Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal? Örökösen...

Mit kezdjek magammal? Örökösen magányos vagyok.

Figyelt kérdés
Alapvetően szeretem a magányt, lennék is egyedül, vándorolnék a világba stb., de egyszerűen nem megy, kell a társaság. Viszont, ha bekerülök egy társaságba, és hosszabb időt töltök ott, akkor én leszek az, aki mindig egyedül kullog mindenütt, néha beszélgetek, de ennyi. Most is ez megy egyetemen. Gimiben ugyan ez volt ... meg amúgy is, nem érzem, hogy bárkinek annyira fontos lennék, hogy tényleg érdekelném. Szeretném úgy felfogni, hogy ezek az emberek nem is kellenek, mert az ilyen minek, de nem megy, mindig elszomorít ha végül egyedül maradok. Ezért szeretek új helyre menni, mert ott még nem érzem, h annyira kellemetlen lenne, hogy egyesül vagyok. Nem tudom mennyire érthető :D De mit kezdjek ezzel? Vagy hogy békéljek meg újra a magánnyal?
2016. márc. 31. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit teszel azért, hogy társasági lény legyen belőled? (pl.: kommunikáció, művészetek, stb.)
2016. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Probálok ismerkedni, de egy idö után megfeneklik a dolog. Sokan furának tartanak, igaz egyesibb az érdeklödési köröm. Ilyenkor inkább csak a folytonos viccelödés áldozata leszek, amit nem veszek magamra, de sok tud lenni. Érzelmileg nem tudok igazán közel kerülni senkihez. Ennek nyilván korábbi okai vannak, amit ugyan probálok levetközni, de nem olyan könnyü, föleg ugy, h nem lelek barátokat.
2016. ápr. 1. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell magadban NAGY hibát keresni ezért. Lehet, hogy más hullámhosszon vagy mint a többség, nem megy a felületes fecsegés. Az ún. introvertált emberek nehezebben kötnek barátságot, visszahúzódóbbak. Valószínűleg az alkatod is ilyen lehet.

Az is elvonhat az emberektől, ha az embernek titka van, amit nem oszthat meg. A másik, amit fentebb említettem, hogy más vagy mint az átlagember, hullámhosszbéli különbség. És az emberek ezt nem szeretik - még ha jóindulatú vagy is – a csorda ösztön alapján mindig kell keresni ellenségképet, bűnbakot, akit kiközösítenek, mellőznek. Én érdekes módon, ezt felnőtt koromban tapasztalom, pl. munkahelyen. Iskolás koromban is magányos voltam, emlékszem hogy én is zokon vettem, ha egyedül kell gyalogolnom a kiránduláson – bár nem feltűnően voltam magányos, csak belül én így éltem meg.


Ezzel együtt kellenek az emberi kapcsolatok, ne add fel a keresést. Mindig előlegezd meg a bizalmat, próbálj barátokra találni. Ha visszautasításra lelsz, az se vegye el a kedved. Aki mer az nyer, ha nem kockáztatsz a bizalom adással és a programra elmenéssel, nem lesz barátod.


Mit jelent az egyedibb érdeklődési kör?

2016. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!