Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbiak szerint lehetséges...

Az alábbiak szerint lehetséges, hogy poszttraumás stresszben szenvedek?

Figyelt kérdés
Régebben történt egy eset, hogy durván megfenyegetett egy osztálytársam, és meg is ütött. Ezek után el kezdtem szorongani elég erősen, mondjuk alapból is már volt bennem kis mértékű idegeskedés, hogy kihez képest milyen jók a képességeim, de az után az eset után erőteljesebbé vált a szorongás. A személyiségtípusom amúgy is érzékenyebben reagál az ilyen agresszívabb helyzetekre. Még otthon is nagyjából egy hetet erőteljesen szorongtam, mert nem tudtam kiheverni a történteket, de valahogy utána mérséklődött a szorongás ereje. Erről az iskolai eseményről otthon nem beszéltem, mert egyrészt bocsánatot kért az illető az eset után, és nem akartam, hogy a szüleim tudjanak erről, mert akkor biztos bementek volna az iskolába, én meg ebből már nem akartam vitát (mondjuk nálam ez a bocsánatkérés nem számított már, mert erőteljesen el kezdtem szorongani), másrészt meg nem nagyon merek erről senkinek sem beszélni. Ez az egész év vége környékén történt, majd az ezt követő nyári szünetben csak ezen járt az agyam, és többször is rendesen feldühítettem magamat az egészen, hogy agresszívan bánt velem az az osztálytárs akkor, és azt érzem, hogy ez az egész dühöt szült bennem. Utána bekerültem a gimnáziumba, ahol kicsit kevesebbszer gondoltam a megtörténtekre (ez nagyjából 9. osztály környéke), most pedig, 2 évvel később, újra egyre többször és többször feltör, és beugranak csak úgy, a semmiből ezzel kapcsolatos emlékek. Miután meg lettem fenyegetve, és jobban kezdtem szorongani, akkor valami furcsa dolog történt velem... el kezdtem magamnak hülyeségeket beképzelni (inkább nem részletezem, hogy mit...), és félek, hogy egyszer bekövetkezik, és ezek a beképzelt dolgok még idegesebbé tesznek. A szorongásom már elhúzódik egy ideje, és már olyan szinten elfajult, hogy egy 1,5 éve már a kényszergondolatok is megjelentek, amik szintén egyre erősebbek, és már nagyon nagy szenvedést okoznak. A kényszergondolataim mellett sokszor azt érzem, hogy mintha valami kényszerítene belül arra, hogy dühös legyek. Hangulati ingadozásaim is vannak, és rendkívül ingerlékeny lettem. Sajnos vannak agresszivitással kapcsolatos gondolataim is, a valóságban viszont nem lennék képes agresszív cselekedetet végrehajtani, csak gondolok rájuk. Az a helyzet viszont, hogy elképesztően könnyen fel lehet húzni, még egy kisebb vita során is, és ritkán, de hajlamos vagyok akár dühkitörésre is.

2016. márc. 25. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem személyesen beszélj erről valakivel, barát, hozzátartozó. Az sokat segíthet. És ha segítő környezetben élsz, egyszerűbb megítélni az "állapotod".
2016. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a stressz okozza és fontos hogy elejét vedd mert sok gondot okozhat később.

Időnként relaxálj (persze minél többször annál jobb, naponta az igazi) és masszírozd a csuklyás izmot: [link]

Akár masszőrhöz is mehetsz vele ugyanis a stressztől begörcsöl (a kicsitől kicsit, a nagytól nagyon) és olyankor hátfájást okozhat.

A relaxáció állhat akár annyiból is hogy egyedül leülsz egy kényelmes fotelba és ellazulsz és komolyzenét hallgatsz de vannak erre tanulható technikák is.

[link]

[link]

Próbálj mindig nyugodt és tiszta fejű maradni és szabályozd magadat: ha kezdesz szorongani vagy dühös lenni, mond ki magadban határozottan hogy te márpedig nyugodt maradsz és legyen kellő akaraterőd is ehhez.

A relaxáció ezt az önszabályozást szintén segíti. Kerüld a befelé fordulást a mindennapokban és igyekezz mindig jókedvű és magabiztos lenni illetve jól érezni magad a bőrödben, akkor is amikor nem történik semmi különös.

Az is jó lehet ha hívő vagy.

Ha ezek nem segítenek akkor iratkozz be egy relaxáció tanfolyamra vagy keress hozzáértő segítséget.

2016. máj. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!