Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha olyan szinten...

Mit tegyek, ha olyan szinten nincs életkedvem, hogy a mindennapi dolgaimat elvégezzem?

Figyelt kérdés
Pszichésen szorongok-nincs kezelve (bonyolult, és nem kérek az olyan válaszokból, hogy "menj orvoshoz" stb, mert ez nem ilyen egyszerű és nem is ez a lényeg). Konkrétan egész nap az ágyban fekszek. Csak wc-re megyek ki, meg enni egy keveset. Az ágyban is vagy alszok, vagy gondolkozok, vagy videókat nézek, esetleg zenét hallgatok. Egyszerűen hasznavehetetlen vagyok. De ilyen alapvető dolgokhoz nincs kedvem, tehát nem akarok fürdeni(undorító), se enni, se menni, tanulni se tudok az iskolára és így elég rosszak a jegyeim. Suli után is egyből lefekszek az ágyba. Képtelen vagyok emberek között lenni mert rettenetesen rosszul érzem magam, fizikailag is. Az utcára félek kimenni... Nem akarok ebben az állapotban lenni, ezért is kérlek titeket, hogy segítsetek. Nem sajnáltatom magam, csak a kiutat keresem, ezért leírtam a dolgokat. Pszichológus/orvos/egyéb doki kilőve, nem azért mert nem akarom, hanem mert ezt nem én döntöm el. Tudom, hogy csak én tudok magamon segíteni, ezért szeretnék is. Köszönöm előre is a segítségeket!

2016. márc. 29. 19:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nincs erőm, se kedvem itt vitázni, szóval bővebben kifejtettem neked privátban. Van amiben igazad van, de látom neked se volt jó napod...
2016. márc. 29. 23:49
 12/15 anonim ***** válasza:
Akkor leírom a saját tapasztalataimat. Nekem is kamaszkoromban kezdődött, akkor depresszióval diagnosztizáltak. Nagyjából ugyan azt éreztem amit te, viszont akkor még bárhová eltudtam menni, csupán a kedvemen nem segített semmit sem. Napi szinten alkoholizáltam, akár egyedül is. Pszichológushoz kerültem (jóhoz, és nem pszichiáterhez). Nagyon sokat segített, idővel kitárult előttem a világ, elkezdtem magamat megismerni. Szereztem hobbit, barátnőt. Majd néhány évvel később amikor a barátnőm hidegülni kezdett szétestem. Pár nagyon erős rosszullét után kiderült, hogy pánikbeteg vagyok. Azóta sajnos az agorafóbia is kialakult nálam. Innentől kezdve méginkább hasonló ahhoz, amit írsz: még a konyháig sem tudtam kimenni rosszullét nélkül. Csak otthon ültem, feküdtem, de már a legalapvetőbb mozdulatok is lefárasztottak, hiszen semmilyen fizikai erőm nem maradt. Az hogy felkeltem az ágyból egyenlő volt egy maraton lefutásával. A pulzusom a felső határokat súrolta, remegtam, izzadtam, fáztam, szédültem. Minden bajom volt. Ott kellett hagynom az egyetemet, dolgozni sem tudtam 2-3 napnál tovább. Aztán volt egy évem megint, amikor tünetmentessé váltam, majd hirtelen a semmiből újra lecsapott és erőteljesebben mint valaha. Ekkor kerültem be Tündérhegyre. Ott sem kaptam gyógyszert (igaz, kint sokáig szedtem xanaxot, de nem segített). Csodát ott sem tettek velem, de tudatosult bennem a probléma forrása, az hogy miként is működik mindez bennem és bizony ott muszáj volt csinálni, ha éppen bele gebedek is. És ez az erő maradt meg szerencsére, mai napig elképzelem amit a terapeutám mondott ezekről. Szóval a bent töltött 4 hónapomat sosem bánom meg. Nem vagyok gyógyult, ugyan úgy vannak jobb és rosszabb napjaim. Viszont csinálom! Szóval az orvosi segítséget ne vesd el, csak jól kell választani és nem beleesni (ami a legnehezebb). Kitartást kívánok, fiatal vagy még Te is, ne hagyd veszni az életed ez miatt a baromság miatt. Mert az! Ne hagyd, hogy ő nyerjen! Képes vagy rá hidd el, még ha nem is könnyű menet.
2016. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon hasznos válasz volt számomra! Tiszteletre méltó az ilyen ember, valósággal csodállak. Mivel tudom milyen állapot ez, azt is el tudom képzelni, hogy mekkora szenvedés lehetett kitörni belőle. Minden elismerésem, komolyan! Remélem nem fog megint hirtelen lecsapni rád, és őszintén örülök, hogy nagyjából rendbe jöttél!:) Köszönöm a tanácsaid!
2016. márc. 30. 15:45
 14/15 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekotyogok a depisek dolgába (én csupán szorongó vagyok,aki gyógyszert szed rá, illetve egyszer jutottam az öngyilkosság közvetlen közelébe, de utána felálltam a gödörből ).


Nekem újdonság volt a Wurtzel könyv, mert nem ismertem a depressziósok világát. Szóval, ez alkat kérdése is, illetve genetikai hajlam is lehet rá, mint EW esetében. A lényeg, hogy tanulj meg együtt élni ezen alkati nehezítettséggel, mint a fentebb hozzászóló. Szedhetsz gyógyszert is, a könyvbéli súlyos eseten csak az segített.


Olvastad a Zabhegyezőt? az is ilyen kamaszkori devianciáról szólt, hogy pl. otthagyta a sulit. De ő nem depis volt. A lényeg, hogy a jövőd szempontjából nem ártana tanulni! Van elképzelésed pályaválasztásról? Egyébként az én unokaöcsém is ilyen, hogy állandóan alszik (bár ő néha bulizni is eljár). Tanulás, kötelesség helyett is inkább alszik. Érettségi közeledtével is!

2016. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia hogy vagy azóta?
2023. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!