Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki attól retteg, hogy...

Ha valaki attól retteg, hogy hallucinálni fog, az később tényleg fog?

Figyelt kérdés

Miután beszédet/hangokat egy párszor már hallucináltam, eszembe jutott, hogy lehet, hogy később vizuális hallucinációk is lesznek. Ilyenkor eszembe jutnak azok a dolgok amiktől félek (teljesen irreális dolgok).


Nem nézek horrort, nem iszom alkoholt, nem drogozok, füvezek, stb.



2016. márc. 24. 17:17
 1/4 Cartilago ***** válasza:
Nagyon kicsi a választóvonal egészséges ember és beteg pszichés ember között. Néha az ember kicsit ide, kicsit oda kóricál. Sok dologtól függ, hogy pl. amikor hangot hallottál, mi történt veled, ettől nem kell megijedni.Ne félj olyan dolgoktól, amik nem történtek meg veled. Ne aggódj mindenért, lehet, hogy csak rendkívül jó fantáziád van, és amikor az beindul, szinte láthatod magad előtt a dolgokat és hallhatod is.Olvastál már nagyon jó könyvet? Szerinted az író nem látta maga előtt a dolgokat? Lehet, hogy jó teljesen irreális dolgoktól félni, mert ezek kevésbé történhetnek meg. Beszélj valakivel, semmi nem pótolja a barátokat, vagy a családot. Láttam sok hallucináló embert, de egyik sem rettegett ettől.A hallucináció lényege pont az, hogy igaznak hiszed, azt ami nem valóság. Így amíg tudod a különbséget, addig tuti nem hallucinálsz!
2016. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


A fantáziám tényleg elég élénk, szeretek fantáziálgatni, elmélkedni (csak sajnos kényszeres gondolataim is vannak).


Amúgy tényleg hallucináltam, mert 2x hallottam hogy valaki szól hozzám, aki nem is volt ott:O

Meg régebben különös fura hangokat, kissé zeneszerűséget is hallucináltam egyszer, az nagyon furcsa volt.

Olyan is szokott lenni, hogy pl. eszembe jut egy mondat/szó, amit valaki mondott, és szinte úgy hallom, mintha tényleg itt lenne és kimondta volna.

Továbbá olyan is szokott lenni, amikor már az ágyban vagyok, és aludni próbálok, hogy 1 másodpercre pl. úgy érzem, az úton megyek és megbotlok, és összerándultam, vagy úgy éreztem nekimentem egy kés hegyének és ekkor is rándultam (ilyen elég sokszor van)

Alvásparalízises (ez is gyakran van) hallucinációim csak ritkán voltak, de ez más tészta.

2016. márc. 24. 22:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy meg iszonyatosan félek a sötétben, és attól, hogy valami lény beránt valahova, elkap. Pl. a múltkor beesett valami az ágy mögé és nem mertem kivenni. Tudom, irtó ciki, de már nagyon kicsi korom óta tart ez a félelmem.
2016. márc. 24. 22:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy attól félek, hogy ilyet fogok hallucinálni.
2016. márc. 24. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!