent, nagyon is. És sok olyat tettem amit utólag bánok, de valahogy összekapartam magam és betaláltak a jó dolgok. Csak magamba kellett rendezni, a hozzáállásomon változtatni és igaz sok idő elteltével, de jóra fordultak a dolgok. Máshogy látom már a világot és örülök, hogy nem adtam fel.

2016. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Ooo az en kamaszkorom se volt semmi, de tudod mit? Nagy ivben teszek ra 😊 Az mar a mult, ahol most tartunk, az is mult lesz egyszer. Erre az idoszakra is igy szeretnel emlekezni hogy mennyi mindent megtehettel volna, de megint nem tettel semmit az erdekeben? Kamaszkor utan kezdodik az elet, itt vagyok 26 evesen, es meg mennyi mindenben lehet reszem. Buta lennek kihagyni, ha ugy dontok, lehet csaladom, tanulhatok, bizonyithatok a munkaban hogy jobb legyen stb stb... En direkt allitok magam ele kihivasokat, es nem azert hogy elerjem a celt, hanem azert az erzesert hogy tul lehessek az adott felelmemen, batrabbnak es buszkenek erezzem magam, hogy igen, tul vagyok rajta, tuleltem es nem is olyan veszes. "Mit érsz el, ha a tegnapot siratod,

ami visszahúz, jobb, ha kirakod.

Én azért nevetek, hogy túléljem,

mert az életet élni kell, úgy vélem"

2016. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

1. Milyen jó lenne megint 26 évesnek lenni...

2. "Minden rajtad múlik az is ha szar és az is ha jó" - ezt most komolyan írtad?

2016. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ugye? Most vagyok 26, most is elerhetek rengeteg dolgot, csak meg kell emberelni magam. Ez igaz idosebb korra is... Annyi minden var rank, csak tenni kene. Amugy en is sokszor erzem hogy mar keso bizonyos dolgokhoz, de viszont vannak masok, amiket mostantol kaphatok meg igazan, ugy is kell elnem 😀 A masikhoz nem tudok mit szolni, nem en irtam, de azert egyet is ertek vele, ha rosszul allok valamihez, vagy teszek ra, akkor magamnak koszonhetem ha kicsuszik a kezembol a jo, es a rosszat kapom helyette
2016. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!