Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni azért, hogy...

Mit lehet tenni azért, hogy lelkileg megerősödjön valaki? (többi lenn)

Figyelt kérdés
26 éves fiú vagyok.A lelki problémám okát nem tudom, de érzem, hogy belül nincs minden rendben velem. Az utóbbi időszakban, ha egyedül vagyok hétről-hétre elkedvtelenedek és sírok. Az, hogy miért van ez, nem tudom, de kezdem úgy érezni, hogy sok mindenre kihat. Nem örülök semminek, vagy ha igen az is átmeneti, a szexuális étvágyam lecsökkent, korábban nap, mint nap kívántam, mostanság pedig alig. Van barátnőm, és nem akarom elveszíteni emiatt, mert ő meg, ha nem sikerült úgy a szex azt hiheti, hogy miatta van, vagy mert nem szeretem. Vele már beszéltem erről és megértő volt illetve ő jó lelkitárs, de hosszú távon nem szeretném, ha ez elhatalmasodna rajtam. Dolgozok, mester diplomámat tavaly szereztem meg, munka mellett, tavaly amellett csináltam jogosítványt, vettem autót utána, most kezdtem el második nyelvet tanulni, szeretnék nyelvvizsgázni is majd belőle, munkahelyem nem a legjobb, megfizetik, de a kollegákat nem csípem, kerestem, keresek állást, de amiért érdemes lenne váltani, olyat egyelőre nem találtam. Ezeket azért írom le, mert úgy érzem, hogy ezek a történések körülöttem, illetve leterheltség felőrölt kicsit, amiket felsoroltam mind saját pénzből valósultak meg, már az első nyelvvizsga, külön tanár is. Pár évvel korábban pedig, középiskolában édesanyám elhunyt betegségben, édesapám pedig eléggé belemerült az alkoholba. Mondanom sem kell, hogy tizenéves fejjel nem volt könnyű ezt az időszakot átélni, bátyám egyetemre járt messzire ekkoriban, szóval mondhatni, hogy csak rajtam múlik 15 éves korom óta, hogy mi lesz velem, otthonról sem anyagi, sem lelki támogatást nem nagyon kaptam, amikor kellett volna és úgy érzem ezt 10 év után, hogy visszaüt. Küzdök, csinálom magamnak, de a korábban ért hátrányokat leküzdeni nem egyszerű és ezért kérnék tanácsot, hogy szerintetek mivel tudok elvonatkoztatni ezektől a dolgoktól, hogy könnyebben vegyem az akadályokat, ne betegedjek bele sok mindenbe lelkileg és ne őröljem magam dolgokon.

2016. márc. 20. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsőnek is mindezt mond el a párodnak is, mivel ketten éltek ugymond egy életet, együtt. A munka is lehet a háttérben, h váltani akarsz, mert nem jó itt, ha esetleg lesz egy jobb, akkor lehet változik a többi is. Igen , a múltad nem egyszerű...nehéz...lehet most jön ki a hatása... a káros mellékhatása. Jársz-e templomba??? Csak mert nekem pl van egy fiatal pap ismerősöm, aki mindenben segít, bármiről is legyen szó, akár lelki támaszról is...

lehet a háttérben hormonprobléma....engokrinológus vérvétellel meg tudja nézni. Nem javaslok pszichológust, mert lehet h valami szervi, hormon eltérés váltja ki, s nem jó szedni Ilyen Frontin, Rivotril , Xanax stb nyugtatókat, de ha nagyon kell kis kiszerelés hátha segít , de ezek a nyugtatók lehet csak hozzászokást okoznak, de a valódi bajt sosem kezelik. Valóban azt tanultad és dolgozod, amiben örömödet leled? Lehet hiányzik a család? aszülők? Vagy lehet már Te is gyerekre vágysz? Sok minden lehet a háttérben.

2016. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!