Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Rólam van szó. Egy gyerekkori "trauma" miatt nagyon introvertált vagyok, és szociális fóbiám is van. Egyszerűen irtózom az emberektől, de ez nálam már régen nem kérdés.

Körülbelül egy éve ért egy mélypont, amit nagyon nehezen éltem meg, fél évig a napjaimat mintha lélek és gondolatok nélkül tengettem volna, mint egy robot. Folyamatosan csak rossz kedvű, egyhangú voltam, sírva mentem haza és mindenféle negatív gondolatok jártak a fejemben. Aztán szerelemre találtam, igaz és őszinte, feltétel nélküli szerelemre. Elhozta a szívembe a tavaszt, és mintha új ember lettem volna.

Azonban rá pár hónapra ismét történt egy esemény (nem az én életemben, messze tőlem, de nagyon hatással volt rám), aminek hatására a pozitív gondolataim 180 fokos fordulatot vettek, és eddig sosem tapasztalt érzések kerítettek hatalmukba. Azóta pedig... nem tudok normálisan enni, az estéim borzalmasan telnek. Délután jár körbe az érzés, és egészen reggelig nem is ereszt, este a legrosszabb, ilyenkor annyira fojtogatnak, hogy legszívesebben üvölteni tudnék. Szinte minden este sírva alszom el, hetek óta rémálmaim vannak és nagyon rég aludtam ki magamat. Félelem tölt el a jövővel kapcsolatban, egyszerűen nem látok kiutat. Senkinek nem tudok róla beszélni. Néha, amikor elfog az érzés, csak fekszem az ágyamon, zokogok és arra gondolok, kimegyek és beszélek a szüleimmel... de nem mozdulok meg. Képtelen vagyok arra, hogy kimondjam bárkinek is. Úgy érzem, hogy csak az idejüket rabolnám vele, és nem akarom sajnáltatni magamat, illetve ha kimondom... minden olyan valóssá válik.

Egyébként lassan egy éve, hogy járok pszichológushoz, de már majdhogynem 5 hónapja nem voltam, nem ér rá sajnos, nem kivitelezhető a találkozó.

Utána néztem a tüneteknek, és depresszióra utalt minden... mi lehet ez pontosan? Van valakinek tapasztalata? Vagy bármi, mit tudnátok erről mondani? Mit csináljak? Megőrjít ez az egész. Nincsen életkedvem, ugyanakkor rettegek a haláltól. Félek erről beszélni bárkinek is, de a magamba fojtás felőröl, oly régóta teszem... kilátástalanság, ez uralja a mindennapjaimat.

Ha számít, 16/L.



2016. márc. 25. 16:14
 1/4 Alain Delon ***** válasza:
Mi az, hogy nem ér rá a pszichológus?
2016. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazságügyi pszichológus is, és ilyenkor a közszolgálati pályára szándékozó fiataokat méri fel.
2016. márc. 25. 19:37
 3/4 anonim válasza:
Téged démon szállt meg. Köztudott hogy a démonok este aktívabbak szval lehet estére ébred fel benned sztem hívnod kéne egy papot. :D remélem tudtam segíteni
2016. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló, köszi, elképzelésem sem volt, mitől lehetnek a vérben forgó szemek meg néha az a természetfeletti hang, amit kiadok magamból, de így már tudom, köszi szépen...
2016. ápr. 16. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!