Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kicsit magamba zuhantam és...

Kicsit magamba zuhantam és depressziós lettem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Megszereztem az alapdiplomámat (mérnök szak) és tanulok tovább mesterképzésen. Az a gond, hogy már nagyon nincs kedvem ehhez, de kell a papír. Mindig aggódom, hogy találok e munkát akár csak alapdiplomával, és hogy hogy fogok egyáltalán boldogulni egyedül. Szüleim anyagilag nem nagyon tudnak támogatni, azt sem tudom mi lesz, ha már nem lakhatok a kollégiumban, miből fogok elmenni az elején albérletbe, amíg nincs rögtön munkám? Mindig azt hiszem, hogy mások sokkal sikeresebbek mint én pl csomóan mennek külföldre tanulni/ dolgozni, nekem meg valahogy ezek nem jönnek össze. Gyakorlati helyet is anno tök bénát találtam, mások akik meg adott esetben nem olyan okosak mint én szüleik, ismerőseik cégénél, vagy olyan helyen tudtak elhelyezkedni ahol volt protekciójuk. Legtöbb szaktársamnak a szülei is értelmiségiek, így sok ismerősük, lehetőségük van, viszont ez nekem nem adatott meg.


Tudom, hogy ezek luxusproblémák, de én akkor is lehangolódtam, csak tengetem mostanában napjaimat, fekszem az ágyban és nézem a plafont...


A válaszokat előre is köszönöm! 22/F



2016. márc. 23. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós, egyszerűen csak kapunyitási pánikod van. Ez teljesen normális és hidd el, nem te vagy az egyetlen, aki ezen keresztülmegy, ugyanezekkel a gondolatokkal. Nézz utána, hogy az egyetemen, ahol tanulsz, van-e életvezetési tanácsadás, pszichológus, tehát ilyen jellegű támogatás a hallgatók számára! Néhány alkalmas beszélgetés biztosan nem ártana, hiszen elsősorban a saját erődet kellene megtalálnod, önbizalmat és kompetenciaérzést kellene elsajátítanod!
2016. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól erős valaki, hogy nincsenek problémái, hanem ha beismeri hogy vannak és ha kell külső segítséghez fordul. Szerintem is az egyetemi pszichológust kéne megkeresni és nem kell ezt gáznak érezni, sokaknak lenne szüksége ilyesmire, csak nem merik maguknak beismerni.
2016. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen mérnöki diplomád van?
2016. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cartilago ***** válasza:
Néha a talpadra kell állni. Ki az ágyból! kérdezd meg magadtól hogy tényleg szükséges-e ez a mesterképzés. Így képzeled el az életed? Szeretni fogod a munkahelyedet, és ez az amire vágysz? Miért nem kezdesz bele valami vadi újba? Ha 22 éves vagy, vár a nagyvilág.Külföld mindig összejön, csak az baromi sok munkát jelent. Neked kell döntened az életedről, tudom ez olyan sablonosan hangzik, de mihez lenne kedved? Mi az amiben jó vagy? Mi az ami örömet okoz? Miért nem értékeled és kényezteted magad egy kicsit? Ne gondolj arra, hogy a többiek mit értek el, mi lett az ő sorsuk. Hidd el, az élet szép, de merd élni, és ha valami nem sikerül, az is erősít. Ki az ágyból! Ki az utcára,inkább a csajokat/pasikat bámuld ne a plafont!
2016. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!